NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 27.10.2009

Włocławek, dn. 27 października 2009 r.

 • Dziś, tj. 27 października br. o godz. 14.00 w domu przy ul. Konopnickiej 43 odbędzie się jubileusz stulecia urodzin Pani Anny Bieńkowskiej.
 • Regionalne programy profilaktyczne: pierwsze liczby Włocławianie uczą się profilaktyki. W mieście odbyły się już, trwają, bądź będą miały miejsce, kolejne akcje w ramach regionalnych programów profilaktycznych. Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM poinformował, że 148 włocławian przebadało się już w ramach Regionalnego Programu Wczesnego Wykrywania Nowotworów Skóry. Pierwsza akcja bezpłatnych badań dermatoskopowych skóry odbyła się w październiku, kolejną zaplanowano na listopad br. W Urzędzie Miasta przeprowadzono również akcję bezpłatnych badań spirometrycznych i RTG płuc, w ramach Regionalnego Programu Profilaktyki Chorób Płuc. W sumie wykonano 89 badań spirometrycznych i 96 badań RTG klatki piersiowej, z których skorzystało 103 mieszkańców Włocławka. W ramach realizacji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów przeprowadzono lekarskie badania kwalifikacyjne, w których wzięło udział 71 osób. Na podstawie badań, do udziału w programie zakwalifikowano 55 mieszkańców Włocławka. Program realizowany jest od września do grudnia br. w Liceum Ziemi Kujawskiej i Zespole Szkół Ekonomicznych.
 • Radiosłuchacze pytają Prezydenta m.in. o przebudowę placu Wolności Na stronie internetowej www.wloclawek.pl/aktualnosci/12853_38549.html można posłuchać wczorajszej audycji emitowanej na antenie Radia Hit, w której prezydent Włocławka Andrzej Pałucki odpowiadał na pytania radiosłuchaczy. Przypominamy, że mieszkańcy miasta mogą zadawać Prezydentowi pytania za pośrednictwem m.in. Radia Hit. Dziennikarze rozgłośni radiowej czekają na wszelkie opinie pod numerem telefonu 054 233-72-72, w każdy wtorek po godz. 14.00. Przypominamy, że w dziale „Multimedia” na stronie www.wloclawek.pl można również obejrzeć ostatnie programy emitowane w TV Kujawy pt.: „Zapytaj Prezydenta”.
 • Narady dyrektorów szkół Jutro (środa, 28 października) i w czwartek, 29 października dyrektorzy placówek oświatowych wezmą udział w szkoleniu, którego tematem są zmiany w nadzorze pedagogicznym. Szkolenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Zespole Placówek nr 1 przy ul. Mechaników.
 • Zmiany organizacji ruchu w obrębie Cmentarza Komunalnego w Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada br. ruch pojazdów na odcinku al. Chopina od ul. Okrężnej do al. Kazimierza Wielkiego odbywać się będzie w dwóch kierunkach, dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Na całym odcinku ulicy nie będzie można skręcać w lewo. Zakazane będzie także skręcanie w lewo z terenów i ulic przyległych do al. Chopina. Wyjątek stanowić będzie wylot z ul. Cmentarnej, gdzie kierowcy będą mogli wyjeżdżać w stronę centrum tylko w lewo. Na ulicach Cmentarnej, Komunalnej oraz na odcinku łączącym te dwie ulice będzie można jeździć tylko w jednym kierunku. Dojazd do ul. Cmentarnej będzie możliwy tylko od strony ul. Komunalnej, a wjazd w ul. Komunalną od strony al. Chopina. Zakazy zatrzymywania będą obowiązywać po obu stronach ul. Cmentarnej – od łącznika do al. Chopina. Nie będzie można parkować po prawej stronie ulicy łączącej Komunalną i Cmentarną. Ponadto znak zakazu zostanie ustawiony po prawej stronie ul. Komunalnej. Miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych usytuowano przy al. Chopina (przed Realem, Lidlem i Halą Mistrzów). Na te parkingi będzie można wjechać tylko skręcając w prawo. Na ul. Komunalnej i jezdni łączącej ulice Komunalną i Cmentarną parkowanie będzie możliwe tylko w miejscach nie objętych zakazami. 