NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 28.10.2009

Włocławek, dn. 28 października 2009 r.

 • Na Wiśle powstanie przystań wodna: podpisano umowę z wykonawcą projektu „Modern Construction Systems” sp. z o. o. z Poznania za kwotę 630 tys. zł (bez VAT) wykona dokumentację projektowo-kosztorysową na budowę przystani wodnej na rzece Wiśle. Teren objęty inwestycją graniczy z ulicami Solną, Fabryczną i Piwną. Projektowana inwestycja zostanie zlokalizowana na lewym brzegu rzeki Wisły, za ujściem rzeki Zgłowiączki. Północną granicę inwestycji stanowi Wisła, południową zaś działka, na której stoi magazyn firmy Rieber Foods Polska SA. Przy ww. lokalizacji powstanie budynek przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zbudowane będą nowe drogi i parkingi oraz piesza kładka przez rzekę Zgłowiączkę. Dla jednostek pływających będzie dostępny zadaszony basen postojowy z możliwością cumowania statku spacerowego. Przystań będzie wyposażona w wyciąg stoczniowy, pływające pomosty cumownicze dla łodzi wioślarskich WTW oraz pływające pomosty cumownicze dla WOPR, Policji i jednostek turystycznych. Teren będzie oświetlony i zagospodarowany zielenią oraz małą architekturą. Budynek przystani wodnej będzie posiadał, na potrzeby WTW, 4 pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, 4 szatnie z natryskami, saunę, 2 pomieszczenia trenerów, salę ergometrów na 20 stanowisk, siłownię, magazyn sprzętu treningowego i pralnię z suszarnią. WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz 2 szatnie z natryskami. Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 m2, sala konferencyjna dzielona z zapleczem, dyżurka z pomieszczeniem sprzątaczki, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także 2 pomieszczenia trenerów z węzłami sanitarnymi. Na zewnątrz dostępne będą 2 sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego. Na terenie inwestycji znajdzie się również 6 hangarów dla WTW, w tym 1 na warsztat szkutniczy i 2 magazyny. WOPR będzie zajmował hangary na 4 łodzie, warsztat i 2 magazyny. Policja także zagospodaruje hangar na łódź. Projekt powinien przewidywać ponadto wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla widzów. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu do 30 stycznia 2010 r.
 • Dokończenie Sesji Rady Miasta W czwartek, tj. 29 października br. o godz. 15.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się dokończenie obrad XXXV sesji Rady Miasta Włocławek. Przedmiotem obrad będą projekt uchwały w sprawie: przyjęcia „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek do 2015 roku”, uchwalenia Statutu Miasta Włocławek oraz projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania i wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania.
 • Narady dyrektorów szkół Dziś i jutro dyrektorzy placówek oświatowych wezmą udział w szkoleniu, którego tematem są zmiany w nadzorze pedagogicznym. Szkolenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Zespole Placówek nr 1 przy ul. Mechaników.
 • „Wirtualne rynki – sprzedaż przez Internet w handlu międzynarodowym” to tytuł bezpłatnego seminarium dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego, zainteresowanych rozpoczęciem sprzedaży przez Internet na które zaprasza Biuro Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas seminarium poruszone zostaną aktualne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa handlu elektronicznego oraz aukcji internetowych. Podczas seminarium przedstawione zostaną wady i zalety korzystania z giełdy, rynków barterowych, e-sklepów czy pasaży handlowych. Seminarium poprowadzi Witold Zalewski prowadzący firmę „Effective Management Systems-Polska”, która doradza w zakresie marketingu, biznes planów, strategii rozwoju firm oraz w skutecznych metodach wchodzenia na rynki unijne i pozaunjne. Współzałożyciel Fundacji Rozwoju Polskiego Eksportu oraz polskiego oddziału SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości. Ekspert z Expovortal.com, Exporter.pl, International Enterprise Singapore oraz największego amerykańskiego portalu oferującego usługi ekspertów Intota.com. Seminarium odbędzie się 10 listopada br. w Toruńskim Parku Technologicznym w Toruniu przy ul. Włocławskiej 167 w godzinach 10.00-15.00 w sali 257. Formularz zgłoszeniowy, program seminarium oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.tarr.org.pl. Dodatkowych informacji udziela także Magdalena Proszkiewicz, nr tel. (56) 657 14 51, e-mail: proszkiewicz@tarr.org.pl.
