Opublikowano: pt, Sie 16th, 2019

Wiadomości z magistratu 16.08.2019

Włocławek, dn. 16 sierpnia 2019 r.

 • Ulica Figowa do przebudowy Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe na przebudowę ulicy Figowej w ramach zadania pn. „Budowa dróg wewnętrznych”. Data otwarcia ofert w tym przetargu to 23.08.2019.

  Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w terminie nie krótszym niż 60 dni i nie dłuższym niż 90 dni od dnia zawarcia umowy.

  Wykonawca będzie miał obowiązek zorganizować i przeprowadzić roboty w taki sposób, aby zapewnić ciągłość ruchu na ul. Figowej w oparciu o wykonany we własnym zakresie i własnym kosztem projekt tymczasowej organizacji ruchu.

 • Jeszcze w tym sezonie w centrum miasta pojawią się nowe rośliny Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na zakup m.in. drzew i krzewów do nasadzeń na terenie śródmieścia oraz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

  Zamówienie obejmuje również dostawę materiałów pomocniczych: obrzeży, taśm, palików wraz w wykonaniem nasadzeń.

  Wśród gatunków, które ratusz planuje zakupić, znajdują się m.in.: wiśnie, tawuły, lipy, irga błyszcząca, jarząb mączny, berberys, głóg, brzoza, pigwowiec. Rośliny różnych gatunków zagoszczą w takich lokalizacjach, jak m.in.: Stary Rynek (irga, wiśnia, głóg), ul. Królewiecka (głóg, berberys, lipa), ul. 3 Maja (lipa), park kieszonkowy przy ul. Brzeskiej (wiśnia, brzoza, tawuła, pigwowiec, berberys), plac Wolności (wiśnia), skwer przy ul. Przedmiejskiej (ligustr, irga, wiśnia, berberys), ul. Brzeska (jarząb), ul. Złota (robinia, tawuła).

  To tylko niektóre z miejsc, w których jeszcze w tym sezonie pojawią się nowe rośliny.

  Realizatorem zadania jest firma PLATAN. Szczegóły postępowania są opublikowane: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,8104,9078f2a8254704bd760460f027072e52.html

 • Rodzinne Zawody Bowlingowe Dnia 17 sierpnia 2019 roku Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących PIONEK organizuje imprezę promującą aktywność ruchową mieszkańców Włocławka.

  VII Rodzinne Zawody Bowlingowe Włocławek – „Kręgle od lat 5 do 105” odbędą się w kręgielni PIWNICA (Międzyosiedlowy Basen Miejski, ul. Wysoka 12), rozpoczęcie o godz. 10.00.

  W turnieju wystartują trzyosobowe drużyny.

 • Spacerek z Przewodnikiem. Kościół św. Witalisa Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza jak co tydzień w okresie wakacyjnym na sobotnie Spacerki z Przewodnikiem.

  W najbliższą sobotę, tj. 17 sierpnia 2019 roku będzie możliwość zwiedzenia kościoła św. Witalisa. Jest to jedna z nielicznych okazji kiedy świątynia zostanie udostępniona zwiedzającym, gdyż pełni funkcje kościoła seminaryjnego i nie jest dostępna wiernym na co dzień.

  Kościół św. Witalisa jest najstarszym zachowanym zabytkiem Włocławka z 1330 r., który w  latach 1330-1411 pełnił funkcję zastępczej katedry.

  Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy wcześniej zapisać się w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 54 411 27 57. Udział w spacerku jest bezpłatny.

 • Biesiada Kasztelańska 2019 Dnia 18 sierpnia o godz. 15.00 na placu przy Hali Mistrzów rozpocznie się Biesiada Kasztelańska.

  Podczas imprezy nie zabraknie konkursów i innych atrakcji. Zaprezentowany zostanie skład drużyny Anwilu Włocławek na nowy sezon.
  Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie zespół Afromental.

  Na scenie we Włocławku pojawią się również: Łąki Łan, After Party, Basta oraz grupa Tajm grająca covery.

 • Karaoke w “Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 16 sierpnia 2019 roku Kawiarnia Obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na karaoke. Początek o godz. 16:00.
 • Pokaż region na zdjęciach! Nagrody czekają! Trwa druga edycja konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”. Do 15 listopada 2019 roku można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

  Każdy autor może nadesłać do konkursu jedną pracę, a może nią być pojedyncza fotografia lub fotoreportaż liczący od trzech do pięciu zdjęć. Uczestnik może zgłosić pracę konkursową w wybranej kategorii: region przyjazny środowisku i rolnictwo, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka; edukacja, kultura i sport, transport i infrastruktura.

  Fotografie powinny prezentować zmiany, które nastąpiły w naszym województwie dzięki realizacji projektów współfinansowanych i finansowanych w ramach dwóch regionalnych programów operacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego: na lata 2007-2013 oraz na lata 2014-2020. Lista projektów znajduje się na stronie internetowej promującej fundusze europejskie w województwie kujawsko-pomorskim:  www.mojregion.eu w zakładce – Mapa dotacji oraz w wydawnictwach naszego województwa Razem dla Regionu.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34111-pokaz-region-na-zdjeciach-nagrody-czekaja

 • Kino plenerowe na Przystani Dziś, tj. 16.08.2019 o godz. 20:30 Ketchup Włocławek wraz z Rejsem na Przystani przy współudziale DKF Ósemka i OSiR zapraszają na letnie kino plenerowe.

  Będzie to seans filmu: „Jutro będziemy szczęśliwi”.

 • Koncert na wiślanej scenie W niedzielę 18 sierpnia 2019 roku o godz. 18.00 na wiślanej scenie wystąpi 42 Grupa Reaktywacja.

  To zespół rockowo – bluesowy grający covery takich zespołów jak: Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, Free i Breakout.

 • Letni Bulwar W niedzielę 18 sierpnia 2019 roku na rodzinną imprezę w ramach „Letniego Bulwaru” zaprasza Centrum Kultury Browar B.

  Początek o godz. 16.00.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa