Twitter

Polecamy.

  • „Wehikuł czasu” nad jeziorem Smętowo w Brześciu Kujawskim. 18 września 2021 at 11:00 – 18:00 18 września br. „Wehikuł czasu” zabierze nas w bardzo odległe czasy, 6500 lat wstecz, do neolitycznej osady pierwszych rolników, nad jezioro Smętowo w Brześciu Kujawskim.
  • Koncert poetycki 16 października 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”.

NaszWłocławek.pl

17 września 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej – “Dzieci świata”

Centrum Kultury “Browar B.” zaprasza na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej – “Dzieci świata”

Włocławskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z różnych stron świata, oglądając plenerową wystawę fotografii cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu lat kontynenty, znanej m.in. z legendarnego, zrealizowanego z Tonym Halikiem dla TVP programu „Pieprz i wanilia”.

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona uśmiechem, różnorodnością kulturową, empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, pracując od najmłodszych lat, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Marka Wojtkowskiego – Prezydenta Miasta Włocławek.

Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury „Browar B.” i Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bliższe informacje na www.ckbrowarb.pl.
Wystawa będzie prezentowana w Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 w dniach 10-12 września, a od 13 do 30 września na Placu Wolności.

Inauguracja wystawy nastąpi 15 września o godz. 12.00.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy, a dzieci również do wzięcia udziału w konkursie!

Centrum Kultury “Browar B.”