NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 19.11.2009

Włocławek, dn. 19 listopada 2009 r.

 • Uczelnie techniczne pomogą przedsiębiorcom Dziś o godz. 10.00 w pokoju nr 304 włocławskiego magistratu prezydent Włocławka Andrzej Pałucki podpisze list intencyjny, w imieniu rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, list intencyjny podpisze prorektor UTP ds. współpracy z gospodarką, prof. ndz. dr hab. inż. Marek Bieliński. oraz rektorem Wyższej Szkoły Techniki i Przedsiębiorczości we Włocławku prof. zw. dr. hab. inż. Maciejem Woropayem. Miasto będzie ściśle współpracować z uczelniami w zakresie działań podejmowanych na rzecz rozwoju innowacji i przedsiębiorczości. Naukowcy z tych dwóch uczelni będą dzielić się wiedzą i doświadczeniami z młodymi przedsiębiorcami prowadzącymi działalność we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości oraz będą wspierać doświadczonych menedżerów, którzy będą prowadzić firmy we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego – Parku Przemysłowo-Technologicznym. Powstanie więc swego rodzaju platforma współpracy pomiędzy uczelnią, a przedsiębiorcami. Będzie ona obejmować takie dziedziny, jak: systemy transportowe, również te w ujęciu logistycznym, integrującym technologię przewozów, techniczne środki transportu, infrastrukturę oraz systemy zarządzania, budownictwo, inżynierię środowiska, mechanikę, elektronikę, biotechnologię przemysłową i procesów chemicznych oraz projektowanie obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich z zastosowaniem nowoczesnej techniki komputerowej. Szczegółowy zakres współpracy zostanie określony w treści porozumienia, które będzie zawarte w momencie funkcjonowania Inkubatora i Strefy.
 • Wojewódzkie laury dla włocławian: dziś wręczenie nagród Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się ceremonia wręczenia nagród zarządu województwa dla najlepszych pracowników i wolontariuszy pomocy społecznej.              W gronie laureatów znaleźli się również włocławianie: Iwona Kotuła – przewodnicząca stowarzyszenia „Oligo”, Bolesława Obałkowska – szefowa włocławskich „Amazonek”, dwuosobowy zespół Klubu Integracji Społecznej MOPR oraz sześcioro pracowników Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej „Zacisze” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
 • Powstaje informator o placówkach oświatowych na rok 2010/2011 Firma „Fampal” opracuje informator o szkołach na rok 2010/2011. Na stronie www.edukacja.wloclawek.pl jest zamieszczona ankieta, dotycząca przewidywanego naboru do szkół ponadgimnazjalnych i innych województwa kujawsko – pomorskiego. Ankietę można pobrać i przesłać najpóźniej do 31 stycznia 2010 roku e-mailem zwrotnym na adres: fampal@wp.pl. Zostanie ona wykorzystana do opracowania informatora w wersji książkowej i internetowej.
 • „Zielone granty” dla szkół Szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, a także organizacje pozarządowe i samorządowe mogą już zgłaszać się do 2. edycji konkursu „Henkel – Zielone granty”, firmowanego przez Fundację „Nasza Ziemia”. Do zdobycia jest łącznie 20 grantów, po 5 tysięcy złotych każdy. W ramach konkursu należy zaplanować i wykonać projekt, związany z ochroną środowiska. Może on dotyczyć np. promocji recyklingu, oszczędzania energii, ochrony zwierząt i roślin, wspierania bioróżnorodności środowiska czy przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wnioski konkursowe, a także bardziej szczegółowe informacje można pobrać ze stron internetowych www.naszaziemia.pl lub www.henkel.pl

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Dziś o godz. 13.00 w sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej RM. Porządek obrad dostępny jest na stronie internetowej www.wloclawek.pl w dziale: Rada Miasta.
 • Biuro Rzeczy Znalezionych: od bielizny osobistej po…wózek inwalidzki Straż Miejska udostępnia na swojej stronie internetowej wykaz rzeczy, zdeponowanych w Biurze Rzeczy Znalezionych przy ul. Bojańczyka. Są to zarówno popularne zguby, jak np. portfele czy klucze, ale również tak oryginalne rzeczy jak: wędki, rowery, a nawet bielizna osobista czy wózek inwalidzki. W pomieszczeniach Biura można również znaleźć koce, ręczniki, skarpety, gaśnice, narzędzia do majsterkowania, walizkę ze sztućcami oraz… komplet kołpaków do samochodu marki renault. Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy siedzibie Straży Miejskiej i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00.
 • „Pamiętamy o Tobie – Św. Mikołaj i ja”: rusza tegoroczna akcja Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury zaprasza do udziału w ósmej  edycji akcji charytatywnej „Pamiętamy o Tobie – Św. Mikołaj i ja”, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych włocławskich domów dziecka. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 23 listopada o godz. 13.30 w siedzibie WOEiPK przy ul. Wojska Polskiego 13. Organizatorami akcji są: Świetlica ORATORIUM przy Parafii p.w. Ducha Świętego, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym i Przewlekle Chorym Dzieciom „Daj Szansę” oraz Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury.
 • Oldboje zmierzą się w derbach Włocławka Jutro ( piątek, 20 listopada ) o godz. 17.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej dojdzie do piłkarskich derbów Włocławka. W towarzyskim spotkaniu zmierzą się drużyny oldbojów Kujawiaka i Włocłavii. Stawką rywalizacji będzie puchar ufundowany przez zastępcę prezydenta Włocławka, Arkadiusza Horonziaka. Będzie to rewanż za mecz rozegrany 19 czerwca. Równo 22 tygodnie temu, podczas memoriału Mirosława Morkowskiego triumfował Kujawiak, który pokonał rywali 2:1. Bramki wówczas zdobyli Wiesław Pesta, Jacek Bergunda oraz Maciej Nawarski.
 • „Zarządca”: otwarcie ofert Dziś o godz. 10.00 w Zarządzaniu i Obrót Nieruchomościami „Zarządca” Sp. z o.o. we Włocławku odbędzie się otwarcie ofert na: „Wymianę instalacji elektrycznej abonenckiej i administracyjnej w budynkach przy ulicy Okrzei 41, Wolność 29, Wolność 3 oraz wymianę instalacji elektrycznej abonenckiej i administracyjnej w budynku przy ul. Jodłowej 4 we Włocławku”. Natomiast  o godz. 11.30 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku odbędzie się otwarcie ofert w trybie przetargu nieograniczonego na odbudowę nawierzchni jezdni i chodników po awariach sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie miasta Włocławka. O godz. 12.30 otwarte zostaną oferty w trybie przetargu nieograniczonego na  dostawę odzieży roboczej i ochronnej dla pracowników MPWiK Sp. z o.o. we Włocławku.
 • Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego W najbliższą sobotę, tj. 21 listopada br. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” przeprowadzi kolejną zbiórkę elektrośmieci. Tym razem czasowy punkt zbierania elektrośmieci zlokalizowany będzie przy ul. Promiennej (pętla autobusowa) i czynny od godz. 9.00 do 13.00. Podobną akcję „Saniko” zorganizuje również 28 listopada br. przy ul. Płockiej 127/131. Przypominamy, że każdy, kto chce pozbyć się bezpłatnie niepotrzebnego sprzętu może to zrobić także w dni powszednie, w godzinach od 7.00 do 15.00 w autoryzowanym punkcie PGK „Saniko” przy ulicy Komunalnej 4.

 • Przychody z prowadzenia szaletu 3 275,00 zł to wysokość przychodów uzyskanych z prowadzenia szaletu miejskiego przy pl. Wolności we Włocławku w miesiącu październiku br., wynika z danych Miejskiego Zespołu Usług Komunalnych we Włocławku.
 • Muzeum zaprasza na artystyczne „zaduszki” 26 listopada o godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 odbędą się tegoroczne „Zaduszki muzealne i plastyczne”. Organizatorzy zapraszają rodziny, przyjaciół i bliskich artystów, którzy odeszli. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce na wystawie poświęconej stuleciu placówki. Goście przyniosą ze sobą pamiątki, związane z niezapomnianymi twórcami i animatorami kultury.