Opublikowano: czw, Kwi 18th, 2019

Wiadomości z magistratu 18.04.2019

Włocławek, dn. 18 kwietnia 2019 r.

 • Program „Mistrzynie w Szkołach”. Konferencja prasowa w Hali Mistrzów Przedstawicieli redakcji zapraszamy dziś na konferencję prasową z udziałem: Otylii Jędrzejczak, prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz przedstawicielki zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Anety Jędrzejewskiej.

  Konferencja rozpocznie się o godz. 12.30 w Hali Mistrzów.

 • Podsumowanie egzaminów szkolnych. Briefing prasowy Dziś o godz. 13.30 przed salą 302 ratusza przy Zielonym Rynku rozpocznie się briefing prasowy, którego tematem będzie podsumowanie egzaminów szkolnych.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji do udziału.

 • Uwaga, odwołanie wstrzymania wody przez Stopień Wodny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – RZGW w Warszawie informuje, że z powodów technicznych odwołane zostaje planowane na dziś, tj. 18.04.2019 r. wstrzymanie wody przez Stopień Wodny.

  Nowy termin ustala się na 8.05.2019 r.

  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 54 233 93 95 wew. 25 lub 601 38 11 89.

 • Kochają poezję. Będą reprezentować Włocławek Znamy laureatów eliminacji rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu wojewódzkiego jury rekomendowało 12 osób.

  W gronie osób, które otrzymały kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich, są m.in. reprezentanci Włocławka: Adrianna Maciejewska i Michał Murawski z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz Magdalena Piotrowska ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego Teatr „Nasz”.

  Szczegółowe wyniki eliminacji rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  są opublikowane pod adresem: https://ckbrowarb.pl/laureaci-64-okr/

 • Teren wokół biblioteki do zagospodarowania Urząd Miasta wyłonił ofertę najkorzystniejszą w postępowaniu, którego przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej”.
  Zgodnie z treścią opublikowanego zapytania ofertowego, zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej obejmie m.in. budowę miejsc postojowych lub utwardzenie terenu w zależności od możliwości techniczno – prawnych lokalizacji inwestycji, wraz z kilkoma blokadami parkingowymi.

  Najkorzystniejsza oferta w postępowaniu została złożona przez Projektowanie Dróg i Nadzór Kornelia Wąsowska z Grudziądza, za cenę brutto wynoszącą 10 209,00 zł.

 • Ruszyła VI edycja konkursów grantowych mPotęga Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć już po raz szósty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.

  Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.

  Granty zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla zespołów uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/vi-edycja-konkursow-grantowych-mpotega/

 • Warsztaty z edukacji antydyskryminacyjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza zainteresowanych pedagogów do udziału w 4-godzinnych warsztatach z edukacji antydyskryminacyjnej. Warsztaty odbędą się 25.04.2019 r. w godz. 12.30-15.30

  Podczas zajęć zostaną poruszone m.in. prawne aspekty krajowych i europejskich regulacji dotyczących mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści oraz krytyczna analiza przekazów medialnych i promowania praw człowieka w mediach społecznościowych.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.cen.org.pl/

 • Kursy motorowodne na Zalewie Włocławskim W imieniu Włocławskiego Stowarzyszenia Sportów Motorowodnych, Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu opublikowało informację – zaproszenie do udziału w kursie motorowodnym, uprawniającym do kierowania łodziami jak i innym sprzętem motorowodnym.

  Egzamin na patent sternika motorowodnego odbędzie się 27.04.2019.

  Pełna informacja wraz z kontaktem do organizatorów jest dostępna na stronie: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/kursy-motorowodne-na-zalewie-wloclawskim/m

 • Pokaz Viet Tai Chi w „Śródmieście Cafe” Dziś kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 maja 9 zaprasza na pokaz Viet Tai Chi, systemu ćwiczeń zdrowotnych oddechowych i medytacji dla osób w każdym wieku.

  Początek spotkania o godz. 16.00.

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa