NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Wnuczek” zebrał swoje żniwo

Policjanci kolejny raz apelują i ostrzegają przed możliwością stania się pokrzywdzonym na skutek oszustwa na tzw.”wnuczka”. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa, do którego doszło wczoraj (9.03) na terenie Włocławka.

Oszustwa na tzw.wnuczka czy też innego członka rodziny to przestępstwa, z którymi muszą się czasami zmierzyć policjanci na terenie całego kraju. Niestety i mieszkańców naszego miasta spotykają takie sytuacje. Wczoraj (9.03) do kilku włocławian zatelefonowały osoby podające się m.in. za wnuczka, córkę, sugerując, że stali się sprawcami poważnego wypadku. Rozmówcy podawali, że aby uniknąć odpowiedzialności karnej muszą przekazać pieniądze poszkodowanym w zamian za odstąpienie od roszczeń. Na szczęście w większości przypadków sprawcom nie udało się osiągnąć celu. W wielu sytuacjach osoby, do których wykonany był telefon odmówiły, bowiem jak twierdziły wiele razy słyszały apele m.in. w telewizji o takich przestępstwach.

Niestety jedna próba zakończyła się wydaniem pieniędzy. Osoba poszkodowana przekazała nieznajomemu znaczną kwotę ufając, że trafi ona do córki, która rzekomo dzwoniła.

Jak się później niestety okazało, 61-latka padła ofiarą oszustów.

Policjanci kolejny raz apelują!- nie daj się zwieść nieznajomym dzwoniącym i proszącym o wsparcie finansowe w poważnej sprawie. Najpierw sprawdź wiarygodność przedstawionej sytuacji a w razie jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powiadom policję- tel.997!

KMP Włocławek