Opublikowano: pt, Sie 23rd, 2019

Wiadomości z magistratu 23.08.2019

Włocławek, dn. 23 sierpnia 2019 r.

 • Czekamy na prace do konkursu „Kropla dla Ogrodu” Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza mieszkańców Włocławka do udziału w Konkursie „Kropla dla Ogrodu”, którego celem jest zachęcanie do zatrzymywania wody deszczowej na swoim terenie i wykorzystywania jej do podlewania ogródków, roślin balkonowych czy też do innych celów gospodarczych. Mała, przydomowa retencja jest działaniem bardzo ekologicznym.

  Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia kompozycji ogrodowej swojego ogrodu (np. drzewa, krzewy, rabaty, warzywa, kwiaty) i przesłanie go w formie wiadomości na stronę Urzędu Miasta Włocławek na Facebook’u: www.facebook.com/UMWloclawek lub adres mailowy: srodowisko@um.wloclawek.pl  w terminie od 20 sierpnia 2019 roku do 15 września 2019 roku.

  Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, będąca właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości położonej na terenie miasta Włocławka z wyłączeniem ogródków działkowych ROD.

  Dla laureatów wyróżnionych zdjęć przewidziane są nagrody w postaci kompletnych zbiorników do gromadzenia wody deszczowej o pojemności 360 litrów.

  Szczegółowe informacje o konkursie: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/12851/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-kropla-dla-ogrodu

 • „Eurointegracja” z Włocławka w składzie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych W skład rady powołanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego wchodzą: przedstawiciel wojewody, reprezentanci prezydenta Torunia i Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie oraz reprezentanci organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

  W gremium zasiada m.in. Jan Schwarz: przedstawiciel Włocławskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Eurointegracja.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34673-nowa-rada-ds-niepelnosprawnych-2

 • Trwa Tykociński Włocławek Film Festival Piątek 23 sierpnia 2019 roku będzie przebiegał pod znakiem Włocławka i jego „filmowej” historii.

  O godz. 18.00 od Café Śródmieście (ul. 3 Maja 9) rozpocznie się spacer szlakiem włocławskiego modernizmu. Do architektonicznej podróży w czasie  i do Włocławka „pamiętającego” jeszcze Józefa Tykocińskiego, organizatorzy zapraszają wraz z dr hab. Michałem Pszczółkowskim z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

  O godz. 20.00 na parkingu „Mrówki” rozpocznie się pokaz „Celulozy”, filmu Jerzego Kawalerowicza przedstawiającego dzieje Włocławka i jego największego zakładu przemysłowego, nazywanego polską „Ameryką”. Historyczne tło filmu opisze dr Tomasz Dziki, kierownik włocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu.

  Tykociński Włocławek Film Festival zwieńczony zostanie w sobotę, 24 sierpnia,  zaaranżowaną w centrum Włocławka przestrzenią kulturalno – edukacyjną na ulicy 3 Maja, między ul. Przedmiejską a placem Wolności.

  Od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach, nie tylko na tematy filmowe.

  O godz. 15.00 sprzed kawiarni obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 poprowadzony zostanie kolejny spacer, tym razem śladami detali architektonicznych włocławskiego Śródmieścia. Oprowadzać będą: Marta Wasilewska – fotografka i eksploratorka architektury oraz dr Tomasz Dziki.

  Po spacerze, o godz. 17.00 u zbiegu 3 Maja i placu Wolności odbędzie się koncert muzyki filmowej, czyli recital fortepianowy w wykonaniu włocławianina Jacka Szczepańskiego.

  Projekt dofinansowany w ramach programu Kultura Interwencje 2019, Narodowego Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Włocławek, w ramach Programu wsparcia inicjatyw lokalnych.

 • „Od deski do deski”. Cykl zajęć twórczych w bibliotece Dziś, tj. 23 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie w ramach cyklu zajęć dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy tworzą książkę „od deski do deski”.

  Zajęcia są realizowane w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką II” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

 • W sobotę na Wiśle odbędzie się Festiwal Smoczych Łodzi Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na VI Festiwal Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek.

  Impreza odbędzie się 24 sierpnia 2019 r. na Przystani im. Jerzego Bojańczyka przy ul. Piwnej 1A. Otwarcie imprezy nastąpi o godz. 10.00. Pierwszy wyścig wystartuje o godz. 10:30.

  Regulamin Festiwalu przewiduje udział łodzi 10- i 20-osobowych w poszczególnych kategoriach. Przewidziany jest również wyścig na 1000 metrów w kat. open łodzi 20-osobowych.

  Do udziału we włocławskiej imprezie zgłosiło się 12 osad, m.in. z Olsztyna, Gdańska, Malborka, Poznania, Wałcza, Iławy, Chełmna. Wystartują też reprezentanci Włocławka.

 • Fotograficzny warsztat plenerowy. Tematem architektura Włocławka W sobotę 24 sierpnia 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na fotograficzny warsztat plenerowy – “Fotografia architektury Włocławka” z Fundacji Ari Ari.

  Początek o godz. 15:00.

 • Festyn „Drugie Kolorowe lato we Włocławku i Działkach Rybnica” Będzie to impreza podsumowująca projekt Grantu TESCO „Decydujesz, pomagamy” wygrany przez Stowarzyszenie „Eurointegracja”.

  Festyn odbędzie się dnia 24.08.2019 (sobota) w godz. 11.30 – 15.30 w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Rybnica Włocławek.

  W programie m.in.: sportowe zmagania – gry i zabawy w formie współzawodnictwa sportowego, letnie trendy modowe – Rybnica 2019 (pokaz mody), pokazy strażackie, loteria fantowa i inne niespodzianki.

  Pełna informacja na ten temat: https://cop.wloclawek.pl/2019/08/zaproszenie-na-festyn-pn-drugie-kolorowe-lato-we-wloclawku-i-dzialkach-rybnica/

 • Letni Bulwar. Instalacja z rybami W niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00 na nadwiślańskich bulwarach rozpocznie się plenerowa zabawa plastyczna: wspólne komponowanie nadwiślańskiego pejzażu – tworzenie instalacji z rybami. Będą też kolorowanki i krzyżówki.

  Imprezę organizuje Galeria Sztuki Współczesnej.

 • Koncert na wiślanej scenie W niedzielę 25 sierpnia o godz. 18.00 na wiślanej scenie wystąpi Kris Quartet. Jest to zespół grający muzykę jazzową.
MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa