NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławski marsz w obronie TV Trwam

16 marca ulicami Włocławka przeszedł marsz w obronie TV Trwam. Marsz zgromadził jak na Włocławek sporą grupę ludzi. Wedłóg róznych ocen w marszu brało udział od 300 do nawet 1000 osób. Uczestnicy protestowali przeciwko nie przyznaniu TV Trwam miejsca na tzw. multipleksie. Protestujący chcieliby zachowania pluralizmu i wolności słowa w polskich mediach oraz równego traktowania katolików w mediach.

Poseł Łukasz Zbonikowski:
marsz-w-obronie-tv-trwam-lukasz-zbonikowski-wloclawek-16-04-2012

Marsz wyruszył z Zielonego Rynku przy Urzędzie Miasta, przeszedł ul.Zduńską, pl.Wolności, 3 Maja następnie ul.Żabią do siedziby Urzędu Wojewódzkiego gdzie nastąpiło odczytanie apelu do władz państwowych a następnie przekazanie go przedstawicielowi Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku.

Włocławek, 16.04.2012 r.

Pan Donald Tusk – Premier RP
Pan Jan Dworak – Przewodniczący KRRiTV

APEL
W SPRAWIE KONCESJI DLA TELEWIZJI TRWAM
NA MULTIPLEKSIE NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ

Motto: Polskość to normalność

My, uczestnicy Marszu we Włocławku w dniu 16.04.2012 r., apelujemy do Rządu RP i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

TV Trwam pełni misję ewangelizacyjną, promuje wartości chrześcijańskie i włącza się w ewangelizację kultury. W liście do Przewodniczącego KRRiTV Przewodniczący Rady KEP ds. kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, nasz Biskup Ordynariusz uznał tę decyzję KRRiTV za niesprawiedliwą, jątrzącą społecznie, uwarunkowaną ideologią i bardzo celnie to uzasadnił.

Nie może być tak, że grupa ludzi „trzymająca władzę” decyduje za miliony obywateli co mają oglądać, a czego nie! To my chcemy decydować, jaki program obejrzymy i na jakim kanale! Dlaczego próbuje się nam to odebrać??? Sprzeciwiamy się niesprawiedliwemu traktowaniu katolickich mediów i apelujemy o niedyskryminowanie katolików, których jest w Polsce zdecydowana większość!

Należy utrzymać nadawanie stacji telewizyjnej, która jest wsparciem dla rozwoju duchowego i przekazuje informacje wiarygodne i kompleksowe. Wyróżnianie jednych stacji, a pomijanie innych jest złamaniem zasad Konstytucji RP o wolności słowa, swobodnej wypowiedzi i dostępu obywatela do informacji. Przypominamy Rządzącym idee państwa demokratycznego, w którym nie może zabraknąć miejsca dla wolnych mediów! Apelujemy o zachowanie zasad równości wobec prawa, pluralizmu poglądów i swobody ich głoszenia!

Panie Premierze! Proszę wysłuchać głosu obywateli – to do nich, a nie do Rządzących należy wybór mediów, z jakich chcą czerpać informacje! Od władz żądamy szacunku dla Polaków i wyznawanych przez nich wartości chrześcijańskich, czy to naprawdę tak wiele? W dobie zniewolonych i służalczych mediów głównego nurtu, żądamy nieutrudnionego dostępu do prawdy głoszonej w TV Trwam. Sprzeciwiamy się uciszaniu i wykluczaniu mediów o profilu patriotycznym, promowaniu ideologii antychrześcijańskiej i tłamszeniu kultury katolickiej!!

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 roku powiedział m.in.: Nie można bowiem dobrze służyć Narodowi, nie znając jego dziejów, bogatej tradycji i kultury. Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających swój rodzinny kraj.

Trzeba jasno podkreślić fakt, że multipleks jest finansowany z pieniędzy wszystkich podatników, dlaczego więc część z nich jest dyskryminowana? Nie wolno godzić się na odbieranie szerokiej rzeszy polskich obywateli dostępu do telewizji propagującej jej poglądy i uniemożliwianiu spełniania misji ewangelizacyjnej za pomocą środków masowego przekazu! Nie godzimy się na to, żeby za sprawą Rządzących głębsze refleksje religijne i wartości patriotyczne przegrywały z trywialną papką informacyjno-rozrywkową sączącą się z odbiorników telewizyjnych.

Chcemy tylko prawdy, jasnych kryteriów i równego traktowania wszystkich Polaków! Jeszcze nie jest za późno na zmianę złych decyzji! TV Trwam musi znaleźć się na multipleksie dla dobra nas wszystkich jako dowód, że Polska to kraj demokratyczny, w którym rzeczywiście prawo do wolności słowa mają WSZYSCY obywatele, a nie tylko wybrańcy!

Uczestnicy Marszu, m.in:

  • mieszkańcy Włocławka i okolic
  • Członkowie i sympatycy PiS
  • Rodzina Radio Maryja
  • Solidarni 2010
  • Klub Gazety Polskiej
  • NSZZ „Solidarność”
  • Łukasz Zbonikowski – Poseł na Sejm RP
  • Radni PiS z Włocławka