1 listopada postój taksówek wyznaczony będzie przy al. Chopina na parkingu dla autobusów przed Halą Mistrzów. Dojazd do postoju będzie możliwy ul. Chopina tylko od strony al. Kazimierza Wielkiego, ul. Piaski i ul. Sportowej. Sprzedaż kwiatów i zniczy odbywać się będzie 31 października i 1 listopada na placu przed bramą wjazdową na stadion (przy barze „Złoty Kapsel”), przed starą halą sportową OSiR i na terenie parkingu przed Halą Mistrzów (wzdłuż ul. Górskiego). Dojazd na wyznaczone miejsca będzie możliwy od ul. Leśnej. Miejsca handlowe będą usytuowane także przy ul. Cmentarnej w miejscach wyznaczonych. W tych dniach będzie obowiązywał zakaz sprzedaży w obrębie Cmentarza. Kierownictwo Cmentarza informuje, że wszystkie bramy cmentarne, w tym ta od strony al. Królowej Jadwigi, będą otwarte cały dzień 31 października i 1 listopada. W pozostałych dniach bramy będą otwarte zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami. Rozkłady jazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dostępne są na stronie internetowej www.mpk.com.pl. Miejski Zarząd Dróg we Włocławku zwraca się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie znaków drogowych, bowiem pojazdy parkujące w miejscach niedozwolonych mogą zostać odholowane na koszt właściciela.
 • Konkurs „Mój region w Europie”: wyróżnienie dla włocławianki Agata Woźniak       z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój region w Europie – plakat promujący Regionalny Program Operacyjny w województwie kujawsko-pomorskim”. W tym artystycznym współzawodnictwie brało udział kilkadziesiąt szkół średnich z Kujaw i Pomorza.
 • Młodzież z Włocławka w czołówce biegowej w województwie Bardzo dobrze spisali się uczniowie włocławskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w XII Kujawsko-Pomorskich Indywidualnych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych: Zuzanna Tomczewska z SP nr 14 uplasowała się na szóstym, a Adrianna Waśkowska z SP nr 14 na pięćdziesiątym piątym miejscu. Dalsze miejsca zajęły: Alicja Waśkowiak z SP nr 14 i Paulina Marciniak z SP nr 7. W klasyfikacji gimnazjalistek Daria Gawłowska z Gimnazjum nr 7 zajęła drugie, a Katarzyna Baranowska z Gimnazjum nr 8 osiemnaste miejsce. Również Patrycja Pawińska z IV LO zajęła dobrą, siódmą lokatę. W klasyfikacji chłopców sukces odnieśli: Michał Misiak z SP nr 23 (piąte miejsce), Adam Dobruń z SP nr 19 (siódme miejsce ), Krystian Klepacz z Gimnazjum nr 3 (trzynaste miejsce), Kacper Gwardecki z Gimnazjum nr 3 (trzydzieste piąte miejsce) oraz Radosław Kacprowicz z Gimnazjum nr 8 (trzydzieste ósme miejsce). Szczegółowe wyniki są zamieszczone na stronie internetowej www.szswloclawek.republika.pl.
 • Konsultacje dla organizacji pozarządowych Dziś w godz. 14.00-17.00 w Biurze Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbędą się kolejne konsultacje dla podmiotów funkcjonujących w kujawsko-pomorskiem. Będzie można uzyskać informacje z zakresu księgowości w organizacjach pozarządowych. Ekspertem będzie Jadwiga Kowalska, dyrektor Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Toruniu. Zgłoszenia zainteresowanych przyjmowane są pod numerem tel. 056 62 18 403 lub 056 62 18 371 oraz drogą elektroniczną na adres:ngo@kujawsko-pomorskie.pl.
