Opublikowano: wt, Mar 19th, 2019

Wiadomości z magistratu 19.03.2019

Włocławek, 19 marca 2019 r.

 • Pan Jan Czyżewicz kończy 100 lat! Dziś, 19 marca 2019 r. jubileusz 100-lecia urodzin obchodzi mieszkaniec Włocławka Pan Jan Czyżewicz.

  Z tej okazji o godz. 9.00 w sali nr 4  Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 gratulacje oraz życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności przekaże Jubilatowi Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

  W uroczystości wezmą również udział przedstawiciele samorządu województwa.

 • Włocławek w programie SKSonTour Dziś we Włocławku odbędzie się akcja SKSonTour, adresowana do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywności i identyfikacja talentów sportowych.

  Wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Samochodowych, w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a operatorem wojewódzkim jest Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy. Głównym organizatorem imprezy w dniu 19 marca jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Więcej o programie SKSonTour: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci

 • Uroczyste odsłonięcie tablicy nadającej nazwę ulicy imieniem Janiny Lech Dziś o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczyste odsłonięcie tablicy nadającej nazwę ulicy będącej przedłużeniem ulicy Targowej z ulicą Towarową imieniem Janiny Lech. Na uroczystość przybędą zaproszeni goście oraz Rodzina Janiny Lech.

  Nadanie nazwy ulicy imieniem Janiny Lech jest hołdem oddanym włocławskiej harcerce, niezwykłej, odważnej kobiecie, walczącej z niemieckim okupantem, która zasługuje na uznanie i  upamiętnienie. Jej postawa wobec umiłowanej ojczyny niech będzie wzorem do naśladowania dla nas wszystkich.

 • Jacek Obiała z SP 20 w ZSP nr 1 laureatem wojewódzkiego konkursu informatycznego.

  W tegorocznej edycji – trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki, szkołę podstawową nr 20 z Włocławka reprezentował Jacek Obiała, uczeń klasy VII c, który zdobył 96 punktów i jako jedyny z Włocławka został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.

  Uczniowie w całym województwie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 zadań na rozwiązanie których mieli 90 minut. Maksymalnie można było zdobyć 100 punktów.

 • MOPR organizuje spotkanie dla pracodawców Będzie to spotkanie szkoleniowo – informacyjne z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Spotkanie odbędzie się dziś o  godz. 10:00 w sali konferencyjnej (pok. nr. 107, I piętro) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, przy ul. Ogniowej 8/10. Adresowane jest do pracodawców (lub ich przedstawicieli np. kadrowych i księgowych) zatrudniających lub planujących zatrudnić osoby.

  Tematem spotkania będzie obsługa systemu SODiR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji), ulgi przysługujące pracodawcom z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz refundacja składek i wynagrodzeń.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2218

 • Dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Dziś spotkanie w Kawiarni Obywatelskiej Dziś o godz. 16.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się ostatnie z cyklu spotkań, jakie odbywają się w ramach trwających obecnie, konsultacji społecznych projektu uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek.

  Zgodnie z projektem uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji, o udzielenie dotacji na dotacji na remont, przebudowę lub prace konserwatorskie i restauracyjne w obiektach znajdujących się na obszarze rewitalizacji, mogą ubiegać się właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości znajdujących się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Zakres robót obejmować może wykonanie remontu, przebudowy lub prac konserwatorskich i restauratorskich w obiektach wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków, z wyłączeniem obiektów objętych opieką konserwatorską w świetle zapisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

  Konsultacje społeczne projektu uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek potrwają do 21 marca 2019 r.

  Wsparcie finansowe może zostać udzielone w czterech kategoriach: „Inwestycja z klasą”, „Remont krok po kroku”, „Witryna+” i „Historia się opłaca”.

  Projekt uchwały jest dostępny pod adresem: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,poznaliscie_szczegoly_dotacji_w_specjalnej_strefie_rewitalizacji_,372.html

  Przypomnijmy: Uwagi, opinie i propozycje do projektu uchwały można zgłaszać w trakcie cyklu spotkań w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9, w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13 (pok. 206, II piętro) w poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7:30-15:30, wtorek w godz. 7:30-17:00, piątek w godz. 7:30-14:00 oraz w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00, soboty w godz. 12:00-16:00, a także pisemnie (w formie papierowej lub elektronicznej) za pośrednictwem formularza konsultacyjnego, zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Włocławek, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Włocławek www.wloclawek.pl, w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” oraz w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek.

  Wypełnione formularze można dostarczać drogą elektroniczną na adres rewitalizacja@um.wloclawek.pl, złożyć osobiście lub przekazać drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta Włocławek, Biuro Rewitalizacji, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia

 • Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży W Klubie Integracji Społecznej MOPR odbywają się warsztaty modelarskie dla najmłodszych podopiecznych korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dzieci podczas warsztatów konstruują różne modele, budują domy z zapałek, rozwijają motorykę.

  Zajęcia odbywają się co tydzień we wtorki od godz. 15.30. do 17.00 w siedzibie Klubu Integracji Społecznej przy ul. Okrzei 61.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2213

 • Magdeburg 2019. Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy.

  Grupa uczniów Zespołu Szkół Chemicznych uczestniczyła w kolejnym zagranicznym wyjeździe do Magdeburga. W ramach niego zdobywali doświadczenie zawodowe oraz poznawali inną kulturę.

  Był to kolejny zagraniczny wyjazd przyszłych kucharzy i hotelarzy z „Chemika”, natomiast w Magdeburgu uczniowie ZSCH gościli już wcześniej. Tego typu szkolenia zagraniczne są bardzo dobrą okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego w międzynarodowym towarzystwie. Również tym razem przez dwa tygodnie zespół 15 uczniów gościł w ośrodku hotelowo-restauracyjnym Bildungsnetzwerg. Mieli oni możliwość zdobycia nowych umiejętności w pracy w profesjonalnej kuchni i restauracji. Przygotowywali i serwowali owoce morza, a ponadto uczyli się zasad serwowania win czy parzenia kawy. W ramach codziennych zajęć realizowano również projekty w ramach dodatkowych szkoleń.

  Tegoroczne i ubiegłoroczne działania były możliwe do zrealizowania dzięki projektowi „Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy”, który realizowany jest z programu Erasmus+ i został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

  Tematem wiodącym projektu jest wymiana doświadczeń w pracy z klasami coraz bardziej zróżnicowanymi kulturowo i językowo oraz integracja uczniów ze specjalnymi potrzebami.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa