NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 16.09.2019

Włocławek, dn. 16 września 2019 r.

  • Włocławski Budżet Obywatelski 2020. Jutro rusza głosowanie 17 września 2019 roku rozpocznie się głosowanie na projekty w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 1 października 2019, a ogłoszenie wyników głosowania nastąpi najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

    Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie będzie dostępny od 17 września w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie www.wloclawek.pl, na stronie dedykowanej WBO https://bo.wloclawek.eu/ oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek.

  • Przy SP 20 powstanie miejsce do uprawiania sportu Urząd Miasta ogłosił przetarg na wybudowanie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej Nr 20.

    W ramach zadania mają powstać m.in. stoły do: ping – ponga, gry w szachy i chińczyka, Parkour i Street Workout, siłownia zewnętrzna i elementy małej architektury. Pojawią się także bezpieczne nawierzchnie.

    Data otwarcia ofert w tym przetargu to 26.09.2019. Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie miał 60 dni na realizację prac.

  • Zbliża się półmetek rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski Trwa rywalizacja o miano „Rowerowej Stolicy Polski” z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji o tej samej nazwie.

    Po dziesięciu dniach rywalizacji Włocławek jest w środku stawki tuż za Bydgoszczą, plasując się na 9. miejscu wśród 23. miast biorących udział w tym projekcie. Przed Włocławkiem oprócz Bydgoszczy znajdują się m.in. Gorzów Wlkp. i Przemyśl, a niżej w rankingu plasują się m.in. Toruń, Grudziądz, Płock i Koszalin.

    O zajmowanym miejscu w rankingu decyduje liczba przejechanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców korzystających z aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”. Przy czym „przejechane kilometry” są odpowiednio przeliczane wg algorytmu uwzględniającego liczbę mieszkańców danego miasta. W ten sposób wielkość miasta nie ma znaczenia – zastosowanie algorytmu daje równe szanse zarówno dużym jak i średnim i małym miastom.

    Rywalizacja przyspiesza z dnia na dzień. Każdy kolejny kilometr przejechany na rowerze daje nam szansę na zajęcie jak najwyższego miejsca w rywalizacji. Jednak przede wszystkim  udział w rywalizacji z wykorzystaniem darmowej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”, to doskonała zabawa oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu.  Dla najaktywniejszych przewidziano również ciekawe nagrody rzeczowe. Dlatego warto włączyć się do wspólnej zabawy z mieszkańcami ponad dwudziestu miast z całej Polski.

    Szczegółowe materiały na ten temat w załączeniu.

  • Dzieci pokażą jak dbać o czyste powietrze Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Urząd Miasta Włocławek zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Co ja mogę zrobić dla czystego powietrza?”

    Celem konkursu jest kształtowanie właściwych zachowań, w tym poszanowania dla środowiska, a także zwrócenie uwagi na problem otaczającej nas przyrody.

    Konkurs plastyczny jest adresowany do dzieci klas I- III szkół podstawowych.

    Szczegóły konkursu: https://www.wcee.org.pl/

  • Wystawa prac uczniów LZK w Browarze B. 16 września 2019 roku o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się wernisaż wystawy fotografii uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej, zatytułowanej: „Sleeveface – ubierz się w książkę”.

    Szkoła zaprasza nauczycieli, uczniów LZK wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz sympatyków szkoły na to wyjątkowe wydarzenie.

    Informacja na ten temat jest opublikowana: http://test.lzk.pl/

  • Spotkanie informacyjne pt. „Moja nowa firma od A do Z” Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Moja nowa firma od A do Z”.

    Spotkanie odbędzie się 26 września 2019 r. w Siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna 31. Początek o godzinie 9:45.

    Organizatorzy zachęcają: „Jeśli planujesz założenie własnej firmy, utraciłeś pracę albo jesteś zatrudniony na umowie krótkoterminowej, pracujesz na umowie zlecenie  a twoje wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, masz pomysł na własny biznes, ale nie masz dostatecznych środków, przyjdź na nasze spotkanie. Dowiesz się nie tylko o tym jakie wsparcie finansowe możesz uzyskać z Unii Europejskiej, ale również o tym jakie czynności trzeba dopełnić aby firmę zarejestrować, jakie będziesz miał obowiązki wobec ZUS i jakie będą na Tobie spoczywały obowiązki podatkowe”.

    Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na spotkanie: online za pomocą dostępnego na stronie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://www.mojregion.eu/index.php/strona-glowna-rpo/formularz-kontaktowy-17/articles/553 lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub 797 304 126.

    Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2019 r.

    Program spotkania:  http://www.mojregion.eu/files/dokumenty%20rpo/spotkania_konferencje/2019_09_26%20spotkanie%20informacyjne%20we%20Wloclawku%20Moja%20nowa%20firma%20od%20A%20do%20Z/26.09.2019%20program%20Wloclawek%20.pdf

  • Nauczyciel na starcie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na pierwsze z cyklu spotkań w ramach seminarium Nauczyciel na starcie. Adresatami spotkania są nauczyciele rozpoczynający pracę w zawodzie.

    Celem zajęć jest stworzenie uczestnikom możliwości doskonalenia umiejętności dydaktycznych i wychowawczych w procesie nauczania – uczenia się.

    Spotkanie odbędzie się 19.09.2019 r. w godz. 15.30-17.45.

    Więcej na ten temat: http://www.cen.org.pl/

  • Bez prądu Dnia 16.09.2019 w godz. 08.30 do 13.30 WŁOCŁAWEK ul. Łęgska 30.

    Szczegółową informację Energa Operator publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/13074/komunikat-energa

    Bieżące informacje o planowanych wyłączeniach publikuje Energa-Operator na stronie: www.energa-operator.pl Pod tym adresem podane są również numery infolinii. W sprawie szczegółów harmonogramu należy kontaktować się bezpośrednio z Energą.

  • Rozpoczęła się obowiązkowa deratyzacja nieruchomości Przypominamy wszystkim podmiotom odpowiedzialnym za przeprowadzenie deratyzacji, że w okresie od 15 września do 15 października należy wykonać obowiązkową deratyzację nieruchomości (dla przypomnienia: wiosną deratyzację przeprowadza się w dniach od 15 marca do 15 kwietnia).

    Obowiązek ten wynika z zapisów ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, a także z zapisów prawa miejscowego.

    Art. 22.1. ustawy wskazuje, że: „Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności: zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki”.