Opublikowano: czw, Maj 16th, 2019

Wiadomości z magistratu 16.05.2019

Włocławek, dn. 16 maja 2019 r.

 • Samorząd Włocławka wspiera projekty lokalne i rozdaje mikrogranty Wystawa, akcja międzysąsiedzka, a może impreza rekreacyjna? Zachęcamy do ubiegania się o mikrogranty na realizację przedsięwzięć skierowanych do mieszkańców obszaru rewitalizacji. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 2500 zł.

  Celem “Programu wsparcia projektów lokalnych”, realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028, jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

  O wsparcie (od 500 do 2500 zł) mogą ubiegać się m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje.

  Wyboru projektów, które uzyskają dofinansowanie, dokona Komisja Konkursowa, której przewodniczy Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,wspieramy_projekty_lokalne_zloz_wniosek_o_mikrogrant_,440.html

 • Uwaga! Zmiana terminu spotkania konsultacyjnego Nastąpiła zmiana terminu spotkania konsultacyjnego dotyczącego budowy nowej drogi, będącej przedłużeniem ul. Kraszewskiego na odcinku od ul. Traugutta do ul. Okrężnej.

  Spotkanie odbędzie się 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 14, mieszącej się przy ul. Bukowej 9.

 • „Włocławki – nowa odsłona” Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu na mała formę użytkową/dekoracyjną. We Włocławku przez około 120 lat nieprzerwanie produkowano wyroby fajansowe, które stały się swoistą wizytówką naszego miasta. Nie słabnie zainteresowanie włocławską ceramika, stąd pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka.
  Galeria Sztuki Współczesnej wraz z Urzędem Miasta Włocławek zachęcają artystów plastyków, studentów uczelni artystycznych, grafików, biura projektowe do wzięcia udziału w tegorocznym Konkursie. Głowna nagroda za projekt małej formy użytkowej/dekoracyjnej wynosi 5 000 zł!

  Mała forma użytkowa/ dekoracyjna swoje wartości użytkowe może przybierać pod postacią: biżuterii, akcesoriów biurowych, małej formy rzeźbiarskiej i innych przedmiotów o gabarytach do 20 cm wysokości i do 20 cm szerokości oraz powinna zawierać motyw kwiatowy róży, charakterystyczny dla włocławskich wyrobów ceramicznych.

  Szczegóły dotyczące zgłoszeń i Regulaminu znajdują się na stronie internetowej Galerii Sztuki Współczesnej http://wloclawki.galeriasztuki.wloclawek.pl/regulamin/

 • „Jarmark Włocławski” podczas Dni Włocławka – 15 i 16 czerwca 2019 r. Tradycyjnie, podczas uroczystych obchodów Święta naszego Miasta, odbędzie się „JARMARK WŁOCŁAWSKI” na ulicy 3 Maja. Urząd Miasta Włocławek oraz Centrum Kultury „Browar B.” zapraszają artystów ludowych, kolekcjonerów, rzemieślników, małe i średnie firmy, instytucje, organizacje do zaprezentowania swoich wyrobów.

  Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się z regulaminem Jarmarku i przesłanie karty uczestnictwa dostępnej na stronie www.wloclawek.pl w zakładce „Kultura” lub o bezpośredni kontakt z Referatem Kultury i Promocji w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej UM (pok.15), tel. 54 414 44 10 lub 54 414 43 69.

 • Czystość Środowiska Zależy od Nas Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje kampanię pt. „Czystość Środowiska Zależy od Nas”. Kampania jest realizowana dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

  Celem kampanii jest zmiana postawy i nawyków mieszkańców naszego województwa. Stan środowiska wpływa na jakość życia w miastach i wsiach. Nasze zachowania w codziennym życiu wpływają na stan środowiska (powietrza, gleby, wody oraz zieleni ) wokół nas.

