NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zachęca do  korzystania z dostępnych w katalogu on-line SOWA OPAC Wolnych Lektur, biblioteki internetowej, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5535 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach -HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2.

„Wolne Lektury”

Katalog Biblioteki rejestruje ponad 2500 egzemplarzy książek z tego serwisu. Listę wszystkich lektur można wywołać wpisując w wyszukiwarce „wolne lektury”.

link:  https://tiny.pl/tbf43

Udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe

Zachęcamy również do korzystania ze źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby zdigitalizowanych książek, dokumentów cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych dostępne są w bibliotekach cyfrowych.

Link:  https://tiny.pl/tbfkh

Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, zachęca rodziców do  pobrania dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe. Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym.

https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/?abpid=108&abpcid=9&utm_source=buybox

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości m.in. książki, czasopisma, grafiki, fotografie.

Na stronie naleźć można wiele tekstów niedostępnych dziś na rynku księgarskim, okładki i ilustracje najlepszych polskich artystów, unikatowe ulotki i afisze.

Link: https://polona.pl/

Usługa Empik Premium

Empik oferuje  od teraz przez dwa miesiące korzystanie z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Każdy  może skorzystać m.in. z ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz słuchowisk i podcastów.

Link: https://www.empik.com/czas-w-domu

Spotkania autorskie … ONLINE !

Unia Literacka zaprasza na „codzienne przeciwwirusowe spotkania literackie” czyli „UL z książkami”. Do  tej pory gośćmi byli: Zygmunt Miłoszewski i Magdalena Grzebałkowska.

Link: https://www.facebook.com/unia.literacka/

Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 Agencja Autorska „Opowieści” organizuje spotkania z przedstawicielami świata kultury np. Wojciechem Szotem, Filipem Springerem .

Link: https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

Powyższą ofertę kierujemy do czytelników i użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej za pomocą katalogu bibliotecznego, strony internetowej i facebooka.

„Browar B.” poleca

Polecamy stronę fb Browaru B., można tam znaleźć najbardziej aktualne informacje udostępniane przez Centrum Kultury: https://www.facebook.com/ckbrowarb/

Galeria wirtualnie

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku uruchomiła kanał na youtube. Kto nie widział wystawy: „Kolekcja odmienności” Tomasza Jędrzejewskiego osobiście, teraz może zwiedzać ją w formie filmowej (z detalami).

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=c5h8nNAfHuY

Galeria zapowiada kolejne filmy poświęcone wystawie, m.in. filmowe omówienia symboliki poszczególnych dzieł.

UM we Włocławku