Opublikowano: pt, Lut 23rd, 2018

Wiadomości z magistratu 23.02.2018

Włocławek, dn. 23 lutego 2018 r.

 • Briefing prasowy w ratuszu Dziś o godz. 11.00 w sali nr 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się briefing prasowy, którego tematem będzie podział środków w ramach otwartych konkursów ofert z zakresu kultury fizycznej.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

 • Dzisiaj mecz Polska-Kosowo, zachęcamy do kibicowania! O godz. 19:00 w Hali Mistrzów Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się mecz kadry koszykarskiej Polska-Kosowo.

  Bilety na to sportowe wydarzenie w Hali Mistrzów, w cenach 30 i 40 zł (ulgowe odpowiednio 15 i 20 zł), można kupić w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 (poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00).

 • We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, jeszcze dziś można skorzystać z porad W Sądzie Rejonowym we Włocławku w okresie od 19 do 23 lutego 2018 r. w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać bezpłatne porady.

  Porady udzielane są przez asystentów sędziów, w godzinach 11.00 do 14.00 w budynku Sądu Rejonowego we Włocławku, ul. Kilińskiego 20, pokój nr 2 (Biuro Obsługi Interesantów).

  Osoby dyżurujące służą pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem w skierowaniu ich do właściwych podmiotów udzielających pomocy oraz wyjaśnieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych (tekst jednolity Dz.U. z 2016. poz. 325).

  Informacja jest opublikowana: http://www.wloclawek.sr.gov.pl/

 • Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Urząd Miasta jest czynny: w poniedziałki od 7.30 do 15.30, wtorki od 7.30 do 17.00, środy od 7.30 do 15.30, czwartki od 7.30 do 15.30 i piątki od 7.30 do 14.00.

  W tych dniach i godzinach zapraszamy do siedzib Urzędu Miasta:

  – przy Zielonym Rynku 11/13 (mieszczą się m.in.: Wydział Edukacji, Wydział Inwestycji, Wydział Urbanistyki i Architektury, Wydział Geodezji i Kartografii, Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Rozwoju Miasta, Centrum Obsługi Inwestora,  Wydział Zarządzania Kryzysowego, Wydział Finansów, Biuro Rady Miasta; Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej)

  – ul. 3 Maja 22 (mieszczą się m.in.: Wydział Gospodarki Miejskiej, Wydział Środowiska, Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym, Miejski Rzecznik Konsumentów)

  – Kościuszki 12 (mieszczą się m.in.: Wydział Komunikacji, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego)

  Dla ułatwienia: pełna lista telefonów i adresów e-mail samodzielnych komórek Urzędu Miasta Włocławek jest dostępna pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/161/631/lista-telefonow-i-adresow-email-samodzielnych-komorek-urzedu-miasta-wloclawek

 • Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Jutro ostatni dyżur w Kawiarence Obywatelskiej Ostatni dyżur konsultacyjny w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się w sobotę 24 lutego w godzinach od 10.00 do 18.00, zachęcamy do udziału!

  Celem dyżurów urzędników Referatu Komunikacji Społecznej włocławskiego ratusza jest przyjmowanie uwag, opinii czy propozycji zmian w procedurze Budżetu Obywatelskiego. To okazja do spotkania z mieszkańcami, którzy mają sposobność, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat budżetu patrycypacyjnego i regulaminu BO we Włocławku.

  Zachęcamy włocławian do dzielenia się przemyśleniami na temat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego we Włocławku. Chodzi zarówno o uwagi dotyczące poprzednich edycji, jak i sugestie czy oczekiwania wobec najbliższej edycji BO. To będzie cenna wskazówka przy opracowywaniu regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

  Włocławianie mogą również przysyłać swoje opinie czy propozycje zmian na adres: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebook’u: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu.

 • Wieczór z Pawłem Jasińskim Dziś o godz. 17.00 Filia nr 11 przy ul. Łęgskiej 28 zaprasza na wieczór z Pawłem Jasińskim. W programie: otwarcie wystawy malarstwa, chwila z poezją.
 • „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku Spacerek z Przewodnikiem. Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Poznaj swój region z Przewodnikiem”, która wpisuje się w wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Podczas zwiedzania Przewodnik PTTK Krzysztof Cieczkiewicz przybliży wszystkim zainteresowanym historię Włocławka.

  Szczegóły dotyczące wydarzenia w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13.

  Zbiórka uczestników w sobotę 24 lutego 2018 r. o godz. 10:00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.

 • „Buty” kameralnie Jutro o godz. 18.00 w Teatrze Impresaryjnym będzie można obejrzeć autorską, kameralną sztukę Pawła Szaradowskiego, aktora Teatru Ludzi Upartych.

  Historia zatytułowana: „Buty” dzieje się we współczesnych czasach, mogła zdarzyć się każdemu. Główny bohater, Franciszek, wspomina czasy swojej młodości, opowiada o swoich fascynacjach.

  Więcej na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/buty-3/

 • Planszówkowe ferie z „Taktykiem” – nocne granie Jutro o godz. 17.00 w Klubie „Taktyk” przy ul. Łęgskiej rozpocznie się dwunastogodzinne Nocne Granie.

