Urząd Miasta 25 stycznia 2013

Wiadomości z magistratu 25.01.2013

Redakcja: Kujawianin

Włocławek, dn. 25 stycznia 2013 r.

  • W poniedziałek, 28 stycznia, Włocławek uczci 150. rocznicę powstania styczniowego Tego dnia Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz szkołami – społecznymi patronami miejsc pamięci, złoży kwiaty u stóp pomników poświęconych powstaniu styczniowemu. Tuż po godzinie 11.00 wiązanki kwiatów zostaną złożone u stóp pomnika powstania styczniowego i pamięci pułkownika Stanisława Bechiego przy hali OSiR ( w ceremonii wezmą udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej ) oraz na mogiłach powstańców styczniowych, których miejscem spoczynku jest nekropolia przy al. Chopina. Następnie samorządowcy udadzą się na Falbankę, gdzie wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 4 złożą kwiaty i zapalą znicze przy obelisku pamięci poległych w latach 1831 – 1863. Ostatnim punktem uroczystości będzie wizyta przy krzyżu-pomniku pamięci potyczki powstańczej 1863 roku w Michelinie. Wraz z Prezydentem wezmą w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19. Delegacji samorządowców będą towarzyszyli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, członkowie Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz harcerze z włocławskiego hufca.
  • Bezpłatne spotkania dla przedsiębiorców z Kujaw i Pomorza. Pierwsze już we wtorek, 29 stycznia Nie 22 stycznia, jak pierwotnie planowano, ale w najbliższy wtorek 29 stycznia br. w godz. od 10.00 do 14.00 w siedzibie Toruńskiego Parku Technologicznego (ul. Włocławska 167) odbędzie się pierwsze z 4 zaplanowanych spotkań informacyjno-warsztatowych, skierowanych do wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców z regionu kujawsko-pomorskiego. Na spotkania poświęcone obszarom Natura 2000 w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej zaprasza Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Organizatorzy zachęcają do udziału w spotkaniach tym bardziej, że uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swój punkt widzenia odnośnie prowadzenia działalności na obszarach objętych ponadstandardową ochroną. Obszary Natura 2000 – atut czy problem dla przedsiębiorcy? Jak bezpiecznie prowadzić działalność gospodarczą na obszarach Natura 2000? O czym należy pamiętać planując działalność na obszarach Natura 2000? Na co będzie można pozyskać środki publiczne (unijne i krajowe) na działalność na obszarach Natura 2000? Te i inne pytania dotyczące obszarów Natura 2000 zostaną będą przedmiotem spotkań. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą skorzystać z nr tel. 56 657 14 51 lub skontaktować się z organizatorami drogą e-mailową: piotr.jozefiak@tarr.org.pl Szczegółowe informacje są również dostępne na stronie internetowej: http://www.tarr.org.pl/index.php?id=1140
  • W Geoportalu Miasta Włocławek jest dostępna mapa akustyczna W Geoportalu Miasta Włocławek, pod adresem: http://mapa.wloclawek.eu/geoportal/f?p=MAPA:112:1673261993262868::::p:SUQsMjEwLCws jest dostępna graficzna wersja mapy, będąca wizualizacją danych akustycznych zebranych na obszarze Włocławka. W głównej mierze, mapa oparta jest o analizę współczynników: LDWN i LN, oddających długookresowe średnie pomiary dźwięku dla pory dzienno – wieczorowo – nocnej oraz nocnej. Na mapie przedstawione są  dopuszczalne normy natężenia dźwięku dla, między innymi: terenów mieszkaniowych, edukacyjnych, szpitalnych i innych. Legenda mapy zawiera 7 poziomów hałasu i odpowiadające im symbole kolorystyczne. Wykonanie i udostępnienie mapy akustycznej wynika z Ustawy: „Prawo Ochrony Środowiska”. Mapa została sporządzona przez gdańską firmę BMT ARGOS, która do końca czerwca br. opracuje również program ochrony naszego miejskiego środowiska przed hałasem. Koszt całości zadania ( mapy i programu ) wynosi 548 88 zł.
  • Przypominamy, że jeszcze dzisiaj w przychodni MZOZ przy ul. Kilińskiego będzie prowadzona wymiana centrali telefonicznej Jeszcze dzisiaj w godzinach od 10.00 do 15.00 w Przychodni nr 1 Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Kilińskiego będą prowadzone prace związane z wymianą centrali telefonicznej. Bez zmian pozostaje numer telefonu komórkowego, z którego mogą korzystać pacjenci: 501 332 604. Numer stanowi bezpośrednie połączenie z rejestracją w przychodni przy ul. Kilińskiego.
  • W 28 aptekach można zostawić przeterminowane leki. Również w tym roku Gmina Miasto Włocławek podpisała umowę z podmiotami Również w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Gmina Miasto Włocławek podpisała umowę, na mocy której w 28 włocławskich aptekach są do dyspozycji pojemniki na przeterminowane leki. Dalszym „zagospodarowaniem tych odpadów zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”. Warto dodać, że rok 2013 jest szóstym z kolei, w którym prowadzona jest miejska akcja zbierania i utylizacji przeterminowanych leków. Umowa została zawarta do 30 czerwca br. Pojemniki rozstawione zostały w aptekach: przy ulicy 14 Pułku Piechoty 15, Łanowej 29 B, „Aptece 2000”, ul. Wieniecka 43; aptece „Aspirynka”, ul. Ostrowska 19; aptece z Uśmiechem, ul. Chopina 27; aptece „Dyżurna”, ul. 3 Maja 38; aptece „im. I. Łukasiewicza”, ul. Kilińskiego 16; „Leśna”, ul. Kościelna 4; „Pod Eskulapem”, ul. Długa 26/28; „Pod Wagą”, ul. Płocka 153; „Południowa”, ul. K. Łady 10; „Promienna”, ul. Promienna 7; „Przy Rynku”, ul. Żeromskiego 11; „Regionalna”, ul. Szpitalna 6 A; „Remedium”, ul. Kaliska 100; „Słoneczna”, ul. Wiejska 31; „Topfarm”, ul. Żurawia 26; „Przy Wiejskiej” ul. Wiejska 18 A; „Viola”, ul. Budowlanych 6; „Zdrojowa”, ul. Toruńska 55 A; „W Pałacyku”, ul. Kościuszki 2; „Dyżurna”, ul. Cmentarna 10; „Dr Max”, ul. Pułaskiego 18; „Szczęśliwa” ul. Św. Antoniego 34; „Kwiaty Polskie” ul. Królewiecka 30; aptece przy ul. Zbiegniewskiej 19; przy ul. Wienieckiej 34 i aptece przy ul. Radosnej 4. W 2012 r. odebrano łącznie 1.033 kg przeterminowanych leków.
  • 1% podatku dla organizacji pozarządowych Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM informuje, że pod adresem: http://www.e-pity.pl/oppxml/page.php?rok=2012&gmina=WŁOCŁAWEK dostępna jest lista Organizacji Pożytku Publicznego, uprawnionych do otrzymania 1% podatku za 2012 rok, działających ( mających swoje siedziby ) na terenie Gminy Miasta Włocławek. Lista, zawierająca 18 adresów, została opracowana w układzie alfabetycznym uzupełnionym o linki do bezpłatnych dedykowanych wersji on-line programu e-pity 2012. Program daje możliwość rozliczenia deklaracji rocznych PIT za 2012 rok przez internet z jednoczesnym przekazaniem 1% podatku wybranej OPP. Należy dodać, że we Włocławku organizacjami uprawnionymi do otrzymania 1% podatku są również: Polski Czerwony Krzyż i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
  • AZM poszukuje wykonawcy instalacji elektrycznej Administracja Zasobów Mieszkaniowych we Włocławku zaprasza do składania ofert na wykonanie instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych położonych we Włocławku przy ulicach: Dziewińskiej 9a/6, Dziewińskiej 11/109, Planty 33/55, Nowomiejskiej 44/15. Oferty należy składać do 28 stycznia br. do godz. 10.00 w siedzibie AZM przy ul. Ostrowskiej 30 we Włocławku.
  • Z dniem 1 lutego przestaje kursować linia autobusowa nr 22 Informujemy, że z dniem 1 lutego br. przestaje kursować linia autobusowa nr 22 w relacji Promienna – Ostrowska – Promienna. Decyzja została podjęta w oparciu o wskaźniki rentowności tej linii, która kursuje wyłącznie od poniedziałku do piątku, czyli w dni nauki szkolnej. Jak wynika z danych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, w czwartym kwartale 2012 roku nie sprzedano ani jednego biletu miesięcznego na tę linię.
  • Jutro na lodowisku przy Hali Mistrzów odbędzie się wielobój zimowy dla wszystkich chętnych, a w niedzielę przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim kolejne zjazdy z górki na sprzęcie własnej konstrukcji. Zapraszamy W najbliższą sobotę o godz. 9.00 na lodowisku przy Hali Mistrzów rozpocznie się wielobój zimowy dla wszystkich, czyli zabawa na sankach, łyżwach oraz konkurencje sprawnościowe na lodzie i śniegu. Aby wziąć udział w zawodach, w których przewidziane są nagrody i upominki, trzeba „podjechać” pod Halę Mistrzów co najmniej jedną parą sanek. Mile widziani będą posiadacze łyżew, ale te można również wypożyczyć bezpośrednio przy lodowisku. Organizatorzy imprezy – firma „Gastro-Bud” i Ośrodek Sportu i Rekreacji – zapraszają do udziału w konkurencjach drużyny dwuosobowe ( rodzice z dziećmi, młodzież, wszyscy chętni pragnący aktywnie spędzić czas na lodowisku ). Chęć udziału w wieloboju można wcześniej zgłaszać w kasach obydwu lodowisk ( przy al. Chopina 8 i przy ul. Wysokiej 12 ); można również przyjść pod Halę Mistrzów bez zapowiedzi. Wszyscy chętni mile widziani. Przypominamy: impreza rozpocznie się o godz. 9.00 na lodowisku przy al. Chopina 8. Do dyspozycji włocławian będą ogniska, przy których będzie można się ogrzać i upiec coś pysznego. Natomiast w niedzielę, 27 stycznia o godz. 16.00 na ministoku przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim ( ul. Wysoka 12 ) rozpocznie się kolejna wyjątkowa impreza. W programie m.in. najdłuższy zjazd na sankach oraz sprzęcie własnej konstrukcji, drużynowy zjazd na desce surfingowej oraz atrakcje dla posiadających obuwie narciarskie. Ponadto: muzyka dj’a China, a dla zmarzniętych: ogniska. Organizatorzy – firma „Gastro-Bud” i Ośrodek Sportu i Rekreacji – zapraszają.

NA ANTENIE
Łączenie...
Aplikacja Nasz Włocławek Zainstaluj na ekranie głównym