NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XIX JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na XIX JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Impreza odbędzie się w dniu 9 czerwca br. (niedziela), w godz. od 10.00 do 14.00, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Kilkunastu wystawców przygotuje stoiska m.in. z bibelotami, fajansem, fotografiami, gazetami, książkami, lalkami, mosiądzem, militariami, numizmatami, obrusami, odznaczeniami, obrazami, ozdobami z bibuły, pocztówkami, płytami, rzeźbami, świecznikami, szkłem, zabytkami techniki, dawnymi przedmiotami codziennego użytku.

Jedna z atrakcji to konsultacje prowadzone przez włocławskich muzealników, dotyczące tworzenia archiwów rodzinnych i genealogii, domowych sposobów konserwacji pamiątek m.in. zdjęć i obrazów oraz porady kolekcjonerskie pt. „Odznaka, medal, moneta”.
Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można nabyć najnowsze tytuły oraz cieszące się wielką popularnością publikacje dotyczące ważnego okresu z historii miasta, czyli „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” i „Fantastyczna ceramika użytkowa. Włocławskie fajanse z lat 1956–1965 w kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”. Do zakupów dodawane będą gratisy.
Imprezy tego typu są dobrą okazją do spotkań kolekcjonerów, wymiany doświadczeń oraz zakupu oryginalnych przedmiotów, upiększających wnętrza naszych mieszkań. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią przedmioty z „duszą” do odwiedzenia jarmarku.

(W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy)

MZKiD