NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wybory bez agresji – Włocławek 2011

Przedstawiciele włocławskich organizacji młodzieżowych podpisali wczoraj (06.09.2011) deklarację „Wybory bez agresji”. Poniżej przedstawiamy wypowiedz pomysłodawcy oraz tekst deklaracji:

Mariusz Braszkiewicz FMS
mariusz-braszkiewicz-pomyslodawca-deklaracji-wybory-bez-agresji-wloclawek-2011

Wybory bez agresji

My, niżej podpisani przedstawiciele włocławskich młodzieżowych organizacji politycznych zobowiązujemy się do przestrzegania zasad fair play w kampanii wyborczej do parlamentu. W szczególności będziemy powstrzymywać się od agresji, aby kampania wyborcza polegała na prezentowaniu programów i wymianie poglądów, a nie wzajemnym obrzucaniu się błotem.

Wszelkie spory, jakie będziemy ze sobą prowadzili – skądinąd nieuniknione w dyskursie politycznym – będą miały charakter merytoryczny. Stanowczo potępiamy wszelkie akty wandalizmu, jakie miały miejsce w naszym mieście. Wykorzystanie symbolu Polski Walczącej (który jest własnością wszystkich Polaków) do walki międzypartyjnej było czynem haniebnym, dlatego zobowiązujemy się do przeciwstawiania się podobnym chuligańskim wybrykom.

Jako młodzi politycy apelujemy do dorosłych przedstawicieli naszych organizacji o to, by również respektowali zasady fair play. Głęboko wierzymy, iż ostatnia deklaracja Projektu Włocławek, poparta przez członków SLD, PSL, PO i PJN jest ważnym krokiem w stronę podwyższenia jakości debaty publicznej w Polsce.

Na zakończenie apelujemy do wyborców o wzięcie udziału w październikowych wyborach. Skorzystajmy z możliwości wywarcia wpływu na skład ekip rządzących, jaki daje nam demokracja.