Opublikowano: czw, Sty 24th, 2019

Wiadomości z magistratu 24.01.2019

Włocławek, dn. 24 stycznia 2019 r.

 • Sport, turystyka i rekreacja ze wsparciem samorządu Włocławka Jeszcze tylko przez kilka dni – do 28 stycznia – potrwa nabór ofert w otwartym konkursie nr 1 na realizację zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej.

  Dofinansowanie będzie przyznane w ramach 7 zadań, są to m.in.: organizowanie zawodów i imprez sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Włocławek, organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży podczas wakacji 2019, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizacja sparingów, meczów kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe.

  Wśród zadań przewidzianych do wsparcia znajdują się również: organizacja Półmaratonu Włocławek i Olimpiady Hefajstosa czy organizowanie imprez popularyzujących turystykę kwalifikowaną.

  Planowana wysokość kwoty przeznaczonej na realizację zadań w 2019 r. wynosi 1.934.750,00 zł.

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-publicznego-w-zakresie-powierzania-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-w-2019-roku-przez-organizacje-pozarzadowe-oraz-inne-po/

 • Są znane terminy naboru do pierwszych klas szkół podstawowych Zarządzeniem Prezydenta Włocławka z dnia 23 stycznia 2019 r. zostały ustalone terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek.

  Zgodnie z Zarządzeniem, w dniach od 1 do 8 marca przewidziano składanie zgłoszeń przez rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Od 11 do 22 marca będą trwały zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci spoza obwodu danej szkoły. W dniach 25-29 marca będzie pracowała komisja rekrutacyjna rozpatrująca wnioski.

  1 kwietnia nastąpi ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji, natomiast lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły będzie znana 12 kwietnia.

  Pełna treść Zarządzenia Prezydenta Włocławka w tej sprawie jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-242019-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-23-stycznia-2019-r-w-sprawie-ustalenia-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-tym-terminow-sk/

 • Granty dla ngo – 1 lutego spotkanie informacyjne Spotkanie odbędzie się w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Tematem spotkania będzie projekt: „INICJUJ Z FIO na start”. W ramach projektu Ośrodek TŁOK przyznaje granty do 5 tys. zł dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

  Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/inicjuj-z-fio-na-start-ruszaja-spotkania-informacyjne/

 • Wiedzą dużo o filmie i komunikacji społecznej W styczniu w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku odbyła się druga część II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

  Olimpiada to jedyna tego typu interdyscyplinarna inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, zawodów okręgowych oraz zawodów centralnych i ma służyć popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej, zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi.

  II etap Olimpiady składał się z dwóch części. Część pierwsza polegała na przygotowaniu przez uczestników autorskiej pracy zrealizowanej w formule fotokastu. Część druga odbyła się 8 stycznia 2019r. o godzinie 12:00 w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku. Podobnie jak w pierwszym etapie, rozgrywała się na platformie internetowej i trwała dwie godziny. Poza pytaniami zamkniętymi były także pytania otwarte – analiza plakatu i sceny filmowej.

  Do etapu okręgowego, oprócz uczniów ZST, zakwalifikowały się trzy uczennice z V LO w Toruniu.

  Wyniki II etapu zostaną opublikowane 1 lutego 2019 r.

  Pełną informację na ten temat publikuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1964:2019-01-18-06-36-22&catid=39:aktualnoci

 • Czystsze powietrze – informacje edukacyjne dla mieszkańców Zachęcamy do zapoznawania się z materiałem informacyjnym na temat prawidłowych zachowań sprzyjających poprawie jakości powietrza. Chodzi nie tylko o zachowania mające na celu wyeliminowanie spalania odpadów sztucznych w domowych paleniskach, ale także o bardzo duży wpływ tego rodzaju procederu na zdrowie ludzi.

  Według Światowej Organizacji Zdrowia, długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM 2,5 (jest to pył o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometrów tj. 25-30 razy mniejszej niż wynosi średnica ludzkiego włosa) skutkuje skróceniem średniej długości życia, a krótkotrwała ekspozycja na wysokie stężenia tego pyłu powoduje wzrost liczby zgonów z powodu chorób układu oddechowego i układu krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji.

  I jeszcze niechlubna ciekawostka: zanieczyszczenia z domowego komina opadają w promieniu dziesięciokrotności jego wysokości.

  Szczegółowy materiał na ten temat publikujemy w BIP Urzędu Miasta: http://www.bip.um.wlocl.pl/czystsze-powietrze-informacje-edukacyjne-dla-mieszkancow/

  Bieżące dane o jakości powietrza można sprawdzać: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current Są tu publikowane m.in. dane ze stacji zlokalizowanej we Włocławku przy ul. Okrzei. Na stacji prowadzone są pomiary automatyczne (1-godzinne wyniki pomiarów).

 • Włocławscy genealodzy realizują cykl spotkań „Tropem przodków” Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 31 stycznia o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku przy ul. Bechiego 2.

  Temat spotkania: „Potomkowie Piastów żyją wśród nas – czyli jak odnaleźć wśród swoich przodków królewską krew”.

  Prowadzący to Michał Golubiński – pasjonat genealogii oraz genetyki, były Prezes Polskiego Towarzystwa Genealogicznego w Warszawie, obecnie prowadzący projekt indeksacji źródeł metrykalnych z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają pasjonatów genealogii, zarówno początkujących jak i zaawansowanych w poszukiwaniach. Każdy może zabrać ze sobą swoje dotychczasowe dokonania i ciekawe trofea poszukiwań, aby się nimi pochwalić, będzie czas na prezentacje i dyskusje.

  Pełna informacja na ten temat: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

 • Superbohaterowie i detektywi… w bibliotece Dziś godz. 9.30 w Filii nr 3 przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się spotkanie pt. „Jestem super bohaterem”.

  Będą to zajęcia literackie na podstawie dziecięcych opowieści w publikacji pt. ”Superbohaterowie”, która jest częścią projektu przygotowanego przez Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

  O godz. 10.00 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 zagoszczą: „Detektywi w bibliotece czyli książkowe śledztwo – zajęcia literacko –animacyjne”. Natomiast w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 będą dziś prowadzone zajęcia świetlicowe oraz czytelniczo-plastyczne pt. „Zima, książka i ja”.

 • Ruszył nabór do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Konkurs jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Centrum Kultury Browar B. zaprasza do udziału wszystkich miłośników literatury, polskiego słowa i muzyki.

  Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów, są to: turniej recytatorski, turniej “wywiedzione ze słowa”, turniej poezji śpiewanej oraz turniej teatrów jednego aktora.

  Eliminacje odbędą się w kwietniu, a spotkania finałowe w czerwcu we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), w Słupsku (turniej teatrów jednego aktora) i w Ostrołęce (turniej recytatorski i “wywiedzione ze słowa”).

  Regulamin i karty zgłoszenia są dostępne pod adresem: https://ckbrowarb.pl/64-ogolnopolski-konkurs-recytatorski/

MartinezFilm

Informacje

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS! została wyłączona

Archiwa