Włocłavia wygrała już po raz 18 w tym sezonie!

W zaległym spotkaniu 17. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Włocłavia pokonała w środę Noteć Łabiszyn 2:1.

Spotkanie rozpoczęło z 15. minutowym opóźnieniem, ponieważ goście w drodze do Włocławka mieli kontrole i tuż przed 17 dojechali dopiero na stadion.

Na pierwszą bramkę przybyli kibice czekali do 30 minuty. Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Gralewski, piłkę zgrał Adam Matusiak do Mateusza Ewerta, który z bliska strzelił do siatki. W drugiej połowie gra się wyrównała. W 53 min. prawą stroną urwał się Mateusz Tłuchowski wyłożył się piłkę Matusiakowi, który z lewej nogi podwyższył na 2:0. Noteć szybko odpowiedziała, ładny strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Gryglewicz.

W ostatniej akcji meczu Michał Kaźmierczak obronił strzał Miłosza Gryglewicza i Włocłavia wygrała 18 mecz w sezonie.

Podopieczni Mirosława Milewskiego notują serię aż 23 kolejnych meczów (licząc cztery spotkania w rozgrywkach Pucharu Polski) bez porażki.

Ostatni raz Włocłavia przegrała 25 sierpnia 2012 roku w Brodnicy ze Spartą (1:2). Grając w roli gospodarza ostatni raz Włocłavia przegrała 13 sierpnia 2011 roku z Unią Solec Kujawski (1:2).

W sobotę już kolejny mecz, Włocłavia w Toruniu zmierzy się z Pomorzaninem Toruń (początek meczu o godzinie 16, sędziuje Adam Bauza z Szubina.

Włocłavia – Noteć Łabiszyn 2:1 (1:0)
1:0 – Mateusz Ewert (30)
2:0 – Adam Matusiak (53)
2:1 – Mateusz Gryglewicz (55)
WŁOCŁAVIA: Kaźmierczak – Szczęsny, Ewert, Cichowlas, Czaplicki – B. Feter, Markiewicz, Abbott, Gralewski, Lisota, Matusiak oraz Tłuchowski, J. Feter, Ziółkowski.

Źródło: WKS Włocłavia