  W ramach kampanii odbędą się m.in. warsztaty terenowe dla dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli uniwersytetu trzeciego wieku.  Uczestnicy otrzymają doniczki na kwiaty wykonane z recyklingu, a także kwiaty wychodowane w szklarni ogrzewanej gazem składowiskowym.

  Informacja na ten temat: https://www.wcee.org.pl/1_88_czystosc-rodowiska-zalezy-od-nas.html

 • Uczniowie popularyzują Dekalog Ekologicznego Włocławka Zespół Szkół Elektrycznych opublikował na swojej stronie internetowej Dekalog Ekologicznego Włocławka – materiał Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko”.

  W dziesięciu punktach zostały zawarte zasady ekologicznego postępowania w codziennym życiu: począwszy od właściwego segregowania śmieci po unikanie niektórych kosmetyków.

  W Dekalogu Ekologicznego Włocławka czytamy m.in.:

  Zamień plastikową butelkę z wodą na bidon stalowy lub szklany. Wypełnij go włocławską kranówką.

  Przechowuj żywność w szklanych pojemnikach.

  Używaj tylko metalowych sztućców.

  Pełna informacja jest dostępna pod adresem: http://www.zsel.edu.pl/

 • Dzień Lemoniady w Śródmieście Cafe Dziś, tj. 16 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na Dzień Lemoniady. Początek o godz. 12:00.
 • Strefa dobrego Słowa. Laboratorium Humanistyki Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” rozpoczęła projekt pn. „Strefa dobrego Słowa. Laboratorium Humanistyki”.

  Główną ideą przedsięwzięcia jest z jednej strony przywrócenie należnego miejsca naukom humanistycznym poprzez innowacyjne formy i zakres tematyczny ich prezentacji, z drugiej zaś rozwijanie wśród młodych ludzi wrażliwości, ciekawości świata, krytycznego myślenia, świadomego korzystania z mediów elektronicznych oraz umiejętności społecznych.

  Projekt „Strefa dobrego Słowa. Laboratorium Humanistyki” realizowany jest w formule klubu młodzieżowego, w którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne m. in. z języka polskiego, literatury, filmu, muzyki, interpretacji tekstów kultury, nowych mediów, a także realizowane będzie doradztwo rówieśnicze. Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbędzie się dziś, tj. 16 maja 2019 roku o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji „Vladislawia”, Collegium Minus KSW, pl. Wolności 1, I piętro (wejście od ul. Przechodniej).

  Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Miasto Włocławek a finansowany ze środków Unii Europejskiej.

  Szczegółowa informacja na ten temat: http://fundacjavladislawia.pl/aktualnosci/projekt-strefa-dobrego-slowa-laboratorium-humanistyki-rekrutacja-do-projektu/

 • Konkurs: „Odkryj talent w swoim uczniu 2019” Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest Miejscem Odkrywania Talentów. W związku z tym KP CEN zaprasza nauczycieli do udziału w konkursie pt. „Odkryj talent w swoim uczniu 2019”, którego celem jest prezentacja szerokiego spektrum działań pracy z uczniem zdolnym i uzdolnionym.

  Najaktywniejszym szkołom/placówkom rozwijającym uzdolnienia uczniów przyznana zostanie przez Centrum Statuetka Odkryj talent w swoim uczniu – Lider roku 2019 jako wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi uzdolnień.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2026:odkryj-talent-w-swoim-uczniu-2019&catid=39:aktualnoci

 • Regalik „Dobrej wymiany” w SP 5 To efekt projektu edukacyjno-artystycznego autorstwa Filipa Bierzgalskiego z klasy 7a.

  Zasady „Dobrej wymiany” są bardzo proste. W regaliku są różne książki. Jeśli któraś z nich kogoś zainteresuje, osoba ta zabiera książkę ze sobą. Ale kiedy bierzemy książkę, inną zostawiamy od siebie. W ten sposób książki krążą w korzystnej wymianie.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.sp5.edu.pl/index.php/1217-dobra-wymiana.html

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa