NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławscy policjanci obchodzili swoje święto

W minioną niedzielę w Chełmicy odbył się piknik rodzinny połączony z obchodami Święta Policji.

O godz.13-tej Ksiądz Kapelan Sebastian Osiński odprawił mszę świętą polową. Po zakończonej mszy nastąpił kolejny, równie ważny etap uroczystości. Kilkudziesięciu policjantów otrzymało nominację na kolejny, wyższy stopień służbowy. Nominację otrzymało 125 policjantów, natomiast na uroczystości z rąk Komendanta Miejskiego Policji insp.Roberta Przybysza nominację przyjęło ponad 50 funkcjonariuszy.

W korpusie oficerów na wyższy stopień służbowy nominację przyjęło 8 osób. W grupie aspirantów nominowano 49 osób. Najliczniejszą grupą okazała się grupa podoficerów- 68 policjantów.

Wśród nominowanych nie zabrakło również kobiet. „Policjantów w spódnicy” zobaczymy z pewnością m.in. w ruchu drogowym, w tzw.”dochodzeniówce”.

Po oficjalnych uroczystościach dzieciaki z Prywatnego Przedszkola w Fabiankach zaprezentowały krótki program artystyczny, który oczywiście dotyczył policyjnej służby. W podziękowaniu za ich pierwszy, publiczny występ maluchy otrzymały policyjnego Polfinka.

Po występach maluchów przyszedł czas na prawdziwe emocje.

Najpierw przewodnik psa służbowego ze swym podopiecznym zaprezentowali swe umiejętności. Pościg za niebezpiecznym przestępcą, wystrzały, atak psa to z pewnością ogromna atrakcja dla oglądających.

Nie mniejszym przeżyciem okazała się demonstracja umiejętności reprezentowana przez specjalną grupę policyjną.

Napad na bank, ucieczka przestępców, policyjny pościg za nimi, zatrzymanie- to na szczęście jedynie scenariusz prezentacji, który okazał się jednak ogromnym przeżyciem dla widzów.

W programie pikniku zarezerwowano również czas dla sportu. Odbył się mecz piłki plażowej Policja-Samorząd Gminny o puchar Wójta Gminy Fabianki. Mecz był bardzo emocjonujący, ale nasz doping okazał się bardzo skuteczny. Nasza policyjna drużyna wygrała 3:0 !!.

Przez cały czas trwania pikniku towarzyszyła wszystkim muzyka, ładna pogoda i dobre humory.

KMP Włocławek