Opublikowano: czw, Kwi 18th, 2019

Wiadomości z magistratu 18.04.2019

Włocławek, dn. 18 kwietnia 2019 r.

 • Program „Mistrzynie w Szkołach”. Konferencja prasowa w Hali Mistrzów Przedstawicieli redakcji zapraszamy dziś na konferencję prasową z udziałem: Otylii Jędrzejczak, prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz przedstawicielki zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Anety Jędrzejewskiej.

  Konferencja rozpocznie się o godz. 12.30 w Hali Mistrzów.

 • Podsumowanie egzaminów szkolnych. Briefing prasowy Dziś o godz. 13.30 przed salą 302 ratusza przy Zielonym Rynku rozpocznie się briefing prasowy, którego tematem będzie podsumowanie egzaminów szkolnych.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji do udziału.

 • Uwaga, odwołanie wstrzymania wody przez Stopień Wodny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – RZGW w Warszawie informuje, że z powodów technicznych odwołane zostaje planowane na dziś, tj. 18.04.2019 r. wstrzymanie wody przez Stopień Wodny.

  Nowy termin ustala się na 8.05.2019 r.

  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 54 233 93 95 wew. 25 lub 601 38 11 89.

 • Kochają poezję. Będą reprezentować Włocławek Znamy laureatów eliminacji rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu wojewódzkiego jury rekomendowało 12 osób.

  W gronie osób, które otrzymały kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich, są m.in. reprezentanci Włocławka: Adrianna Maciejewska i Michał Murawski z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz Magdalena Piotrowska ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego Teatr „Nasz”.

  Szczegółowe wyniki eliminacji rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  są opublikowane pod adresem: https://ckbrowarb.pl/laureaci-64-okr/

 • Teren wokół biblioteki do zagospodarowania Urząd Miasta wyłonił ofertę najkorzystniejszą w postępowaniu, którego przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej”.
  Zgodnie z treścią opublikowanego zapytania ofertowego, zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej obejmie m.in. budowę miejsc postojowych lub utwardzenie terenu w zależności od możliwości techniczno – prawnych lokalizacji inwestycji, wraz z kilkoma blokadami parkingowymi.

  Najkorzystniejsza oferta w postępowaniu została złożona przez Projektowanie Dróg i Nadzór Kornelia Wąsowska z Grudziądza, za cenę brutto wynoszącą 10 209,00 zł.

 • Ruszyła VI edycja konkursów grantowych mPotęga Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć już po raz szósty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.

  Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.

  Granty zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla zespołów uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/vi-edycja-konkursow-grantowych-mpotega/

 • Warsztaty z edukacji antydyskryminacyjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza zainteresowanych pedagogów do udziału w 4-godzinnych warsztatach z edukacji antydyskryminacyjnej. Warsztaty odbędą się 25.04.2019 r. w godz. 12.30-15.30

  Podczas zajęć zostaną poruszone m.in. prawne aspekty krajowych i europejskich regulacji dotyczących mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści oraz krytyczna analiza przekazów medialnych i promowania praw człowieka w mediach społecznościowych.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.cen.org.pl/

 • Kursy motorowodne na Zalewie Włocławskim W imieniu Włocławskiego Stowarzyszenia Sportów Motorowodnych, Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu opublikowało informację – zaproszenie do udziału w kursie motorowodnym, uprawniającym do kierowania łodziami jak i innym sprzętem motorowodnym.

  Egzamin na patent sternika motorowodnego odbędzie się 27.04.2019.

  Pełna informacja wraz z kontaktem do organizatorów jest dostępna na stronie: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/kursy-motorowodne-na-zalewie-wloclawskim/m

 • Pokaz Viet Tai Chi w „Śródmieście Cafe” Dziś kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 maja 9 zaprasza na pokaz Viet Tai Chi, systemu ćwiczeń zdrowotnych oddechowych i medytacji dla osób w każdym wieku.

  Początek spotkania o godz. 16.00.

MartinezFilm

Informacje

IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

19 września 2019, Możliwość komentowania IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych została wyłączona

Rysowanie po ścianie tunelu

19 września 2019, Możliwość komentowania Rysowanie po ścianie tunelu została wyłączona

Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019

18 września 2019, Możliwość komentowania Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019 została wyłączona

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

17 września 2019, Możliwość komentowania Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019 została wyłączona

III Włocławski Festiwal Modelarski

16 września 2019, Możliwość komentowania III Włocławski Festiwal Modelarski została wyłączona

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Archiwa