NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławek Solidarny z Białorusią

Młody Włocławek i Projekt Włocławek wspólnie ze stowarzyszeniami Nigdy Więcej, Projekt: POLSKA i Amnesty International pragną poprzeć działania białoruskiej opozycji. W najbliższy czwartek 23 grudnia br. o godzinie 14:30 na Placu Wolności zorganizują happening, którego celem będzie wyrażenie Solidarności z Białorusią.

Oprócz oficjalnego zapalenia zniczy w kolorach czerwonym i białym, uczestnicy, ubrani w charakterystyczne stroje z zawiązanymi ustami symbolizującymi brak wolności słowa, nastąpi rozwinięcie flagi Wolnej Białorusi. W ramach Solidarności wolontariusze z Młodego Włocławka będą dekorować mieszkańców Włocławka specjalnymi biało-czerwono-białymi kokardkami.

Kilkadziesiąt tysięcy Białorusinów wyraziło swój sprzeciw… przeciwko wyborczym fałszerstwom, braku wolności słowa i łamaniu praw człowieka. „Teraz nasza kolej, aby wesprzeć naszych sąsiadów w walce w tworzeniu demokracji, respektowania wolności słowa i poszanowania praw człowieka i tym przedsięwzięciem chcemy pokazać, że jest to dla nas sprawa dużej wagi” – powiedział Rafał Korasiewicz, koordynator Młodego Włocławka, trener Amnesty International.

Zapraszamy Włocławian do wspólnego wyrażenia naszej Solidarności z narodem białoruskim. Wspólnie zapalmy znicze pamięci skrytobójczo pomordowanych opozycjonistów białoruskich.

Źródło: ProjektWłocławek