Opublikowano: czw, Sie 22nd, 2019

Wiadomości z magistratu 22.08.2019

Włocławek, dn. 22 sierpnia 2019 r.

 • Planujesz remont nieruchomości w 2020 roku? Sięgnij po dotację! Właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze objętym Specjalną Strefą Rewitalizacji zachęcamy do składania informacji o zamiarze ubiegania się o dotacje do prac i robót budowlanych zaplanowanych na 2020 r. Termin upływa 31 sierpnia 2019 roku.

  Procedura związana jest z systemem dotacji, które w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Włocławek na lata 2018-2028 samorząd Włocławka udziela właścicielom i użytkownikom wieczystym chcącym przeprowadzić remont, przebudowę oraz prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do obiektów niewpisanych do rejestru zabytków, położonych w obszarze objętym Specjalną Strefą Rewitalizacji. W 2020 r. na ten cel zostanie przeznaczona kwota 1 500 000 zł.

  Zgodnie z Uchwałą VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek procedura związana z ubieganiem się o dotację odbywa się dwuetapowo: etap I obejmuje złożenie informacji o zamiarze ubiegania się o dotację, etap II dotyczy złożenia wniosku udzielenie dotacji.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,planujesz_remont_nieruchomosci_w_roku_siegnij_po_dotacje__,594.html

 • Dziś startuje Tykociński Włocławek Film Festival W dniach od 22 do 24 sierpnia 2019 roku Fundacja AriAri oraz Fundacja Ładowarka zapraszają na Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF) upamiętniający Józefa Tykocińskiego “Tykocinera” – światowego pioniera filmu dźwiękowego.

  Dziś, tj. 22 sierpnia po godzinie 20:00 (wraz z zachodem Słońca) organizatorzy zapraszają do amfiteatru w Parku na Słodowie, gdzie wyświetlona zostanie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Wydarzenie poprowadzi Anna Dymek, filmoznawczyni i koordynatorka płockiej edycji projektu Filmoterapia.

  Piątek 23 sierpnia będzie przebiegał pod znakiem Włocławka i jego „filmowej” historii. O godz. 18.00, od Café Śródmieście (ul. 3 maja 9) rozpocznie się spacer szlakiem włocławskiego modernizmu. Do architektonicznej podróży w czasie  i do Włocławka „pamiętającego” jeszcze Józefa Tykocińskiego, organizatorzy zapraszają wraz z dr hab. Michałem Pszczółkowskim z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. O godz. 20.00 na parkingu „Mrówki” rozpocznie się pokaz „Celulozy”, filmu Jerzego Kawalerowicza przedstawiającego dzieje Włocławka i jego największego zakładu przemysłowego, nazywanego polską „Ameryką”. Historyczne tło filmu opisze dr Tomasz Dziki, kierownik włocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu.

  Tykociński Włocławek Film Festival zwieńczony zostanie w sobotę, 24 sierpnia,  zaaranżowaną w centrum Włocławka przestrzenią kulturalno – edukacyjną na ulicy 3 Maja, między ul. Przedmiejską a placem Wolności. Od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach, nie tylko na tematy filmowe. O godz. 15.00 sprzed kawiarni obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 poprowadzony zostanie kolejny spacer, tym razem śladami detali architektonicznych włocławskiego Śródmieścia. Oprowadzać będą: Marta Wasilewska – fotografka i eksploratorka architektury oraz dr Tomasz Dziki.

  Po spacerze, o godz. 17.00 u zbiegu 3 Maja i placu Wolności odbędzie się koncert muzyki filmowej, czyli recital fortepianowy w wykonaniu włocławianina Jacka Szczepańskiego.

  Projekt dofinansowany w ramach programu Kultura Interwencje 2019, Narodowego Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Włocławek, w ramach Programu wsparcia inicjatyw lokalnych.

 • Rozpoczynają się Zawody Balonowe 2019 Dziś, tj. 22 sierpnia 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie rozpoczynają się: XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019, Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet oraz I Puchar Europy Wschodniej.

  Na godz. 19.00 zaplanowano pierwsze wieczorne loty. Zawody potrwają do 24 sierpnia 2019 r.

  Więcej informacji na stronie organizatora: www.aeroklub.wloclawek.pl

 • Vladislavia Cross na stadionie Przylesie Dziś, tj. 22 sierpnia 2019 roku o godz. 9.00 na stadionie “Przylesie” rozpocznie się impreza biegowa z cyklu Vladislavia Cross. W programie: bieg na 5 km, marsz nordic walking na 5 km i biegi dziecięce.

  Organizatorem wydarzenia jest Włocławski Klub Biegacza Maratończyk.

  Informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/12431/vladislavia-cross-2019

 • Warsztat „ogrodniczy” z seniorami Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje IV warsztat praktyczny realizowany w ramach projektu: „Kieszonkowe ogrody dziełem seniora”.

  Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia 2019 r. o godzinie 10.00 w Ośrodku Dziennego Pobytu przy ulicy Brzeskiej 15 we Włocławku.

  Uczestnicy posadzą rośliny cebulowe, wrzosy, budleje, jeżówki, cyprysiki itp. i uporządkują ogród przed zimą.

 • “Drzewko kwiatowe” w Śródmieście Cafe Dziś, tj. 22 sierpnia 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na “Drzewko kwiatowe” – zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Początek o godz. 14:30.

 • Szkolenie na temat prawnych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z organizatorem – Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na kolejne bezpłatne szkolenia i konsultacje w ramach projektu „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”.

  Niebawem rozpocznie się kolejny panel szkoleniowy pn.: „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. I: Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych w sferze ekonomii społecznej”.

  Dnia 29 sierpnia 2019 roku uczestnicy spotkają się w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13, w sali nr 5 (na parterze). Szkolenie trwać będzie w godzinach 10.00 – 15.00 i obejmować będzie część wykładową, po której każdy uczestnik szkolenia będzie mógł skorzystać z konsultacji i doradztwa prowadzonego przez radcę prawnego – Monikę Czarnowską.

  Celem panelu szkoleniowego „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO” jest przedstawienie zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w przepisach regulujących zasady działalności NGO w sferze ekonomii społecznej.

  Szczegółowa informacja o szkoleniu, w tym program szkolenia i formularz zgłoszeniowy: https://cop.wloclawek.pl/2019/08/szkolenie-prawne-aspekty-funkcjonowania-ngo/

 • Uczelniany projekt międzypokoleniowy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku we współpracy ze Stowarzyszeniem promującym edukację i rozwój „Perspektywa” oraz Stowarzyszeniem „Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku” realizują projekt „Od Juniora do Seniora”.

  Od 19 sierpnia 6 września 2019 roku przyjmowane są zgłoszenia na zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, młodzieży 10-14 lat i 15-18 lat oraz seniorów (50+). Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w projekcie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

  Szczegóły dotyczące projektu (w tym regulamin rekrutacji i formularz rekrutacyjny, tematyka zajęć) dostępne są na stronie: https://www.pwsz.wloclawek.pl/od-juniora-do-seniora/o-projekcie

 • Komunikat o zwiększonym przepływie przez Stopień Wodny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni we Włocławku informuje, że na wniosek Stoczni Rzecznej w Płocku „Centromost” w związku z transportem sekcji na barce BP 1000 w asyście pchaczy Żeglugi Wyszogrodzkiej „Aleksander” i „Żubr” w dniu 22 sierpnia 2019 roku dokonana zostanie procedura alimentacji stanowiska dolnego Stopnia Wodnego we Włocławku.

  Przepływ przez Stopień w dniu 22 sierpnia 2019 r. w godzinach 00.00-12.00 będzie oscylował na poziomie 750 metrów sześciennych na sekundę czyli o około 100 metrów sześciennych więcej od prognozowanego na ten dzień dopływu wody do Zbiornika Włocławek.

  Przewidywany maksymalny stan wody na wodowskazie Włocławek w w/w godzinach będzie wynosił około 180 cm.

  W związku z powyższym, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

  Bliższe informacje można uzyskać w Zarządzie Zlewni we Włocławku pod numerem telefonu 607 299 688.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa