Opublikowano: czw, Sty 24th, 2019

Wiadomości z magistratu 24.01.2019

Włocławek, dn. 24 stycznia 2019 r.

 • Sport, turystyka i rekreacja ze wsparciem samorządu Włocławka Jeszcze tylko przez kilka dni – do 28 stycznia – potrwa nabór ofert w otwartym konkursie nr 1 na realizację zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej.

  Dofinansowanie będzie przyznane w ramach 7 zadań, są to m.in.: organizowanie zawodów i imprez sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Włocławek, organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży podczas wakacji 2019, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizacja sparingów, meczów kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe.

  Wśród zadań przewidzianych do wsparcia znajdują się również: organizacja Półmaratonu Włocławek i Olimpiady Hefajstosa czy organizowanie imprez popularyzujących turystykę kwalifikowaną.

  Planowana wysokość kwoty przeznaczonej na realizację zadań w 2019 r. wynosi 1.934.750,00 zł.

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-publicznego-w-zakresie-powierzania-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-w-2019-roku-przez-organizacje-pozarzadowe-oraz-inne-po/

 • Są znane terminy naboru do pierwszych klas szkół podstawowych Zarządzeniem Prezydenta Włocławka z dnia 23 stycznia 2019 r. zostały ustalone terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek.

  Zgodnie z Zarządzeniem, w dniach od 1 do 8 marca przewidziano składanie zgłoszeń przez rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Od 11 do 22 marca będą trwały zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci spoza obwodu danej szkoły. W dniach 25-29 marca będzie pracowała komisja rekrutacyjna rozpatrująca wnioski.

  1 kwietnia nastąpi ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji, natomiast lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły będzie znana 12 kwietnia.

  Pełna treść Zarządzenia Prezydenta Włocławka w tej sprawie jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-242019-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-23-stycznia-2019-r-w-sprawie-ustalenia-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-tym-terminow-sk/

 • Granty dla ngo – 1 lutego spotkanie informacyjne Spotkanie odbędzie się w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Tematem spotkania będzie projekt: „INICJUJ Z FIO na start”. W ramach projektu Ośrodek TŁOK przyznaje granty do 5 tys. zł dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

  Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/inicjuj-z-fio-na-start-ruszaja-spotkania-informacyjne/

 • Wiedzą dużo o filmie i komunikacji społecznej W styczniu w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku odbyła się druga część II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

  Olimpiada to jedyna tego typu interdyscyplinarna inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, zawodów okręgowych oraz zawodów centralnych i ma służyć popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej, zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi.

  II etap Olimpiady składał się z dwóch części. Część pierwsza polegała na przygotowaniu przez uczestników autorskiej pracy zrealizowanej w formule fotokastu. Część druga odbyła się 8 stycznia 2019r. o godzinie 12:00 w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku. Podobnie jak w pierwszym etapie, rozgrywała się na platformie internetowej i trwała dwie godziny. Poza pytaniami zamkniętymi były także pytania otwarte – analiza plakatu i sceny filmowej.

  Do etapu okręgowego, oprócz uczniów ZST, zakwalifikowały się trzy uczennice z V LO w Toruniu.

  Wyniki II etapu zostaną opublikowane 1 lutego 2019 r.

  Pełną informację na ten temat publikuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1964:2019-01-18-06-36-22&catid=39:aktualnoci

 • Czystsze powietrze – informacje edukacyjne dla mieszkańców Zachęcamy do zapoznawania się z materiałem informacyjnym na temat prawidłowych zachowań sprzyjających poprawie jakości powietrza. Chodzi nie tylko o zachowania mające na celu wyeliminowanie spalania odpadów sztucznych w domowych paleniskach, ale także o bardzo duży wpływ tego rodzaju procederu na zdrowie ludzi.

  Według Światowej Organizacji Zdrowia, długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM 2,5 (jest to pył o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometrów tj. 25-30 razy mniejszej niż wynosi średnica ludzkiego włosa) skutkuje skróceniem średniej długości życia, a krótkotrwała ekspozycja na wysokie stężenia tego pyłu powoduje wzrost liczby zgonów z powodu chorób układu oddechowego i układu krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji.

  I jeszcze niechlubna ciekawostka: zanieczyszczenia z domowego komina opadają w promieniu dziesięciokrotności jego wysokości.

  Szczegółowy materiał na ten temat publikujemy w BIP Urzędu Miasta: http://www.bip.um.wlocl.pl/czystsze-powietrze-informacje-edukacyjne-dla-mieszkancow/

  Bieżące dane o jakości powietrza można sprawdzać: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current Są tu publikowane m.in. dane ze stacji zlokalizowanej we Włocławku przy ul. Okrzei. Na stacji prowadzone są pomiary automatyczne (1-godzinne wyniki pomiarów).

 • Włocławscy genealodzy realizują cykl spotkań „Tropem przodków” Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 31 stycznia o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku przy ul. Bechiego 2.

  Temat spotkania: „Potomkowie Piastów żyją wśród nas – czyli jak odnaleźć wśród swoich przodków królewską krew”.

  Prowadzący to Michał Golubiński – pasjonat genealogii oraz genetyki, były Prezes Polskiego Towarzystwa Genealogicznego w Warszawie, obecnie prowadzący projekt indeksacji źródeł metrykalnych z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają pasjonatów genealogii, zarówno początkujących jak i zaawansowanych w poszukiwaniach. Każdy może zabrać ze sobą swoje dotychczasowe dokonania i ciekawe trofea poszukiwań, aby się nimi pochwalić, będzie czas na prezentacje i dyskusje.

  Pełna informacja na ten temat: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

 • Superbohaterowie i detektywi… w bibliotece Dziś godz. 9.30 w Filii nr 3 przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się spotkanie pt. „Jestem super bohaterem”.

  Będą to zajęcia literackie na podstawie dziecięcych opowieści w publikacji pt. ”Superbohaterowie”, która jest częścią projektu przygotowanego przez Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

  O godz. 10.00 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 zagoszczą: „Detektywi w bibliotece czyli książkowe śledztwo – zajęcia literacko –animacyjne”. Natomiast w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 będą dziś prowadzone zajęcia świetlicowe oraz czytelniczo-plastyczne pt. „Zima, książka i ja”.

 • Ruszył nabór do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Konkurs jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Centrum Kultury Browar B. zaprasza do udziału wszystkich miłośników literatury, polskiego słowa i muzyki.

  Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów, są to: turniej recytatorski, turniej “wywiedzione ze słowa”, turniej poezji śpiewanej oraz turniej teatrów jednego aktora.

  Eliminacje odbędą się w kwietniu, a spotkania finałowe w czerwcu we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), w Słupsku (turniej teatrów jednego aktora) i w Ostrołęce (turniej recytatorski i “wywiedzione ze słowa”).

  Regulamin i karty zgłoszenia są dostępne pod adresem: https://ckbrowarb.pl/64-ogolnopolski-konkurs-recytatorski/

MartinezFilm

Informacje

Z Kolbergiem na szlaku – Odpoczno

16 lutego 2019, Możliwość komentowania Z Kolbergiem na szlaku – Odpoczno została wyłączona

Nieopłacalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

15 lutego 2019, Możliwość komentowania Nieopłacalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. została wyłączona

Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r.

14 lutego 2019, Możliwość komentowania Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r. została wyłączona

Koncert „W klasycznym stylu”

13 lutego 2019, Możliwość komentowania Koncert „W klasycznym stylu” została wyłączona

Nie bądźmy obojętni na bezdomność

24 stycznia 2019, Możliwość komentowania Nie bądźmy obojętni na bezdomność została wyłączona

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

24 stycznia 2019, Możliwość komentowania Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego w skutkach pożaru została wyłączona

Archiwa