 • Noc teatru W najbliższy piątek, tj. 30 października br. o godz. 19.00 w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku rozpocznie się II Włocławski Maraton Teatralny „Noc Teatru”. W programie m.in.: „Białe noce” i „www_itkacy@wp”.
 • Spotkanie ze świadkiem zbrodni wojennych Muzeum Historii Włocławka i włocławski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają w dniu 29 października o godz. 16.30 do siedziby muzeum przy ul. Szpichlernej 19 na kolejne spotkanie związane z przypadającą w tym roku 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Jego uczestnikiem będzie Janina Jaworska, Kresowiaczka, świadek zbrodni UPA na Wołyniu, żołnierz 1 Armii Ludowego Wojska Polskiego. Wstęp wolny.
 • Debata obywatelska z posłem Januszem Palikotem Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku zaprasza na kolejną debatę obywatelską, tym razem z udziałem Janusza Palikota, posła na Sejm RP, przewodniczącego komisji nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo”. Tytuł debaty: „Ile jest ‘Przyjaznego Państwa’ w Państwie?”. Spotkanie odbędzie się 2 listopada (poniedziałek) o godz. 13.00 w Collegium Novum WSHE przy ul. Okrzei 94A w sali nr 50. Wstęp wolny.
 • Posiedzenie Komisji Jutro o godz. 14.30 w pok. 22A UM odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska RM. Porządek posiedzenia dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Ze statystyk Wydziału Komunikacji 20 kierowców zostało skierowanych we wrześniu br. na wniosek Policji i innych organów, na badania lekarskie i psychologiczne mające ocenić, czy stan zdrowia pozwala na dalsze prowadzenie pojazdu.
 • Budowa odcinków sieci wodociągowej Dziś o godz. 12.30 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nastąpi otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na budowę odcinków sieci wodociągowej w ulicach: Lipnowskiej, Stromej i Podlesie we Włocławku.
 • Dyżur służb porządkowych podczas Dnia Wszystkich Świętych 1 listopada w godz. 6.00-9.00 na terenie cmentarza komunalnego przy al. Chopina we Włocławku i Pinczacie, dyżurować będą pracownicy Miejskiego Zespołu Usług Komunalnych we Włocławku, którzy będą dbać o porządek na terenie cmentarzy.
 • Dzierżawa nieruchomości Przeznaczona została do wydzierżawienia do lat trzech, w drodze bezprzetargowej, nieruchomość stanowiąca własność miasta, położona przy ul. Paprociej. Działka o powierzchni 262 m kw. jest niezabudowana, przeznaczona jako teren przydomowy o charakterze rekreacyjnym. Szczegółowe informacje o ww. nieruchomości dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.
 • Informacje z Wydziału Urbanistyki i Architektury Wydział Urbanistyki i Architektury informuje, że w okresie od 21 września do 20 października br. m.in. wydał 61 pozwoleń na budowę, 3 pozwolenia na rozbiórkę, zarejestrował 55 dzienników budowy oraz wydał 18 decyzji o warunkach zabudowy. Referat Zagospodarowania Przestrzennego informuje, iż trwają prace planistyczne nad 14 projektami miejscowych planów. Pracownicy referatu w danym okresie wydali m.in. 49 opinii urbanistycznych i 77 zaświadczeń, wypisów i wyrysów.
 • Wymiana okien w piwnicach Zarządzanie i Obrót Nieruchomościami „Zarządca” sp. z o. o. działająca w imieniu Wspólnot Mieszkaniowych Nieruchomości Wojska Polskiego 35, Letnia 37 i Gminy Miasta Włocławek, zaprasza do składania ofert na: „Częściową likwidację i częściową wymianę okienek piwnicznych oraz uzupełnienie opaski w budynku mieszkalnym przy ul. Wojska Polskiego 35 we Włocławku”, „Malowanie klatek schodowych (3 szt.), wymianę okien na klatkach schodowych z drewnianych na nowe PCV wraz z częściowym zamurowaniem w budynku mieszkalnym przy ul. Letniej 37 we Włocławku” oraz „5-letnie przeglądy elektryczne i 5-cio letnie przeglądy instalacji elektrycznych i odgromowych w budynkach mieszkalnych i użytkowych we Włocławku”. Oferty należy składać do 29 października br.