NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławek gospodarzem Balonowych Mistrzostw Europy w 2013 roku

W dniach 21do 24 marca br. w m. Birstonas (Birsztany) na Litwie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Balonowej Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI). W trakcie obrad rozstrzygano kwestie przyznania organizacji Mistrzostw Europy i Świata Balonów na Ogrzane Powietrze w 2013 i 2014 r.  Aeroklub Włocławski ubiegał się o prawo organizacji Mistrzostw Europy Balonów w 2013 r. Konkurentem Włocławka było miasto Debreczyn na Węgrzech. W obradach Komisji uczestniczyła delegacja Aeroklubu Włocławskiego na czele z prezesem AWł. dr. Władysławem Kubiakiem, która zaprezentowała materiały promujące Aeroklub i Włocławek.

Uczestnikiem delegacji był także na prośbę Aeroklubu Włocławskiego Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka, który wsparł naszą kandydaturę i zapewnił, że Mistrzostwa Europy we Włocławku zostaną zorganizowane na wysokim poziomie.

Głosowanie członków Komisji Balonowej FAI odbyło się w sobotni ranek. Delegaci w głosowaniu tajnym wskazali na Polskę i Włocławek.
Mistrzostwa Europy Balonów na Ogrzane Powietrze we Włocławku odbędą się w terminie 28 sierpnia – 7 września 2013 r. Będzie to druga impreza lotnicza wysokiej rangi w 2013 r., gdyż już wcześniej FAI przyznała nam prawo organizacji Mistrzostw Świata Modeli Śmigłowców Zdalnie Sterowanych, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.

Mistrzostwa Świata Balonów na Ogrzane Powietrze w 2014 r. odbędą się w m. Sao Carlos w Brazylii.

Aeroklub Włocławski