NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 23.10.2009

Włocławek, dn. 23 października 2009 r.

 • Włocławek prezentował swoją ofertę na targach w Monachium Nasze miasto zaprezentowało swoją ofertę inwestycyjną dotyczącą „Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego – Parku Przemysłowo Technologicznego” na XII Międzynarodowych Targach Nieruchomości Inwestycyjnych „Expo Real”, jakie odbyły się w październiku w Monachium. Przedstawiciele włocławskiego magistratu przeprowadzili szereg rozmów z inwestorami zagranicznymi z Niemiec, Holandii, Rosji, Włoch, Węgier a nawet Serbii, którzy są zainteresowani rozwijaniem swojej działalności we włocławskiej Strefie. Oprócz Włocławka na targach prezentowały się również inne polskie miasta, takie jak Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Kraków i Częstochowa. W tegorocznych targach „Expo Real” udział wzięło 1580 wystawców z 34 krajów. Wśród najliczniej reprezentowanych państw należy wymienić głównie Niemcy, Wielką Brytanię, Austrię, Holandię, Polskę, Francję, Czechy, Stany Zjednoczone, Rosję i  Luksemburg. Hale targowe odwiedziło 21 tys. osób pochodzących aż z 73 krajów. Zdjęcia z tej imprezy dostępne są na stronie internetowej: www.wloclawek.pl/zdjecia/.
 • Prezydent Włocławka o Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Na stronie internetowej www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_38517.html można wysłuchać fragmentów wypowiedzi prezydenta Andrzeja Pałuckiego dotyczących kluczowych dla miasta inwestycji, m.in. przebudowy pl. Wolności oraz projektu „Ku Wiśle”, realizowanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Włocławka do 2015 roku.
 • Sesja Rady Miasta W poniedziałek, 26 października br. o godz. 9.00 sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 we Włocławku odbędą się obrady XXXV sesji Rady Miasta Włocławek. Porządek obrad dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Bezpłatne badania techniczne pojazdów już jutro Prezydent Włocławka wspólnie ze stacjami kontroli pojazdów działającymi na terenie miasta organizuje jutro, tj. 24 października br. kolejną akcję „bezpłatnych usług” polegającą na sprawdzeniu układów zespołów pojazdów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy jak i ochronę środowiska. W ramach bezpłatnego badania technicznego w pojazdach zostaną sprawdzone: skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, ustawienie i pomiar świateł oświetleniowych, skuteczność działania amortyzatorów, zawartość tlenku węgla (CO) i węglowodorów (CH) w spalinach silników o zapłonie iskrowym, stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym. Usługi te będą świadczone w godzinach od 8.00 do 14.00 w stacjach kontroli pojazdów działających na terenie Włocławka przy: Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Samochodowych (ul. Żytnia 10), Wielobranżowym Przedsiębiorstwie „Euro-Transchem” (ul. Inowrocławska 2) i „Auto Serwis” Tomasz Nowak (al. Kazimierza Wielkiego 6b). W stacjach tych mogą być badane wszystkie pojazdy, zarówno osobowe jak i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Natomiast samochody osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony badane będą w następujących stacjach: Polskim Związku Motorowym (ul. Łęgska 49), „Polmozbycie Toruń” stacja obsługi nr 3 (ul. Toruńska 121), PUH „Tos” (ul. Kaliska 14/16), „Auto Styl” sp. z o. o. (ul. Toruńska 85), „Jaworski Auto” sp. z o. o. (ul. Okrężna 2G), „Wątarski” sp. z o. o. (ul. Toruńska 169). Zaznaczamy, że świadczone usługi nie będą traktowane jako obowiązkowe badanie techniczne pojazdu i nie będą potwierdzane w dowodzie rejestracyjnym.
 • Sprzedaż miejsc handlowych Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku informuje, że 26 października br. (poniedziałek) w godz. 8.00-15.00 w kasie małej hali sportowo-widowiskowej przy al. Chopina 12 będzie można wykupić miejsce na handel podczas Dnia Wszystkich Świętych. Miejsca będą zlokalizowane na terenie OSiR-u w dniach 31 października i 1 listopada br. Opłaty wynoszą: 65 zł/dzień + opłata targowa 5 zł za sprzedaż straganową oraz 71 zł/dzień + opłata targowa 9 zł za sprzedaż z samochodu.
 • Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów Dziś o godz. 12.00 w Zespole Szkół Nr 9 przy ul. Promiennej 15 odbędzie się uroczystość nadania Gimnazjum Nr 3 imienia Polskich Noblistów oraz wręczenie sztandaru. Uroczystość poprzedzi msza święta w Kościele Św. Józefa, podczas której sztandar zostanie poświęcony. W uroczystościach udział weźmie prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.
 • Zajęcia warsztatowe dotyczące profilaktyki uzależnień Wydział Promocji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej UM informuje, że w 15 włocławskich gimnazjach i 12 szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęła się realizacja cyklu warsztatów pt. „Zajęcia warsztatowe dotyczące profilaktyki uzależnień dla młodzieży”.
 • 20-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos” W sobotę o godz. 16.00 w Zespole Szkół Nr 4 przy ul. Kaliskiej 108 odbędzie się uroczystość 20-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos”. Zespół „Wrzos” otrzyma Medal Prezydenta Włocławka. Podczas uroczystości wręczone zostaną również odznaczenia i dyplomy.
 • Koncert „Max Klezmer Band” 25 października br. (niedziela) o godz. 17.00 we Włocławskim Ośrodku Edukacji i Promocji Kultury przy ul. Wojska Polskiego 13, odbędzie się koncert zespołu „Max Klezmer Band”. Będzie to pierwszy koncert z cyklu „Dobry koncert – inne brzmienia”. W ramach cyklu pojawiać się będą różne gatunki muzyczne. Każdy koncert będzie miał podtytuł, aby wskazać jego klimat: Jazz w mieście, Z krainy łagodności, Inne brzmienia. W utworach zespołu „Max Klezmer Band” można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej oraz jazzu.
 • Posiedzenia Komisji Dziś o godz. 9.00 w sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się posiedzenie Komisji Porządku Prawnego i Publicznego Rady Miasta. Natomiast o godz. 13.00 w sali 302 obrady rozpocznie Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej RM. O godz. 15.00 w tej samej sali odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu RM. W poniedziałek, 26 października br. o godz. 8.45 w pok. nr 22A UM obradować będzie Komisja Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Porządek posiedzenia dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego W sobotę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” przeprowadzi kolejną zbiórkę elektrośmieci. Czasowy punkt zbierania elektrośmieci zlokalizowany będzie przy al. Jana Pawła II na wysokości ul. Wiązowej. Każdy, kto chce pozbyć się bezpłatnie niepotrzebnego sprzętu, może to zrobić także w dni powszednie, w godzinach od 7.00 do 15.00 w autoryzowanym punkcie przy ulicy Komunalnej 4.
 • Nowe flagi Miejski Zespół Usług Komunalnych we Włocławku zakupił 85 flag narodowych, 85 flag miejskich i 30 flag unijnych. Flagi będą wywieszane podczas różnych świąt.
 • MZUK informuje Miejski Zespół Usług Komunalnych informuje, że we wrześniu przychody uzyskane z prowadzenia szaletu miejskiego przy pl. Wolności wyniosły 3782 zł.