NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 30.10.2009

Włocławek, dn. 30 października 2009 r.

 • Dziś zapłoną znicze Dziś (piątek) o godz. 10.30 I Zastępca Prezydenta Jacek Kuźniewicz złoży kwiaty i zapali znicze na mogiłach zasłużonych włocławian, spoczywających na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina we Włocławku.
 • Dziś konferencja prasowa Dziś o godz. 10.00 w sali nr 302 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się konferencja prasowa na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek.
 • „Rodzynki z pozarządówki”: włocławianie w drugim etapie konkursu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo” zostało sklasyfikowane wśród 22 inicjatyw społecznych, które wezmą udział w drugim etapie wojewódzkiego konkursu „Rodzynki z pozarządówki”. Włocławianie zostali docenieni za kompleksową, ciągłą rehabilitację i terapię osób niepełnosprawnych. „Rodzynki z pozarządówki” to konkurs na najlepsze i najbardziej nowatorskie inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. Zwycięzcy otrzymają fundusze na działalność statutową. Pula nagród marszałka województwa kujawsko – pomorskiego wynosi 33 tysiące złotych. Ze szczegółami można zapoznać się pod adresem www.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce „Organizacje pozarządowe”.
 • Nagrody od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za szczególne osiągnięcia: dziś upływa termin zgłoszeń Włocławski magistrat zachęca do wzięcia udziału w IX edycji konkursu o „Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego” skierowanego do autorów szczególnych osiągnięć w 2008 roku. W bieżącej edycji konkursu wyróżnienia trafią do przedstawicieli, którzy wyróżnili się w następujących dziedzinach: gospodarki, funduszy unijnych, rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, innowacyjnych metod stosowanych w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, nauki, badań naukowych i postępu technicznego, edukacji, kultury, ochrony zdrowia, sportu, ochrony środowiska naturalnego, działalności społecznej i zaangażowania na rzecz drugiego człowieka, budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz promocji Województwa. Kandydatem do nagrody zostać może osoba lub zespół osób, prowadzący działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia dokonać może osoba fizyczna bądź prawna, organizacja i instytucja gospodarcza oraz samorządy lokalne. Termin składania wniosków upływa dziś, tj. 30 października br. Regulamin konkursu, wniosek oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej  www.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce „Nagrody Marszałka” oraz pod numerem telefonu: 56 621-83-22.
 • Włocławscy plastycy w Danii: dziś nastąpi wernisaż wystawy Dziś zostanie otwarta duńska ekspozycja, w której uczestniczą włocławscy plastycy. Jak informuje Galeria Sztuki Współczesnej, wystawa w „Easternway Galleri” jest swoistym debiutem Nowej Grupy Kujawskiej, która przedstawi prace z zakresu: malarstwa, grafiki, rzeźby i tkaniny. Wśród artystów, którzy zaprezentują swoje dokonania w duńskim Randens, jest obecnych 15. włocławskich plastyków. Z okazji wernisażu został opublikowany katalog w językach: polskim i duńskim.
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji: rozpoczęły się prace budowlane Rozpoczęły się prace przy budowie chodników i ciągów pieszojezdnych przy boisku ze sztuczną nawierzchnią Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zwycięzcą przetargu na wykonanie tej inwestycji została firma „Drogi i Mosty” Antoni Popowski, za kwotę brutto 189 571,05 zł. Najwyższa oferta opiewała na ponad 275 tys. zł. Wykonawca budowy ma 60 dni na przeprowadzenie wszystkich prac.
 • Kontrolne egzaminy na prawo jazdy Z danych Wydziału Komunikacji UM wynika, że w miesiącu wrześniu br. 11 kierowców zostało skierowanych na egzaminy kontrolne z umiejętności prowadzenia pojazdu. Przyczyną decyzji było przekroczenie przez kierowców w ciągu roku 24 punktów karnych.

 • Dzieci zagłosowały na projekt tablicy, dziś wręczenie nagród Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w głosowaniu na projekt tablicy, będącej informacyjnym symbolem europejskich placów zabaw, ufundowanych przez marszałka województwa. Losowo wyłoniono 8 osób, które otrzymają upominki. W gronie szczęśliwców jest Justyna Burczyk z Włocławka.
 • Profilaktyczne badania Romów W najbliższy poniedziałek, 2 listopada, w przychodni Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza, odbędą się badania profilaktyczne Romów. Będzie to pierwsza tura tegorocznych badań profilaktycznych społeczności romskiej, realizowanych w ramach programu prowadzonego przez samorząd województwa kujawsko – pomorskiego. Akcja ma się rozpocząć o godz. 16.00.
 • Święto Zmarłych: przypominamy Przypominamy, że w związku ze Świętem Zmarłych, na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina we Włocławku ustawionych zostanie 6 kabin sanitarnych typu TOI TOI. Na cmentarzu w Pinczacie do 3 kabin, które są na stałe, dostawione zostaną dodatkowo 4. Kabiny zostaną ustawione również na cmentarzach parafialnych w Michelinie i Rózinowie, po 1 szt. na każdym. Z dodatkowych kabin będzie można korzystać od dziś do 2 listopada br. Natomiast w dniu 1 listopada (niedziela) w godz. 6.00-9.00 na terenie cmentarza komunalnego przy al. Chopina we Włocławku i Pinczacie, dyżurować będą pracownicy Miejskiego Zespołu Usług Komunalnych we Włocławku, realizując zadania związane z utrzymaniem czystości i porządku na terenie cmentarzy.
 • Pierwsza Inauguracja Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ponad 100 słuchaczy otrzyma indeksy Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas pierwszej inauguracji roku akademickiego tej jednostki. Uroczystość odbędzie się 5 listopada br. o godz. 10.30 w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, w Auditorium Maximum im. Jana Pawła II przy ulicy Piwnej 3. Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jednostką powołaną przez Senat WSHE w lipcu br. Jest to inicjatywa regionalna realizowana w porozumieniu z samorządami, mająca na celu popularyzowanie idei edukacji ustawicznej. Uroczystość inauguracyjną rozpocznie wystąpienie rektora WSHE prof. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego. Wykład inauguracyjny, zatytułowany „Etyczne inspiracje wychowawcze w nauczaniu Jana Pawła II” wygłosi ks. prof. dr hab. Marian Włosiński. Wszyscy zgromadzeni wysłuchają „Koncertu pieśni patriotycznej” w wykonaniu Rzemieślniczego Chóru „Lutnia” pod dyrekcją Bartłomieja Włodarskiego.
 • Jakość wody na stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku, w trosce o zdrowie mieszkańców Włocławka, nieustannie monitoruje jakość wody. Na stronie internetowej spółki www.mpwik.wloclawek.pl w dziale: Jakość wody, dostępne są bieżące wyniki badań jakości wody uzdatnionej we wrześniu br.