 • Sprawdzanie statusu pisma w Internecie Na stronie głównej serwisu www.wloclawek.pl w menu „Przewodnik / Urząd Miasta on-line” każdy petent, który złożył w kancelarii ogólnej magistratu pismo może sprawdzić w Internecie, co się w danym momencie dzieje z dokumentem. Każde pismo przychodzące do magistratu ma swój niepowtarzalny numer, tak więc dzięki Elektronicznemu Systemowi Obiegu Dokumentów można w Internecie, w dowolnej chwili sprawdzić status swojego pisma. Wpisując numer nadany dokumentowi otrzymujemy także dane o tym, w jakim wydziale aktualnie się znajduje. Ze względów na regulacje prawne z systemu obiegu dokumentów wyłączone są wnioski: kierowane do Urzędu Stanu Cywilnego, o informacje adresowe, o wydanie dowodów osobistych oraz kierowane do Wydziału Komunikacji. Szczegółowa instrukcja oraz informacje dla petentów znajdują się na stronie www.bip.um.wlocl.pl/index.php?sit=277.
 • Sztafeta Niepodległości: zaproszenie do udziału Do Urzędu Miasta Włocławka wpłynęło zaproszenie do udziału w X Ogólnopolskiej Sztafecie Niepodległości im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 11 listopada br., na trasie z Zuzeli i Włocławka do Warszawy. Głównym organizatorem sztafety jest Ogólnopolski Związek Katolickich Klubów Sportowych. Za udział w sztafecie uczestnicy otrzymają: dyplom, folder i koszulkę, wyróżnieni nagrody. Szkoły, kluby, placówki wychowawcze i stowarzyszenia otrzymają puchary. Przed ostatnim etapem dla uczestników będzie również zapewniony ciepły posiłek. Opłata wpisowego wynosi 25 zł od osoby. Zainteresowani udziałem mogą otrzymać więcej informacji w Wydziale Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, ul. Zielony Rynek 11/13, pok. 210 lub bezpośrednio u organizatora tel. (022) 621-80-25 lub 502-035 841, fax (022) 621 80 25.
 • Dyżur radnych Dziś (wtorek) dyżur pełnić będą radni okręgu nr 4 (Południe i Michelin). Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju 22A Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy:  54  414 42 37.
 • Akcja „bezpłatnych usług” diagnostycznych pojazdów: statystyki Wydział Komunikacji UM informuje, że podczas sobotniej akcji „bezpłatnych usług” przebadanych zostało 355 pojazdów. Akcja polegała na bezpłatnym sprawdzeniu układów zespołów pojazdów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy jak i ochronę środowiska. Przypomnijmy, że w ramach tych usług sprawdzane były: skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, ustawienie i pomiar świateł oświetleniowych, skuteczność działania amortyzatorów, zawartość tlenku węgla (CO) i węglowodorów (CH) w spalinach silników o zapłonie iskrowym, stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym. Organizatorem akcji był Prezydent Miasta Włocławek wspólnie ze stacjami kontroli pojazdów działającymi na terenie miasta.
 • Dodatkowe kabiny sanitarne na cmentarzach W związku ze Świętem Zmarłych, na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina we Włocławku ustawionych zostanie 6 kabin sanitarnych typu TOI TOI, poinformował Wydział Gospodarki Komunalnej UM. Na cmentarzu w Pinczacie do 3 kabin, które są na stałe, dostawione zostaną dodatkowo 4. Kabiny zostaną ustawione również na cmentarzach parafialnych w Michelinie i Rózinowie, po 1 szt. na każdym. Dodatkowe kabiny ustawione będą w okresie od 30 października do 2 listopada br.
 • Przetarg: nieruchomości Zarządzanie i Obrót Nieruchomościami „Zarządca” Sp. z o.o. działająca w imieniu Wspólnot Mieszkaniowych Nieruchomości Chopina 52, Kościuszki 8 we Włocławku zaprasza do składania ofert na: „Przebudowę śmietnika oraz naprawę dojazdu do śmietnika przy budynku mieszkalnym ul. Chopina 52 we Włocławku” i „Remont balkonów (6szt.) w budynku mieszkalnym przy ul. Kościuszki 8 we Włocławku”. Oferty należy składać do 29.10.2009 r. do godz. 8.30 w siedzibie spółki przy ul. Ptasiej 2a we Włocławku.