Opublikowano: pt, Kwi 19th, 2019

Wiadomości z magistratu 19.04.2019

Włocławek, dn. 19 kwietnia 2019 r.

 • Powstanie projekt budowy dróg przy ul. Papieżka Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg, którego przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa dróg na terenach inwestycyjnych przy ul. Papieżka”.

  Chodzi o opracowanie opisu przedmiotu zamówienia w postaci pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.

  Najkorzystniejsza oferta została złożona przez MBZ Andler, Tomczak sp. j., z ceną brutto wynoszącą 228 780,00 zł.

  Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie nie dłuższym niż 17 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

 • Warunki techniczne dla dróg rowerowych we Włocławku. Zapraszamy do dzielenia się uwagami W trosce o poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg rowerowych we Włocławku powstał dokument „Standardy techniczne i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej Miasta Włocławek”.

  Dokument określa przede wszystkim wytyczne przy projektowaniu infrastruktury rowerowej, m.in. kwestie nawierzchni, oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie jest to jednak dokument zamknięty, a na pewno wiele do powiedzenia na temat dróg rowerowych mają włocławscy rowerzyści.

  Od dziś do 10.05.2019 r. czekamy na Wasze opinie i sugestie, których efektem będzie poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg rowerowych w naszym mieście i ujednolicenie zasad przy budowie kolejnych dróg dla rowerów.

  Dokument jest dostępny pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/11792/warunki-techniczne-dla-drog-rowerowych-we-wloclawku-zapraszamy-do-dzielenia-sie-uwagami

   

  Uwagi i sugestie prosimy przesyłać na adres: rowery@um.wloclawek.pl

 • Rozbudowa infrastruktury przy SP 20. Dokumentacja projektowa do opracowania Zakres planowanej inwestycji obejmuje wykonanie m.in.: bieżni tartanowej, siłowni zewnętrznej, stolików do gry w szachy, warcaby i chińczyka. Przy szkole pojawią się też rowerki wolnostojące, stół do ping-ponga, siłownia zewnętrzna, drążki różnej wysokości i ławki.

  Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej złożyła firma MANUFAKTURA Marek Kogucik ze Szczecina, z ceną oferty brutto wynoszącą 9 840,00 zł.

  Zadanie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

 • Spotkanie dla dzieci i rodziców w „Śródmieście Cafe” Dziś kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na spotkanie poświęcone zagadnieniu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00.

 • Konkurs aktywizujący społeczności lokalne Ruszył nabór wniosków do III edycji konkursy grantowego „Moja Mała Ojczyzna”.

  Celem konkursu jest aktywizacja społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym oraz inicjatywa zagospodarowania przestrzeni publicznej poprzez poprawienie jej estetyki i funkcjonalności.

  W konkursie mogą wziąć udział m.in. fundacje i stowarzyszenia. Wygra 30 najlepiej ocenionych przez Komisję Konkursową projektów. Termin składania wniosków mija 16.06.2019.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/moja-mala-ojczyzna/

 • Trwa akcja Saniko: „Torba za makulaturę lub PETulki” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO zaprasza do wzięcia udziału w akcji pod hasłem: „Torba za makulaturę lub PETulki”.

  Organizator chce zachęcić mieszkańców do zbiórki surowców w domach a, także do robienia zakupów w torbie bawełnianej zamiast foliowej – która szkodzi środowisku.

  Co trzeba zrobić, aby otrzymać torbę bawełnianą na zakupy z hasłem „Jestem z Włocławka – jestem eko” ?

  Wystarczy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Komunalna 4 we Włocławku) co najmniej 3 kg makulatury lub/i co najmniej 50 plastikowych butelek PET.

  Akcja będzie trwała od 12 kwietnia do 10 maja br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.saniko.com.pl/akcja-torba-za-makulature-lub-petulki/

 • Recykling jest ważny Ręcznik papierowy rozkłada się 2 tygodnie, papier 6 miesięcy, a dykta 2 lata – te i inne informacje na temat gospodarowania odpadami publikuje serwis zbierajselektywnie.pl

  Polacy produkują rocznie około 10 milionów ton odpadów komunalnych i około 130 milionów ton odpadów przemysłowych. Wytwarzamy między 250 a 300 kg odpadów na mieszkańca, w zależności od regionu.

  W serwisie zbierajselektywnie.pl są publikowane również poziomy recyklingu osiągane przez Gminę Miasto Włocławek w poszczególnych latach.

  Informacje na temat gospodarowania odpadami: https://www.zbierajselektywnie.pl/z-ekologia-na-ty

 • Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Historii Włocławka W sobotę po świętach wielkanocnych, 27 kwietnia o godz. 12.00, w Muzeum Historii Włocławka odbędzie się Dzień Wolnej Sztuki.

  Tematem tegorocznej akcji jest miłość, a konkretnie emocje, bliskość i więzi, które można dostrzec na starych fotografiach. Zwiedzający obejrzą wybrane zdjęcia i akcesoria z pracowni fotograficznej w Muzeum Historii Włocławka. Spotkanie zakończy dyskusja, podczas której uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z kierownikiem MHW, Tomaszem Wąsikiem.

  Bilet wstępu na imprezę do Muzeum Historii Włocławka będzie wynosił symboliczną złotówkę.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/dzien-wolnej-sztuki-muzeum-historii-wloclawka/

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa