Opublikowano: pt, Mar 15th, 2019

Wiosenne porządki i nieporządki

W dniu dzisiejszym strażnicy miejscy realizujący zadania do służby, w trakcie patrolowania ulicy Stodólnej, zauważyli mężczyznę, który w sposób zabroniony pozbył się swoich odpadów komunalnych. Po prostu wyrzucił odpady, na dosłownie, dzień wcześniej, uporządkowaną, niezabudowaną i nieogrodzoną nieruchomość prywatną. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem.

Okres pozimowy w pewien sposób charakteryzuje się stanem wzmożonego porządkowania. W związku z tym, strażnicy miejscy realizując swoje uprawnienia i kompetencje, będą bacznie zwracać uwagę, na wszelkie przejawy nieprawidłowości skutkujące naruszaniem obowiązujących przepisów prawa, w zakresie utrzymywania stanu czystości i porządku. Na podstawie przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta, strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości 100 zł, natomiast za wykroczenie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń do 500 zł.

O ujawnionych lub zaobserwowanych nieprawidłowościach prosimy informować pisemnie Komendanta Straży Miejskiej lub telefonicznie Dyżurnego Straży Miejskiej pod alarmowym numerem tel. 986.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa