NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Izbicy Kujawskiej zagrała na medal!

Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów zebraliśmy 15.372,70 zł.

Wolontariusze – dzieci i młodzież miejscowych szkół pod opieką nauczycieli, kwestowali na ulicach Izbicy Kujawskiej oraz w miejscowości Błenna od ok. godz. 9.00.

Z imprezą, która odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej WYSTARTOWALIŚMY o godz. 13.00.

Wielkie orkiestrowe granie rozpoczęli tańcami, śpiewem i przedstawieniami teatralnymi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Izbicy Kujawskiej.
Nie zabrakło rocka, prezentowanego przez młodzieżowy zespół „NO WAY” i dużo lżejszych brzmień grupy „SONIC”.
Wystąpili także: Orkiestra Dęta OSP w Izbicy Kuj., Paweł Frankowski, Adrianna Raczkowska w towarzystwie brata Alana, Sylwia Kuropatwińska, Sylwia Kubacka, Sylwia Kwiatkowska, Julia Lubińska, Alicja Mańkowska, Dominika Stawicka, Aleksandra Marcinkowska oraz Weronika Żabierek.
Uczniowie Zespołu Szkół w Błennie prezentowali instruktażowe pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Całością na scenie „dyrygowała” Sylwia Kuropatwińska, która niestrudzenie zachęcała licznie przybyłych na imprezę do udziału w licytacjach.
Najcenniejszym przedmiotem wystawionym do licytacji było złote serduszko (wisiorek na łańcuszku), za które Orkiestra wzbogaciła się o 1.000 zł.
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa dla dzieci oraz przepyszne ciasta domowych wyrobów.
O godz. „20.00” czasu izbickiego, imprezę zakończono tradycyjnym „światełkiem do nieba”.

Organizatorzy XXII Finału WOŚP, tj. Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Izbicy Kujawskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej pragną serdecznie podziękować Samorządowi Gminy i Miasta Izbica Kujawska oraz instytucjom i firmom z terenu gminy i miasta Izbica Kujawska za wsparcie realizacji tegorocznego finału.

MGOK Izbica