Włocławek, dn. 17 lipca 2015 r.
- Kończą się 27 Mikrolotowe Mistrzostwa Polski 2015 rozgrywane na lotnisku w Kruszynie Zawody są rozgrywane w klasach AL-1, AL-2, WL-1, WL-2, GL-1 oraz GL-2. Jeszcze dziś i jutro będą rozgrywane poszczególne konkurencje. Zakończenie Mistrzostw odbędzie się w sobotę lub niedzielę w zależności od tego, czy organizatorzy zaplanują dzień rezerwowy. Informacja o Mistrzostwach, a także program i regulamin imprezy są dostępne na stronie: http://www.aeroklub.wloclawek.pl/?id=107&news=205
- Dziś o godz. 12.00 rozpocznie się pierwszy Wakacyjny Dyżur Bajkowy Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Arentowicza po raz kolejny organizuje Wakacyjne Dyżury Bajkowe dla najmłodszych włocławian. To spotkania z bajką, zagadki i zabawy dla dzieci. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 na dziedzińcu Centrum Kultury Browar B. przy ul. Bechiego. Wakacyjne Dyżury Bajkowe odbywają się w ramach projektu „Strefa zdrowego myślenia” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek. Szczegółowe informacje na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/
- Dziś kolejny foto piątek na placu Wolności O godz. 17.00 rozpoczną się plenerowe zajęcia dla amatorów fotografii. Spotkania są bezpłatne, adresowane do wszystkich, którzy mają w sobie pasję fotografowania.
- Dziś o godz. 18.00 na pływającej scenie wystąpi grupa LESLAU Kapela powstała w październiku 2014 roku. Podstawami muzycznymi dla grupy LESLAU są klasyczne brzmienia rockowe na podstawie których, komponowane są materiały własne, czyli muzyka i teksty. Warto wspomnieć także o utworach takich jak „Ławki”, „Modlitwa” czy „Zwiastun Burzy” z repertuaru zespołów Belgrad i Zwiastun Burzy. Kompozytorem tych utworów jest Robert Karbowski. Więcej o grupie LESLAU można przeczytać pod adresem: http://ckbrowarb.pl/leslau-na-scenie-na-wisle/
- Sobotni spacerek z przewodnikiem poprowadzi na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji Będzie to okazja do obejrzenia całego obiektu, również pomieszczeń, które nie są dostępne dla wszystkich. Zbiórka spacerowiczów zaplanowana jest na godz. 10:00 przy wejściu głównym do budynku stadionu przy al. Chopina.
- W każdy słoneczny weekend, na przystani przy ul. Płockiej, można korzystać z wodnych atrakcji Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalny cennik. Skorzystanie z nart wodnych czy wake’a kosztuje 30 złotych za 15 minut. Ta oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. Natomiast na wszystkich chętnych, dzieci i dorosłych, czekają pływające dmuchańce. Kwadrans pływania kosztuje 5 złotych dla dzieci i 10 złotych dla dorosłych. OSiR zaznacza, że warunkiem dostępności oferty są sprzyjające warunki atmosferyczne ( słonecznie, wiatr poniżej 20km/h). Informacja telefoniczna: 54-444-06-40 ( bosmanat Przystani)
- W niedzielę o godz. 12.00 na stadionie OSiR rozpoczną się finały Mistrzostw Włocławka w piłce nożnej Niezależnego Zrzeszenia Sportowego W zawodach biorą udział drużyny chłopców w wieku od 16 do 24 lat. Mecze odbywały się między innymi na włocławskich „Orlikach”. W niedzielę, 19 lipca o godz. 12.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczną się finały mistrzostw. Fotorelacja z dotychczasowych rozgrywek jest dostępna tutaj: https://www.facebook.com/UMWloclawek/posts/997519413622003 Szczegółowy terminarz imprezy można prześledzić na stronie: http://nzswloclawek.blogspot.com/2015/06/mistrzostwa-wocawka-w-pice-noznej.html
- Również w niedzielę o godz. 16.00 na włocławskich bulwarach rozpocznie się kolejna odsłona ,,Bulwaru Sportu” Tym razem dla wszystkich, którzy zdecydują się przyjść, bez względu na wiek i kondycję – turniej warcabów 100-polowych oraz test Coopera. Zapisy już od 15.40. Tym razem organizator Bulwaru Sportu do współpracy zaprosił dwa kluby: Maratończyka oraz klub ,,Presto” działający przy Zespole Szkół Muzycznych. I jeszcze ciekawostka: warcaby 100-polowe, inaczej nazywane polskimi lub coraz częściej międzynarodowymi, to odmiana popularna na całym świecie w rywalizacji sportowej. Także w Polsce zdecydowanie więcej zawodów sportowych Polskiego Związku Warcabowego odbywa się w ramach warcabów 100 – polowych, w tym zawody organizowane w ramach Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Każdy z zawodników dysponuje 20 kamieniami/ pionkami jednego koloru. Poza tym reguły są niemal takie same, jak w warcabach klasycznych – najpopularniejszej odmianie warcabów 64 – polowych. W naszym województwie istnieją kluby, które mogą pochwalić się nawet medalistami mistrzostw Europy. Dotychczas we Włocławku dyscyplina jest mało znana. Zapowiadany turniej na bulwarach będzie więc prawdopodobnie pierwszymi zawodami w tej odmianie w naszym mieście. Dla najlepszych przewidziane są medale oraz upominki. Serdecznie zapraszamy.
- 70. rocznica Obławy Augustowskiej. W najbliższą niedzielę Instytut Pamięci Narodowej, Hufiec ZHP Włocławek i Centrum Kultury Browar B. organizują tematyczny przegląd filmowy W jego ramach zaprezentowane zostaną dwa filmy. Pierwszy z nich, zrealizowany przez Jacka Petryckiego w 1988 r. to film z tzw. podziemia, okresu kiedy o zbrodni nie wolno było jeszcze głośno mówić. Wyprodukowany 27 lat później film autorstwa Beaty Hyży-Czołpińskiej dotyczy genezy zbrodni oraz toczącego się śledztwa w jej sprawie. W lipcu 1945 r. oddziały Armii Czerwonej przy pomocy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy i współpracowników Urzędu Bezpieczeństwa przeprowadziły szeroko zakrojoną akcję pacyfikacyjną na terenie Puszczy Augustowskiej i jej okolic, określanej mianem Obławy Augustowskiej. (…) Oddziały sowieckie przetrząsały lasy i wsie, aresztując podejrzanych o kontakty z polską partyzantką niepodległościową. Nie znamy dokładnie ani daty początkowej, ani końcowej operacji – najczęściej umieszcza się ją między 12 a 28 lipca. W sumie zatrzymano kilka tysięcy osób, część z nich więziono i poddawano brutalnemu śledztwu. Ok. 600 osób nigdy nie powróciło do domów i do dziś nie są znane ich losy. Najprawdopodobniej wszyscy zostali pozbawieni życia na podstawie tej samej decyzji i należy ich uznać za ofiary Obławy Augustowskiej.” Przegląd filmowy „Obława Augustowska” 19 lipca, godz. 18:00 w sali widowiskowej CK Browar B. ul. Bechiego 4. Wstęp wolny, organizatorzy zapraszają.
- Do niedzieli, 19 lipca w Galerii „Beczkownia” Centrum Kultury „Browar B.” można oglądać wystawę Projekt „Przestrzenie 3D województwa kujawsko – pomorskiego” Jest to fotograficzny zapis przestrzeni będących ikoną miast i gmin regionu kujawsko – pomorskiego, jak również tych miejsc, które jeszcze nie są znane szerszemu odbiorcy, które umykają uwadze mieszkańców i gości odwiedzających województwo, a które są refleksją na temat wyglądu przestrzeni na początku XXI wieku. Celem projektu jest stworzenie wizji województwa kujawsko-pomorskiego poprzez fotografię panoramiczną stereoskopową 3D jako obszaru spójnego geograficznie i kulturowo, z jednoczesnym zróżnicowaniem wynikającym z różnic historycznych, społecznych i gospodarczych powstałych na skutek zróżnicowanego rozwoju gospodarczego, raz nastawionego na przemysł, innym razem na rolnictwo, a często będącego ostoją naturalnej przyrody. Autorem wystawy jest Marek Czarnecki – artysta fotografik, v-ce Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, Prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, twórca wielu projektów fotograficznych, laureat prestiżowych nagród, m.in. ośmiokrotny zdobywca „brytyjskiej statuetki Oskara” jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, przyznawanej przez MPA w Wielkiej Brytanii. Marek Czarnecki od 2011 roku znajduje się na liście topowych fotografów panoramistów świata.
Zapraszamy na nocne zwiedzanie Urzędu Miasta, obowiązują zapisy
Zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny
W kwietniu zapraszamy kierowców na akcję nieodpłatnych badań technicznych aut