Opublikowano: sob, Mar 23rd, 2019

Wiadomości z magistratu 22.03.2019

Włocławek, 22 marca 2019 r.

 • Pod hasłem:” Życzę zdrówka. Włocławska kranówka!” Zapraszamy Państwa, przedstawicieli mediów na obchody Światowego Dnia Wody organizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku pod patronatem Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego w dniu 22 marca br. o godz. 11.00 na Ujęciu Wody Krzywe Błota ( wjazd od Alei Królowej Jadwigi).W ramach obchodów dzieci i młodzież z włocławskich szkół będą zwiedzać Ujęcie Wody „Krzywe Błota. Wprowadzone zostaną w tajniki pozyskiwania i uzdatniania wody, która płynie w naszych kranach. Na uczestników czekają niespodzianki i drobne upominki.
  Warto przypomnieć że Światowy Dzień Wody to –święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca.
  Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Jeneiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.
  Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.
 • Jutro kolejna zbiórka wielkogabarytów. W sobotę, 23 marca o w godz. od 6.00 do 15.00 na osiedlu Południe odbędzie się kolejna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.Kolejne zbiorki odbędą się 30 marca w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle ZAZAMCZE i ZACHÓD, KAZIMIERZA WIELKIEGO, WSCHÓD I RYBNICA;
  06 kwietnia w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle MICHELIN I ZAWIŚLE;

  Mieszkańcy poszczególnych osiedli powinni wystawić przed swoją posesją meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, najpóźniej dzień przed planowanym odbiorem.

  Mieszkańcy nieruchomości w zabudowie wielolokalowej zarządzanej przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty, Zarządców zobowiązani są do wystawienia ww. odpadów na terenach, na których odbywają się zbiórki odpadów komunalnych /tzw. pergole/, właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

  Mieszkańcy, którzy nie wystawią ww. odpadów w wyznaczonym terminie mogą je dostarczyć bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 700 do 1800 i w soboty od 900 do 1400 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 900 do 1600 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

  Szczegółowe informacje na ten temat: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli

 • Włocławek na Jubileuszowych XXV Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”.
  W dniach 22 – 24 marca odbędą się w Łodzi Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” 2019. Będzie to jubileuszowa 25. edycja tej imprezy. Włocławek zaprezentuje się na wspólnym stoisku województwa kujawsko – pomorskiego m.in. z Bydgoszczą, Grudziądzem, Ciechocinkiem i Pałukami.Podczas jubileuszowej XXV edycji Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zaprasza na pierwszą tegoroczną odsłonę Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

  W dniach 23-24 marca Halę Expo- Łódź odwiedzą m.in. Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Michał Woroch, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński oraz Dominik Szczepański. Podróżnicy przygotują cykl ciekawych prelekcji, które pozwolą poznać ich przygody, doświadczenia oraz przeżycia związane z podróżami.

  Włocławek swoją ofertę zaprezentuje w sobotę oraz niedzielę poprzez film promocyjny, ulotki i foldery. Promowana będzie przede wszystkim turystyka aktywna, do której uprawiania Włocławek i jego okolice posiadają idealne warunki. Zaprezentowana zostanie również turystyka miejska, a oferta poszerzona zostanie o materiały promocyjne. Ofertę przedstawią pracownicy Informacji Turystycznej działającej w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, podpowiadając co warto zobaczyć w mieście i okolicy oraz odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące przyjazdu do Włocławka.

  W roku ubiegłym targi odwiedziło ponad 7 tysięcy gości. Zwiedzający szukali ofert do wypoczynku planując majówkę, wyjazdy weekendowe oraz wyjazdy rodzinne.

 • Spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami.1 kwietnia rozpocznie się coroczny cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami włocławskich osiedli. To okazja do dobrej i merytorycznej dyskusji o mieście.

  Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 17.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr II przy ul. Uroczej 3. Kolejne spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami odbędą się:
  2 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gałczyńskiego 9,
  4 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29,
  8 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13,
  10 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47,
  11 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej 8
  12 kwietnia o godz. 17.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas spotkań będzie dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

 • Ostatni dzień naboru wniosków na nagrody i wyróżnienia w roku 2018! Jeszcze dziś można składać wnioski wraz z załącznikami o nagrody i wyróżnienia dla sportowców i trenerów za osiągnięcia sportowe w roku 2018.
  Dla przypomnienia zasad przyznawania nagród i wyróżnień przesyłamy link do dokumentów w tej sprawie:
  1. Wniosek:
  http://mst-wloclawek.rbip.mojregion.info/bst07-wniosek-o-przyznanie-nagrodywyroznienia-za-osiagniete-wyniki-sportoweza-osiagniecia-w-dzialalnosci-sportowej/
  2. Uchwała:
  http://www.bip.um.wlocl.pl/uchwala-nr-xv42016-rady-miasta-wloclawek/Wydział Sportu i Turystyki UM jednocześnie prosi o nadsyłanie propozycji do wyróżnienia tytułem Mecenasa Włocławskiego Sportu dla firm/instytucji/osób prywatnych, których pomoc finansowa pozwala realizować cele sportowe (nazwa i uzasadnienie).

  Dokumenty, wyłącznie w wersji papierowej, można składać osobiście w Wydziale Sportu i Turystyki (budynek Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, pokój nr 18) lub przesłać pocztą na wspomniany adres. Przypominamy również, że w piątki budynek Urzędu Miasta otwarty jest dla interesantów do godz. 14.00.

 • Sukces uczennicy Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku.
  Natalia Wieczorkowska, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Szumana w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku zajęła II miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego “Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.
  Natalia będzie reprezentować województwo kujawsko – pomorskie w finale ogólnopolskim.
 • Chodź z nami z kijkami. Postaw na aktywność. Marianna Jóźwiak oraz Agnieszka Walczak zapraszają w najbliższą sobotę, 23 marca br. o godz. 11.00 na zajęcia z Nordic Walking, które odbędą się na stadionie „Przylesie” na Zazamczu.Jak się przygotować:
  – wygodne ubranie i buty sportowe
  – kijki: jeżeli masz, przynieś, jeżeli nie – na spotkaniu organizatorki podpowiedzą jakie kupić
  – koniecznie zabrać ze sobą wodę do picia

  Spotkanie jest bezpłatne.

  Marianna Jóźwiak: profesjonalna instruktorka, mistrzyni Europy 201 r. w Legnicy, wicemistrzyni w maratonie 2015 i 2016 r., od 2014 r. zdobywczyni wielu Pucharów Polski

 • Posiedzenia Komisji Rady Miasta. Dziś w sali nr 20 włocławskiego ratusza obradować będą komisje Rady Miasta Włocławek.
  O godz. 8.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta. Radni zaopiniują m.in. projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030.Natomiast o godz. 10.00 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Przedmiotem obrad będą m.in. opinie do projektów uchwał w sprawie: określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasto Włocławek w roku 2019,
  wysokości opłat za korzystanie z miejskich obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych użyteczności publicznej pozostających w trwałym zarządzie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

  Szczegółowe porządki obrad dostępne są pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl/ .

 • Przestrzenie. Krzysztof Cieślak. Tomasz Kamiński. Dziś, 22 marca o godz. 17.30 w Galerii Sztuki Współczesnej rozpocznie się spotkanie autorskie. O twórczości, pasjach, niecodziennych i codziennych sprawach autorów prezentowanych aktualnie wystaw.
  Wstęp wolny.
 • Piotr Bałtroczyk w Browarze. Kabareciarz i konferansjer znany jest z perfekcyjnie opanowanej sztuki żonglowania słowem, pełnej humoru i klasy znów w Browarze B. 22 marca o 19.00 wystąpi z programem pt. „Mężczyzna z Kijowym Peselem”.
  Był działaczem studenckiego ruchu artystycznego, m.in. laureatem Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Wydał tomik wierszy „Krawiectwo miarowe”. Jest laureatem dwóch Wiktorów w kategorii „osobowość telewizyjna” i nagrody dziennikarzy na KFPP Opole w 2001.
  Do Włocławka przyjedzie z programem „Mężczyzna Z Kijowym Peselem”.
 • Joanna Aleksandrowicz “Od nocy do nocy”. Jutro, 23 marca o godz. 18.00 w sali kameralnej Browaru Browaru B. odbędzie się koncert najpiękniejszych utworów filmowo-musicalowych aktorki i wokalistki młodego pokolenia pochodzącej ze Zduńskiej Woli, Joanny Aleksandrowicz.Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Zdjęcia aktorki pt. ”Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski “Calumet Photo UK”, Pierwszy koncert filmowo- musicalowy artystka zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx.
MartinezFilm

Informacje

Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka”

22 lipca 2019, Możliwość komentowania Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka” została wyłączona

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Archiwa