NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wyścigi rowerowe MTB XC „Góralsko goniacka”

W niedzielę 14.04.2013 r. na wzgórzu widokowym na Zawiślu spotkali się miłośnicy rowerów MTB czyli popularnych „górali”, na pierwszym po zimowej przerwie ściganiu. Zawody MTB XC „Góralsko goniacka” zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku w lasach przylegających do szkoły.

wyscigi-rowerowe-mtb-xc-goralsko-goniacka

Wystartować mógł każdy, kto przyjechał rowerem, było kilka kategorii od najmłodszych po open. Trasy były zróżnicowane, uzależnione od wieku i umiejętności, a nawet trasa wyścigu głównego, na prośbę startujących, została utrudniona. Były szybkie zjazdy, długie podjazdy i znowu trudne technicznie zjazdy. Pomimo braku słońca nastroje były wesołe, a wola walki nie opuszczała zawodników do końca. Niektórzy kończyli wyścigi z przedziurawionymi oponami, biegnąc obok rowerów.

Na koniec podsumowanie i rozdanie nagród, później do domu … na rowerach oczywiście. W klasyfikacji open zwyciężył Tomasz Molenda WELMAR, drugi był Mateusz Macieja WSKG MTB Team a trzeci Jakub Torzyński WSKG MTB Team. Pozostałe wyniki i fotogaleria: www.optysie.pl