  Do godz. 5.00 w niedzielę rozgrywany będzie m.in. turniej w grę Sen NK, zaplanowano też prezentację Lorenzo Il Magnifico, najnowszego „mózgożera” wydawnictwa Albi.

 • Za złotówkę będzie można zwiedzić muzealne zbiory W sobotę i niedzielę, za symboliczną złotówkę, będzie można zwiedzać wystawy w: gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Muzeum Etnograficznym, Zbiorach Sztuki; będzie też dostępny Park Etnograficzny w Kłóbce.

  Akcja odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

  Szczegółowy harmonogram akcji jest opublikowany na stronie: http://muzeum.wloclawek.pl/poznaj-swoj-region-przewodnikiem/

 • Bieg po Życie 25 lutego o godz. 10.00 w parku im. Henryka Sienkiewicza, na dystansie 3 600 metrów, wystartują uczestnicy „Biegu po Życie”.

  Głównym celem biegu jest popularyzacja ogólnopolskiej akcji „Biegam dobrze”, w której udział biorą włocławscy biegacze. Akcja polega na zbiórce środków finansowych na wybraną wcześniej Fundację. W tym przypadku jest to Fundacja Rak’n’Roll.

  Pełna informacja o wydarzeniu: http://cop.wloclawek.pl/2018/02/bieg-po-zycie/

 • Teatralna „Śpiąca królewna” Na zakończenie „Ferii Zimowych 2018” na włocławskiej scenie teatralnej zagoszczą aktorzy Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, którzy przyjadą do Włocławka ze swoim najnowszym przedstawieniem dla całych rodzin.

  „Śpiąca królewna” to kostiumowe widowisko adresowane do dzieci w różnym wieku. W spektaklu aktorzy wykorzystują, oprócz stylowych kostiumów, również klasyczne lalki teatralne, a także formy animowane, których przykładem jest ukazujący się na scenie ponad dwumetrowy duch.

  Spektakl wystawiony będzie w Teatrze Impresaryjnym ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne, w niedzielę o godz. 11.00.

  Więcej na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/spiaca-krolewna-2/

 • „Teatr cieni” – rodzinne warsztaty twórcze 25 lutego o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze, których cechą będą działania plastyczne i teatralne. Uczestnicy wykonają kukiełkowe postacie, które będą animować ruchem i dźwiękiem podczas wspólnej zabawy w teatr cieni.

  Prowadzący warsztaty toruńscy artyści Alicja Wieczorek i Grzegorz Wawrzyńczak opowiedzą o powstawaniu barw pochodnych i oddziaływaniu światła na przedmioty.

 • Feryjny weekend z Wzorcownią W ferie Wzorcownia przygotowała specjalny program z atrakcjami dla dzieci. 24 lutego odbędzie się Dzień Wikinga Eryka Rudobrodego. Będzie on główną postacią, która rozbawi i zachęci dzieci do udziału w animacjach przygotowanych specjalnie na feryjny czas. Dzieci będą miały okazję poznać życie prawdziwego Wikinga.

  Na dzieci będą czekać specjalne kolorowanki i nagrody w konkursach plastycznych. Będzie wspólne tworzenie zwierząt z baloników, chodzenie po krach lodowych, zabawy z chustą animacyjną integrującą dzieci w różnym wieku, gry i konkurencje sportowe.

  Zaplanowano również naukę tańca z Karoliną Nowakowską – instruktorką tańca nowoczesnego z Klubu „Zazamcze”.

  25 lutego odbędzie się akcja pn. „Budujemy Wzorcownię z klocków LEGO”. Przygotowano prawie 20.000 klocków, by mogły powstać niesamowite wersje Wzorcowni.

 • Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką W dniach 24-25 lutego b.r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbędą się warsztaty Chóru „Canto” z zakresu emisji głosu z wybitną specjalistką w tej dziedzinie – dr hab. Agnieszką Franków-Żelazny.

  Warsztaty będą doskonałą okazją dla włocławskiego Chóru „Canto” na przygotowanie się do 49  Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”. Festiwal jest jedną z najważniejszych imprez chóralnych w kraju. Turniej Chórów zainicjowany został przez nieżyjącego już, legnickiego dyrygenta i animatora ruchu muzycznego, Henryka Karlińskiego. Główną nagrodę Turnieju stanowi Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy.

  Do 49. Turnieju zostało zakwalifikowanych 9 zespołów z Gdańska, Poznania, Krakowa, Wejherowa, Włocławka, Płocka, Torunia, Białegostoku i Haczowa. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT 49 odbędzie się w dniach 25 – 27 maja 2018 r. w Legnicy.

 • Bez prądu w dniach 26-28 lutego Energa zaplanowała przerwy w dostawie prądu. Harmonogram przerw:

  – dnia 26.02.2018 w godz. 09.00 do 13.00 stacja 15/0,4 KV JAGIELOŃSKA obw.700 (Włocławek  ul. Sadowa 8)
  – dnia 27.02.2018 w godz. 10.00 do 14.00 we Włocławku ul. Łęgska 16,  Łęgska Wodociągi dz. Nr 2.
  – dnia 28.02.2018 w godz. 08.30 do 11.30 stacja 15/0,4 KV SUSZYCKA 2  we Włocławku ul. Suszycka.

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa