NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławscy policjanci sprawdzili oznakowanie przy szkołach

To już tylko dwa dni kiedy dzieci i młodzież powrócą do szkół po wakacyjnej przerwie. Włocławska „drogówka“ sprawdzała, czy oznakowanie przy placówkach oświatowych jest prawidłowe. Działania podejmowane są w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Przed nami coraz bliżej rozpoczęcie roku szkolnego, a tym samym powrót dzieci i młodzież do szkół. Jak co roku „drogówka” z Włocławka sprawdzała oznakowanie w rejonie placówek oświatowych. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na prawidłowość oznakowania ale też na jego stan techniczny. Działania te prowadzone były na terenie miasta i całego powiatu włocławskiego. Kontroli poddano 102 miejsc w pobliżu szkół i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Natomiast od pierwszego dnia rozpoczęcia nauki tj. 01 września policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.
Podejmowane działania mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego realizowane są w ramach akcji oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

KMP Włocławek