NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XIX Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na XIX Jarmark staroci i rękodzieła ludowego, który odbędzie się 9 czerwca br. w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a.

W jarmarku wezmą udział handlarze staroci i kolekcjonerzy m.in. z Bydgoszczy, Ciechocinka, Łodzi, Konina i Włocławka. Na stoiskach przez nich przygotowanych będzie można nabyć ceramikę, fotografie, galanterię zabytkową, książki, kufle, militaria, numizmaty, obrazy, odznaczenia, pocztówki, szkło, sztućce i zabytki techniki.

Kolekcjonerom towarzyszyć będą twórcy ludowi reprezentujący takie dziedziny rękodzieła ludowego, jak np. haft, malarstwo na fajansie, rzeźbę, zdobnictwo.

Pracownik Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii włocławskiego Muzeum będzie identyfikował monety, ordery i odznaczenia polskie. Rzeczoznawca wyceniać będzie wartość znaczków i zbiorów filatelistycznych. Specjaliści z Pracowni Konserwatorskiej przygotują pokaz prac konserwatorskich oraz udzielą porad w zakresie konserwacji papieru, drewna i metalu.

Na kiermaszu wydawnictw muzealnych pojawią się ciekawe tytuły, w tym nowości wydawnicze, np. „Rocznik Muzealny Tom XIV”, „Niezwykłe ręce wierne tradycji. Zofia Bielecka, Regina Majchrzak, Irena Najdek”, „Inne spojrzenie. Art brut w Polsce”.

WSTĘP BEZPŁATNY
(W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy)

19-jarmark-staroci-i-rekodziela-ludowego-plakat

MZKiD