NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włamania do piwnic – kilka rad

W ostatnim okresie na terenie powiatu włocławskiego doszło do kilku włamań do piwnic. Sprawcy dokonują zaboru wszystkiego, co wpadnie im w ręce i stanowi jakąkolwiek wartość.

Poniżej podajemy kilka rad jak możemy się ustrzec przed tego rodzaju włamaniami?

  • pamiętajmy nie zostawiać nigdy otwartych drzwi zewnętrznych wejściowych do klatki schodowej oraz wejść do piwnic, a otwierając drzwi domofonem sprawdzajmy kogo wpuszczamy. Nasza przezorność utrudnia i opóźnia sprawcom wejście do piwnic, a tym samym zmniejsza szansę na niepożądaną wizytę złodziei.
  • uważajmy na nieznane nam osoby kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu bloków, zwłaszcza w godzinach pracy, wieczorem i w nocy. Interesujmy się nimi, pytajmy czego szukają, starajmy się zapamiętać ich wygląd. Takim zainteresowaniem można zapobiec włamaniu, gdyż sprawca chce pozostać anonimowy.
  • zwracajmy uwagę na dochodzące z piwnic odgłosy, gdyż często mogą to być działania sprawców włamań. Starajmy się ustalić przyczynę hałasów: pukania, stukania, hałaśliwego otwierania zamków.
  • szybkie powiadomienie Policji na numer 997 lub 112 o nietypowych hałasach dochodzących z piwnic, umożliwi ujęcie sprawców na gorącym uczynku.

14 lipca 2011
KMP Włocławek