Opublikowano: pt, Lip 19th, 2019

Wiadomości z magistratu 19.07.2019

Włocławek, dn. 19 lipca 2019 r.

 • To już ostatnie dni zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2020 Projekty zadań mieszkańcy Włocławka mogą zgłaszać do dnia 21 lipca 2019 roku drogą elektroniczną (system do składania projektów dostępny na stronie https://bo.wloclawek.eu) bądź przez wrzucenie formularza zgłoszenia projektu do urny.

  Urny są wystawione w: budynku Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13; budynku Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Żabia 12a; budynku włocławskiej Straży Miejskiej, ul. Bojańczyka 11/13.

  Formularze zgłoszenia projektu są wyłożone przy urnach, można je również pobrać ze strony http://www.wloclawek.pl/  oraz https://bo.wloclawek.eu/

  Weryfikacja złożonych projektów będzie prowadzona do 23 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenie wstępnej listy projektów nastąpi do dnia 26 sierpnia 2019 roku. Procedura odwoławcza od wyników weryfikacji wraz z rozpoznaniem odwołań potrwa do 16 września 2019 roku. Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie zostanie opublikowany 17 września 2019 roku w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie www.wloclawek.pl na stronie dedykowanej WBO bo.wloclawek.eu oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek. Głosowanie odbędzie się w terminie od 17 września 2019 roku do 01 października 2019 roku. Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

 • 22 lipca odbędzie się Śniadanie III Sektorów W poniedziałek 22 lipca 2019 roku o godzinie 8:30 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się Śniadanie III Sektorów.

  To spotkanie mające na celu integrację działaczy organizacji społecznych, samorządu oraz biznesu, wymianę informacji, poglądów, opinii, ułatwiające nawiązywanie partnerstw oraz realizację wspólnych inicjatyw i projektów.

  Podczas „Śniadania” zostanie poruszony temat związany z partycypacją społeczną, czyli: ” Jak skutecznie przeprowadzić konsultacje społeczne. Doświadczenia, perspektywy, wyzwania”.

  Pełna informacja na ten temat: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/serdecznie-zapraszamy-na-kolejne-sniadanie-iii-sektorow/

 • Warsztaty dla mieszkańców, sadzenie roślin i wiele innych atrakcji W niedzielę 21 lipca 2019 roku rozpoczyna się cykl wakacyjnych niesztampowych spotkań pod kierunkiem Fundacja Ari Ari i Fundacja Ładowarka & Partnerzy.

  21 lipca o godzinie 10:00 organizatorzy zapraszają mieszkańców Śródmieścia na podwórko Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a. Do godziny 14:00 każdy będzie mógł być budowniczym placu Wolności. Posłuży do tego prawie 30 000 klocków LEGO.

  Dzieci wezmą udział w warsztatach tworzenia i malowania betonowych doniczek, w których posadzą kwiatki, a efekty swojej pracy zabiorą do domu. Starsi będą mogli zasadzić “wędrujące drzewa”.

  Pełna informacja na ten temat: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/podworko-na-zabiej/

 • Rajd rowerowy szlakiem historycznych umocnień Na wycieczkę zapraszają: Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i Twierdza Włocławek.

  Rozpoczęcie rajdu nastąpi 20 lipca 2019 r. o godz. 9:00 na parkingu przy Hali Mistrzów.

  Trasa będzie liczyć około 34 km i prowadzić będzie przez: Michelin – Ludwinowo – Warząchewkę – Widoń – Modzerowo. Zakończenie przewidziane jest na ok. godz. 15:00 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej 187.

 • Promocja książki „Ta jedna gwiazda” Dziś, tj. 19 lipca 2019 r. o godz. 17.00 Filia nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 zaprasza na promocję książki Tiny Berk: „Ta jedna gwiazda”. To książka dla młodzieży, opowiadająca o niespodziewanych spotkaniach i ich wpływie na życie.

  Autorka książki: Agata Brzezińska, czyli Tina Berk to urodzona w Rypinie uczennica Liceum w Zespole Szkół Katolickich im.  ks. Jana Długosza we Włocławku. Wydana w 2019 r. powieść „Ta jedna gwiazda” jest jej pisarskim debiutem.

 • Spacerek z przewodnikiem Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie z cyklu Spacerków z Przewodnikiem. W sobotę tj. 20 lipca 2019 roku wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić obiekt stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy al. Chopina.

  W roku 2014 stadion we Włocławku przy al. Chopina 8 został odnowiony a ramach  inwestycji istniejący stadion został zmodernizowanym i powstał obiekt sportowy o wysokim standardzie i kameralnym charakterze, łączący funkcje sportowe i rekreacyjne. Stadion służy zarówno jako obiekt treningowy jak i miejsce do organizacji różnych imprez sportowych i kulturalnych.

  Obiekt składa się z: zaplecza socjalnego dla zawodników (szatnie, siłownia, sauna), boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej, które spełnia wymogi rozgrywek II Ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz areny lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej, która spełnia wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej.

  Spotkanie wszystkich zainteresowanych o godz. 10:00 przed wejściem głównym do budynku stadionu od strony drogi krajowej. Udział w spacerku jest bezpłatny.

 • Letni Bulwar. „Book Art” – rodzinna zabawa plastyczna W niedzielę 21 lipca 2019 roku uczestnicy warsztatów wykonają ilustracje do wspólnej, unikatowej książki w formie harmonijki.

  Miejska Biblioteka Publiczna zaplanowała mnóstwo zabawy zarówno dla małych, jak i tych większych. Przy nadwiślańskich bulwarach zagości też „Letnia Czytelnia”. Będzie można zrelaksować się na leżakach i zaczytać się.

  Letni Bulwar, jak co niedzielę, rozpocznie się o godz. 16.00.

 • Biegi z cyklu Vladislavia Cross 21 lipca 2019 r. na stadionie “Przylesie” odbędą się kolejne biegi z cyklu Vladislavia Cross. W programie: bieg na 5 km, Marsz NW na 5 km i biegi dziecięce.

  Organizatorem wydarzenia jest Włocławski Klub Biegacza Maratończyk.

  Informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/12427/vladislavia-cross-2019

 • Scena na Wiśle – Po Włocławsku W wakacyjne, niedzielne popołudnia na wiślanej scenie prezentują się włocławskie zespoły muzyczne. 21 lipca 2019 roku zagra grupa Heaven Rock. Jest to zespół coverowy, grający znane utwory rockowe.

  Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

  Informacja o koncertach: https://ckbrowarb.pl/scena-na-wisle-po-wloclawsku/

MartinezFilm

Informacje

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa