NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

WŁOCŁAWEK – KIERUNKI ROZWOJU

WŁOCŁAWEK KIERUNKI ROZWOJU, proj. M. Kolanowska
WŁOCŁAWEK KIERUNKI ROZWOJU, proj. M. Kolanowska

Dyrektor Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Włocławka zapraszają na sympozjum pn. WŁOCŁAWEK – KIERUNKI ROZWOJU, które odbędzie się w dniu 25 lutego 2011 r. o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum przy ul Słowackiego 1a

W programie:

–       Zbigniew Brenda „Włocławek jako regionalny ośrodek rozwoju”

Położenie i szeroko rozumiany potencjał Włocławka preferują go do dalszego intensywnego rozwoju. Miasto posiada szereg funkcji, których oddziaływanie wykracza poza jego granicę. Czy ten kierunek rozwoju należy utrzymać i dlaczego?

–       Piotr Nowakowski „Włocławska dzielnica kultury”

Tworzenie dzielnic kultury jest obecnie istotnym czynnikiem miastotwórczym wielu ośrodków  miejskich w Europie. Czy doświadczenia innych miast  można wykorzystać we Włocławku i w jakim zakresie? Jakie są perspektywy dla włocławskiej dzielnicy kultury?

–       Zbigniew Kawecki „Czy Włocławek potrzebuje nowego teatru?”

Dlaczego Włocławek potrzebuje nowej siedziby dla teatru miejskiego? Jak ma wyglądać nowy budynek teatru, jaki ma być duży i jak go zbudować  i gdzie powinien stanąć? Oprócz odpowiedzi na te i inne pytania należy uzasadnić ich trafność oraz adresatów do których powinny być skierowane.

– dyskusja

Wstęp wolny. Zapraszamy.