NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiktoria Tomczak ze złotym medalem w Międzynarodowym Pucharze Polski

Od lewej - Angelika Szymańska, Roman Stawisiński, Wiktoria Tomczak
Od lewej – Angelika Szymańska, Roman Stawisiński, Wiktoria Tomczak

Wiktoria Tomczak – judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek (uczennica IV LO) zdobyła złoty medal w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek Młodszych, który odbył się w Suchym Lesie k. Poznania. Dwudniowa impreza zgromadziła 1085 zawodników ze 145 klubów. Judoczka w drodze po złoto zwyciężyła kolejno przed czasem : Paulinę Stemplewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Weronikę Matlakowską (UKS Galeon Gdynia), Magdalenę Jarkowską (MUKS KOKORO Łódź) i Wiolettę Kuczerę (Polonia Rybnik). Na 9 pozycji, po 3 zwycięskich walkach rywalizację zakończył Patryk Kostuniak (66 kg) – uczeń LMK, stypendysta Fundacji Anwil dla Włocławka. W turnieju nie brała udziału Angelika Szymańska – również uczennica LMK i stypendystka Fundacji Anwil dla Włocławka, która w Suchym Lesie była w roli obserwatora i sekundanta. Szymańska – nr 1 w rankingu Europejskiej Uni Judo (EJU) i nr 2  Światowej Federacji Judo (IJF) – ma już zapewniony start w Mistrzostwach Europy Kadetek, które odbędą się na początku lipca w Finlandii.

W pierwszym dniu turnieju w Otwartym Pucharze Polski Dzieci po srebrny medal sięgnął kolejny zawodnik Olimpijczyka – Wiktor Lewandowski (50 kg), a na 5 pozycji uplasował się Jakub Serewis (46 kg).

– Obecnie judoczki z Włocławka : Wiktoria Tomczak oraz Angelika Szymańska wraz z reprezentacją Polski i trenerką Anetą Szczepańską przebywały na międzynarodowym Campie w węgierskim Tata, a następnie obie wezmą udział w Pucharze Europy i Campie w czeskich Teplicach. Będą to kolejne kwalifikacje do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej – powiedział Roman Stawisiński, trener Olimpijczyka.

Aneta Szczepańska