Opublikowano: śr, Lip 17th, 2019

Wiadomości z magistratu 17.07.2019

Włocławek, dn. 17 lipca 2019 r.

 • Chodnik na Moście im. Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza zostanie udostępniony dla ruchu Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg informuje, że w związku z zakończeniem prac remontowych, polegających na wymianie i przebudowie magistrali wodociągowej, prowadzonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., w dniu 19 lipca 2019r. chodnik na Moście im. Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza zostanie udostępniony dla ruchu.

  Odwierty powstałe w wyniku przeprowadzonych badań laboratoryjnych zostaną zabezpieczone przy użyciu tymczasowych, stalowych zabezpieczeń, jak również wygrodzone barierkami. Przeprowadzenie naprawy obecnie nie jest możliwe ze względu na trwające postępowanie, prowadzone przez prokuraturę dotyczące jakości przeprowadzonych prac remontowych chodnika na Moście im. Edwarda Śmigłego – Rydza zgodnie z projektem.

 • Włocławski Budżet Obywatelski 2020. Coraz mniej czasu na zgłaszanie projektów! Projekty zadań mieszkańcy Włocławka mogą zgłaszać do dnia 21 lipca 2019 roku drogą elektroniczną (system do składania projektów dostępny na stronie https://bo.wloclawek.eu) bądź przez wrzucenie formularza zgłoszenia projektu do urny.

  Urny są wystawione w: budynku Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13; budynku Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Żabia 12a; budynku włocławskiej Straży Miejskiej, ul. Bojańczyka 11/13.

  Formularze zgłoszenia projektu są wyłożone przy urnach, można je również pobrać ze strony http://www.wloclawek.pl/  oraz https://bo.wloclawek.eu/

  Weryfikacja złożonych projektów będzie prowadzona do 23 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenie wstępnej listy projektów nastąpi do dnia 26 sierpnia 2019 roku. Procedura odwoławcza od wyników weryfikacji wraz z rozpoznaniem odwołań potrwa do 16 września 2019 roku. Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie zostanie opublikowany 17 września 2019 roku w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie www.wloclawek.pl na stronie dedykowanej WBO bo.wloclawek.eu oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek. Głosowanie odbędzie się w terminie od 17 września 2019 roku do 01 października 2019 roku. Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

 • Kawiarnia obywatelska dla osób z autyzmem Dziś, tj. 17 lipca 2019 roku w godzinach 16.00 – 19.00 kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 otworzy swoje podwoje dla osób cierpiących na autyzm.

  Na ciastko przy kawie zaprasza Klub Autyzm Włocławek. Spotkania będą odbywać się cyklicznie i są przeznaczone dla osób z autyzmem oraz ich opiekunów.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/

 • Rajd rowerowy szlakiem historycznych umocnień Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i Twierdza Włocławek zapraszają na Rajd Rowerowy szlakiem umocnień, który odbędzie się 20 lipca 2019 r.

  Rozpoczęcie o godz. 9:00 na parkingu przy Hali Mistrzów. Trasa będzie liczyć około 34 km i prowadzić będzie przez: Michelin – Ludwinowo – Warząchewkę – Widoń – Modzerowo. Zakończenie przewidziane jest na ok. godz. 15:00 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej 187.

  Wszystkich miłośników historii i zainteresowanych umocnieniami wokół Włocławka zapraszamy na wycieczkę rowerową. Aby wziąć udział należy zapisać się w Informacji Turystycznej oraz posiadać sprawny rower. Trasa rajdu będzie wymagająca, prowadzić będzie leśnymi oraz polnymi drogami, odcinkowo piaszczysty teren. Wyzwaniem dla niewprawionych cyklistów może być również podjazd na Piekielną Górkę.

  Zapraszamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 11/13, tel. 54 411 27 57, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Zapisy przyjmowane są do 18 lipca 2019 r.

  Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby, dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz emeryci i renciści 5 zł. W ramach opłaty organizator zapewnia: ubezpieczenie, obsługę medyczną, pamiątkowy znaczek, poczęstunek.

 • Piwna woonerfem. Jest rekomendowany wykonawca dokumentacji Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznych oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Piwna woonerfem/przebudowa ulicy Piwnej”.

  Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dwóch wariantów koncepcji urbanistyczno- architektonicznej zagospodarowania ulicy Piwnej jako woonerf, oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wybrany i zaakceptowany przez Zamawiającego wariant koncepcji. Zamawiający dokona wyboru jednej z przedstawionych koncepcji oraz przedstawi ewentualne uwagi. Wykonawca w terminie wskazanym w umowie skoryguje koncepcję zgodnie z wniesionymi uwagami i przedstawi Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku braku akceptacji ze strony Zamawiającego powyższe czynności zostaną powtórzone aż do uzgodnienia ostatecznej wersji koncepcji.

  Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania ulicy Piwnej miałaby powstać w terminie 21 dni od daty zawarcia umowy, a dokumentacja projektowo-kosztorysowa w terminie 60 dni od zatwierdzenia przez Zamawiającego koncepcji urbanistyczno-architektonicznej.

  W wyniku przeprowadzenia postępowania ofertowego, rekomendowanym wykonawcą dokumentacji projektowej jest MBZ Andler Tomczak, z wartością kontraktu wynoszącą 68 880,00 PLN.

  Pełna dokumentacja postępowania ofertowego jest opublikowana: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,6749,02ed812220b0705fabb868ddbf17ea20.html

 • W salach gimnastycznych: Samochodówki i SP 18 będzie nowe oświetlenie Urząd Miasta ogłosił postępowania ofertowe na wymianę opraw oświetleniowych w salach gimnastycznych: Zespołu Szkół Samochodowych i Szkoły Podstawowej nr 18.

  Planowane prace obejmą m.in. demontaż istniejących opraw oświetleniowych i montaż opraw typu led.

  Zgodnie ze specyfikacją, termin realizacji prac ma wynieść 45 dni od daty zawarcia umowy.

 • Wystawa pokonkursowa prac uczestników XI Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego Od dziś, tj. 17 lipca 2019 roku od godziny 11.00 w Centrum Kultury Browar B. (w galerii Antresola) będzie można oglądać cały zbiór figurek, zgromadzonych w ramach konkursu. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników i jeszcze jedna atrakcja dla zainteresowanych tym konkursem.

  Wstęp wolny. Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30).

  Przypomnijmy, że 1 marca 2019 r. w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się już XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Do rywalizacji przystąpiło, tworząc prace na miejscu, prawie sto osób reprezentujących szkoły, stowarzyszenia kulturalne, domy kultury, placówki opiekuńcze i oświatowe z Włocławka, Radziejowa, Torunia, Płocka, Bydgoszczy i Łodzi. Nadesłano też około 150 rzeźb z gliny z 38 miast Polski, co jest nowym rekordem w historii Konkursu.

  Informacja o wystawie: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/4/12487/wystawa-pokonkursowa-prac-uczestnikow-xi-ogolnopolskiego-konkursu-rzezbiarskiego-dla-dzieci-i-mlodziezy-im-stanislawa-zagajewskiego

 • OSiR zapowiada kolejny spacerek z przewodnikiem Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie z cyklu Spacerków z Przewodnikiem. W najbliższą sobotę tj. 20 lipca 2019 roku wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić obiekt stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy al. Chopina.

  W roku 2014 stadion we Włocławku przy al. Chopina 8 został odnowiony a ramach  inwestycji istniejący stadion został zmodernizowanym i powstał obiekt sportowy o wysokim standardzie i kameralnym charakterze, łączący funkcje sportowe i rekreacyjne. Stadion służy zarówno jako obiekt treningowy jak i miejsce do organizacji różnych imprez sportowych i kulturalnych.

  Obiekt składa się z: zaplecza socjalnego dla zawodników (szatnie, siłownia, sauna), boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej, które spełnia wymogi rozgrywek II Ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz areny lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej, która spełnia wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej.

  Spotkanie wszystkich zainteresowanych o godz. 10:00 przed wejściem głównym do budynku stadionu od strony drogi krajowej. Udział w spacerku jest bezpłatny.

 • Bransoletki życia dla wszystkich potrzebujących 95 gmin w całym województwie zadeklarowało przystąpienie do rozszerzenia marszałkowskiego programu teleopieki domowej opartego na bransoletkach życia, czyli noszonych na nadgarstku mobilnych urządzeniach do przywoływania pomoc – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl

  System opiekuńczo-ratunkowy składa się z nadajników/odbiorników umożliwiających szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu (np. upadku) oraz centrum operacyjnego, w którym odbierane są sygnały alarmowe od podopiecznych 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Bransoletki wyposażone są w geolokalizację, licznik kroków, mierzą też tętno noszącej je osoby.

  Realizatorzy zakładają, że – kierując się kluczem proporcjonalności w odniesieniu do liczby mieszkańców – na początek zostaną rozdysponowane 3 tysiące bransoletek. Trafią do podopiecznych w 2020 roku.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34560-bransoletki-zycia-dla-wszystkich-potrzebujacych

MartinezFilm

Informacje

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa