Opublikowano: sob, Mar 23rd, 2019

Wiadomości z magistratu 22.03.2019

Włocławek, 22 marca 2019 r.

 • Pod hasłem:” Życzę zdrówka. Włocławska kranówka!” Zapraszamy Państwa, przedstawicieli mediów na obchody Światowego Dnia Wody organizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku pod patronatem Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego w dniu 22 marca br. o godz. 11.00 na Ujęciu Wody Krzywe Błota ( wjazd od Alei Królowej Jadwigi).W ramach obchodów dzieci i młodzież z włocławskich szkół będą zwiedzać Ujęcie Wody „Krzywe Błota. Wprowadzone zostaną w tajniki pozyskiwania i uzdatniania wody, która płynie w naszych kranach. Na uczestników czekają niespodzianki i drobne upominki.
  Warto przypomnieć że Światowy Dzień Wody to –święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca.
  Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Jeneiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.
  Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.
 • Jutro kolejna zbiórka wielkogabarytów. W sobotę, 23 marca o w godz. od 6.00 do 15.00 na osiedlu Południe odbędzie się kolejna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.Kolejne zbiorki odbędą się 30 marca w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle ZAZAMCZE i ZACHÓD, KAZIMIERZA WIELKIEGO, WSCHÓD I RYBNICA;
  06 kwietnia w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle MICHELIN I ZAWIŚLE;

  Mieszkańcy poszczególnych osiedli powinni wystawić przed swoją posesją meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, najpóźniej dzień przed planowanym odbiorem.

  Mieszkańcy nieruchomości w zabudowie wielolokalowej zarządzanej przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty, Zarządców zobowiązani są do wystawienia ww. odpadów na terenach, na których odbywają się zbiórki odpadów komunalnych /tzw. pergole/, właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

  Mieszkańcy, którzy nie wystawią ww. odpadów w wyznaczonym terminie mogą je dostarczyć bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 700 do 1800 i w soboty od 900 do 1400 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 900 do 1600 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

  Szczegółowe informacje na ten temat: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli

 • Włocławek na Jubileuszowych XXV Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”.
  W dniach 22 – 24 marca odbędą się w Łodzi Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” 2019. Będzie to jubileuszowa 25. edycja tej imprezy. Włocławek zaprezentuje się na wspólnym stoisku województwa kujawsko – pomorskiego m.in. z Bydgoszczą, Grudziądzem, Ciechocinkiem i Pałukami.Podczas jubileuszowej XXV edycji Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zaprasza na pierwszą tegoroczną odsłonę Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

  W dniach 23-24 marca Halę Expo- Łódź odwiedzą m.in. Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Michał Woroch, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński oraz Dominik Szczepański. Podróżnicy przygotują cykl ciekawych prelekcji, które pozwolą poznać ich przygody, doświadczenia oraz przeżycia związane z podróżami.

  Włocławek swoją ofertę zaprezentuje w sobotę oraz niedzielę poprzez film promocyjny, ulotki i foldery. Promowana będzie przede wszystkim turystyka aktywna, do której uprawiania Włocławek i jego okolice posiadają idealne warunki. Zaprezentowana zostanie również turystyka miejska, a oferta poszerzona zostanie o materiały promocyjne. Ofertę przedstawią pracownicy Informacji Turystycznej działającej w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, podpowiadając co warto zobaczyć w mieście i okolicy oraz odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące przyjazdu do Włocławka.

  W roku ubiegłym targi odwiedziło ponad 7 tysięcy gości. Zwiedzający szukali ofert do wypoczynku planując majówkę, wyjazdy weekendowe oraz wyjazdy rodzinne.

 • Spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami.1 kwietnia rozpocznie się coroczny cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami włocławskich osiedli. To okazja do dobrej i merytorycznej dyskusji o mieście.

  Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 17.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr II przy ul. Uroczej 3. Kolejne spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami odbędą się:
  2 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gałczyńskiego 9,
  4 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29,
  8 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13,
  10 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47,
  11 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej 8
  12 kwietnia o godz. 17.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas spotkań będzie dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

 • Ostatni dzień naboru wniosków na nagrody i wyróżnienia w roku 2018! Jeszcze dziś można składać wnioski wraz z załącznikami o nagrody i wyróżnienia dla sportowców i trenerów za osiągnięcia sportowe w roku 2018.
  Dla przypomnienia zasad przyznawania nagród i wyróżnień przesyłamy link do dokumentów w tej sprawie:
  1. Wniosek:
  http://mst-wloclawek.rbip.mojregion.info/bst07-wniosek-o-przyznanie-nagrodywyroznienia-za-osiagniete-wyniki-sportoweza-osiagniecia-w-dzialalnosci-sportowej/
  2. Uchwała:
  http://www.bip.um.wlocl.pl/uchwala-nr-xv42016-rady-miasta-wloclawek/Wydział Sportu i Turystyki UM jednocześnie prosi o nadsyłanie propozycji do wyróżnienia tytułem Mecenasa Włocławskiego Sportu dla firm/instytucji/osób prywatnych, których pomoc finansowa pozwala realizować cele sportowe (nazwa i uzasadnienie).

  Dokumenty, wyłącznie w wersji papierowej, można składać osobiście w Wydziale Sportu i Turystyki (budynek Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, pokój nr 18) lub przesłać pocztą na wspomniany adres. Przypominamy również, że w piątki budynek Urzędu Miasta otwarty jest dla interesantów do godz. 14.00.

 • Sukces uczennicy Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku.
  Natalia Wieczorkowska, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Szumana w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku zajęła II miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego “Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.
  Natalia będzie reprezentować województwo kujawsko – pomorskie w finale ogólnopolskim.
 • Chodź z nami z kijkami. Postaw na aktywność. Marianna Jóźwiak oraz Agnieszka Walczak zapraszają w najbliższą sobotę, 23 marca br. o godz. 11.00 na zajęcia z Nordic Walking, które odbędą się na stadionie „Przylesie” na Zazamczu.Jak się przygotować:
  – wygodne ubranie i buty sportowe
  – kijki: jeżeli masz, przynieś, jeżeli nie – na spotkaniu organizatorki podpowiedzą jakie kupić
  – koniecznie zabrać ze sobą wodę do picia

  Spotkanie jest bezpłatne.

  Marianna Jóźwiak: profesjonalna instruktorka, mistrzyni Europy 201 r. w Legnicy, wicemistrzyni w maratonie 2015 i 2016 r., od 2014 r. zdobywczyni wielu Pucharów Polski

 • Posiedzenia Komisji Rady Miasta. Dziś w sali nr 20 włocławskiego ratusza obradować będą komisje Rady Miasta Włocławek.
  O godz. 8.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta. Radni zaopiniują m.in. projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030.Natomiast o godz. 10.00 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Przedmiotem obrad będą m.in. opinie do projektów uchwał w sprawie: określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasto Włocławek w roku 2019,
  wysokości opłat za korzystanie z miejskich obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych użyteczności publicznej pozostających w trwałym zarządzie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

  Szczegółowe porządki obrad dostępne są pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl/ .

 • Przestrzenie. Krzysztof Cieślak. Tomasz Kamiński. Dziś, 22 marca o godz. 17.30 w Galerii Sztuki Współczesnej rozpocznie się spotkanie autorskie. O twórczości, pasjach, niecodziennych i codziennych sprawach autorów prezentowanych aktualnie wystaw.
  Wstęp wolny.
 • Piotr Bałtroczyk w Browarze. Kabareciarz i konferansjer znany jest z perfekcyjnie opanowanej sztuki żonglowania słowem, pełnej humoru i klasy znów w Browarze B. 22 marca o 19.00 wystąpi z programem pt. „Mężczyzna z Kijowym Peselem”.
  Był działaczem studenckiego ruchu artystycznego, m.in. laureatem Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Wydał tomik wierszy „Krawiectwo miarowe”. Jest laureatem dwóch Wiktorów w kategorii „osobowość telewizyjna” i nagrody dziennikarzy na KFPP Opole w 2001.
  Do Włocławka przyjedzie z programem „Mężczyzna Z Kijowym Peselem”.
 • Joanna Aleksandrowicz “Od nocy do nocy”. Jutro, 23 marca o godz. 18.00 w sali kameralnej Browaru Browaru B. odbędzie się koncert najpiękniejszych utworów filmowo-musicalowych aktorki i wokalistki młodego pokolenia pochodzącej ze Zduńskiej Woli, Joanny Aleksandrowicz.Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Zdjęcia aktorki pt. ”Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski “Calumet Photo UK”, Pierwszy koncert filmowo- musicalowy artystka zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx.
MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa