Opublikowano: wt, Mar 19th, 2019

Wiadomości z magistratu 19.03.2019

Włocławek, 19 marca 2019 r.

 • Pan Jan Czyżewicz kończy 100 lat! Dziś, 19 marca 2019 r. jubileusz 100-lecia urodzin obchodzi mieszkaniec Włocławka Pan Jan Czyżewicz.

  Z tej okazji o godz. 9.00 w sali nr 4  Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 gratulacje oraz życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności przekaże Jubilatowi Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

  W uroczystości wezmą również udział przedstawiciele samorządu województwa.

 • Włocławek w programie SKSonTour Dziś we Włocławku odbędzie się akcja SKSonTour, adresowana do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywności i identyfikacja talentów sportowych.

  Wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Samochodowych, w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a operatorem wojewódzkim jest Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy. Głównym organizatorem imprezy w dniu 19 marca jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Więcej o programie SKSonTour: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci

 • Uroczyste odsłonięcie tablicy nadającej nazwę ulicy imieniem Janiny Lech Dziś o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczyste odsłonięcie tablicy nadającej nazwę ulicy będącej przedłużeniem ulicy Targowej z ulicą Towarową imieniem Janiny Lech. Na uroczystość przybędą zaproszeni goście oraz Rodzina Janiny Lech.

  Nadanie nazwy ulicy imieniem Janiny Lech jest hołdem oddanym włocławskiej harcerce, niezwykłej, odważnej kobiecie, walczącej z niemieckim okupantem, która zasługuje na uznanie i  upamiętnienie. Jej postawa wobec umiłowanej ojczyny niech będzie wzorem do naśladowania dla nas wszystkich.

 • Jacek Obiała z SP 20 w ZSP nr 1 laureatem wojewódzkiego konkursu informatycznego.

  W tegorocznej edycji – trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki, szkołę podstawową nr 20 z Włocławka reprezentował Jacek Obiała, uczeń klasy VII c, który zdobył 96 punktów i jako jedyny z Włocławka został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.

  Uczniowie w całym województwie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 zadań na rozwiązanie których mieli 90 minut. Maksymalnie można było zdobyć 100 punktów.

 • MOPR organizuje spotkanie dla pracodawców Będzie to spotkanie szkoleniowo – informacyjne z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Spotkanie odbędzie się dziś o  godz. 10:00 w sali konferencyjnej (pok. nr. 107, I piętro) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, przy ul. Ogniowej 8/10. Adresowane jest do pracodawców (lub ich przedstawicieli np. kadrowych i księgowych) zatrudniających lub planujących zatrudnić osoby.

  Tematem spotkania będzie obsługa systemu SODiR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji), ulgi przysługujące pracodawcom z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz refundacja składek i wynagrodzeń.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2218

 • Dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Dziś spotkanie w Kawiarni Obywatelskiej Dziś o godz. 16.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się ostatnie z cyklu spotkań, jakie odbywają się w ramach trwających obecnie, konsultacji społecznych projektu uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek.

  Zgodnie z projektem uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji, o udzielenie dotacji na dotacji na remont, przebudowę lub prace konserwatorskie i restauracyjne w obiektach znajdujących się na obszarze rewitalizacji, mogą ubiegać się właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości znajdujących się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Zakres robót obejmować może wykonanie remontu, przebudowy lub prac konserwatorskich i restauratorskich w obiektach wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków, z wyłączeniem obiektów objętych opieką konserwatorską w świetle zapisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

  Konsultacje społeczne projektu uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek potrwają do 21 marca 2019 r.

  Wsparcie finansowe może zostać udzielone w czterech kategoriach: „Inwestycja z klasą”, „Remont krok po kroku”, „Witryna+” i „Historia się opłaca”.

  Projekt uchwały jest dostępny pod adresem: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,poznaliscie_szczegoly_dotacji_w_specjalnej_strefie_rewitalizacji_,372.html

  Przypomnijmy: Uwagi, opinie i propozycje do projektu uchwały można zgłaszać w trakcie cyklu spotkań w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9, w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13 (pok. 206, II piętro) w poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7:30-15:30, wtorek w godz. 7:30-17:00, piątek w godz. 7:30-14:00 oraz w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00, soboty w godz. 12:00-16:00, a także pisemnie (w formie papierowej lub elektronicznej) za pośrednictwem formularza konsultacyjnego, zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Włocławek, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Włocławek www.wloclawek.pl, w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” oraz w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek.

  Wypełnione formularze można dostarczać drogą elektroniczną na adres rewitalizacja@um.wloclawek.pl, złożyć osobiście lub przekazać drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta Włocławek, Biuro Rewitalizacji, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia

 • Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży W Klubie Integracji Społecznej MOPR odbywają się warsztaty modelarskie dla najmłodszych podopiecznych korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dzieci podczas warsztatów konstruują różne modele, budują domy z zapałek, rozwijają motorykę.

  Zajęcia odbywają się co tydzień we wtorki od godz. 15.30. do 17.00 w siedzibie Klubu Integracji Społecznej przy ul. Okrzei 61.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2213

 • Magdeburg 2019. Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy.

  Grupa uczniów Zespołu Szkół Chemicznych uczestniczyła w kolejnym zagranicznym wyjeździe do Magdeburga. W ramach niego zdobywali doświadczenie zawodowe oraz poznawali inną kulturę.

  Był to kolejny zagraniczny wyjazd przyszłych kucharzy i hotelarzy z „Chemika”, natomiast w Magdeburgu uczniowie ZSCH gościli już wcześniej. Tego typu szkolenia zagraniczne są bardzo dobrą okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego w międzynarodowym towarzystwie. Również tym razem przez dwa tygodnie zespół 15 uczniów gościł w ośrodku hotelowo-restauracyjnym Bildungsnetzwerg. Mieli oni możliwość zdobycia nowych umiejętności w pracy w profesjonalnej kuchni i restauracji. Przygotowywali i serwowali owoce morza, a ponadto uczyli się zasad serwowania win czy parzenia kawy. W ramach codziennych zajęć realizowano również projekty w ramach dodatkowych szkoleń.

  Tegoroczne i ubiegłoroczne działania były możliwe do zrealizowania dzięki projektowi „Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy”, który realizowany jest z programu Erasmus+ i został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

  Tematem wiodącym projektu jest wymiana doświadczeń w pracy z klasami coraz bardziej zróżnicowanymi kulturowo i językowo oraz integracja uczniów ze specjalnymi potrzebami.

MartinezFilm

Informacje

Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka”

22 lipca 2019, Możliwość komentowania Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka” została wyłączona

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Archiwa