Opublikowano: wt, Kwi 16th, 2019

Wiadomości z magistratu 16.04.2019

Włocławek, dn. 16 kwietnia 2019 r.

 • Konferencja prasowa na placu Wolności Dziś o godz. 11.30 zapraszamy przedstawicieli redakcji na konferencję prasową, której tematem będzie tegoroczna majówka.

  Konferencja odbędzie się na placu Wolności.

 • 3 Maja woonerfem. Podsumowanie ankiety Zakończyło się głosowanie dotyczące przebudowy ulicy 3 Maja, prowadzone w formie ankiety w ramach konsultacji projektu: „3 Maja woonerfem”. Zgodnie z planami, w ciągu najbliższych dwóch lat ulica ta ma zmienić swój charakter i stać się wizytówką Włocławka. Przez dwa tygodnie mieszkańcy naszego miasta mogli wskazać, jak ich zdaniem powinna wyglądać ulica 3 Maja.

  Spośród 783 respondentów więcej głosów oddanych zostało przez kobiety (56,8 %). Najchętniej głosowali mieszkańcy nie będący mieszkańcami 3 Maja bądź ulic przyległych, w wieku pomiędzy 26 a 40 lat (41,6%). Chętniej głosowały osoby z wykształceniem średnim (45%) lub wyższym (41,5%). Zgodnie z wynikami ankiety, mieszkańcy Włocławka zdecydowanie nie chcą wprowadzenia ruchu kołowego na odcinku od Placu Wolności do ul. Piekarskiej ani autobusu komunikacji miejskiej kursującego wzdłuż deptaka. Tradycyjne miejsca parkingowe, których respondenci nie chcą, miałyby zostać zastąpione na całej długości ulicy parkingiem typu Kiss&Ride. Podobnie na całej długości ulicy włocławianie widzieliby parklety oraz elementy spowalniając ruch kołowy. Zdaniem głosujących zdecydowanie za mało jest na ulicy 3 Maja patroli Straży Miejskiej oraz Policji, a także kamer monitoringu. Jako elementy artystyczne mieszkańcy naszego miasta widzieliby te kojarzące się z włocławskim fajansem, rzeźby wodne oraz zegary. Konieczne jest też, zdaniem głosujących, ujednolicenie witryn sklepowych i reklam.

  Wyniki głosowania zostaną przekazane studentom Politechniki Poznańskiej, którzy w ramach konkursu opracowują projekt zagospodarowania ul. 3 Maja. Jego rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do dnia 21.06.2019 r., a zwycięskie prace zostaną upublicznione w formie ogólnodostępnej wystawy.

 • Specjalna Strefa Rewitalizacji ustanowiona Rada Miasta Włocławek przyjęła Uchwałę o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek. Pozwoli to na uruchomienie narzędzi wspierających proces zmian w najstarszej części Włocławka.

  Uchwała nr VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek została przyjęta na posiedzeniu w dniu 9 kwietnia 2019 roku. Dokument zawiera, zgodnie z ustawą o rewitalizacji, pakiet narzędzi zapewniających sprawną realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

  SSR swoim zasięgiem objęła cały obszar rewitalizacji Włocławka, czyli teren zawarty pomiędzy ulicami: Towarowa, Targowa wzdłuż Zielonego Rynku (do południowej granicy działki nr ew. 81 KM 50), Królewiecką (od południowej granicy działki nr ew. 78 wzdłuż ulicy Królewieckiej do południowej granicy działki nr ew. 16, wzdłuż zachodniej granicy działek nr ew. 16, 17, 18 KM 50), Zduńską (od zachodniej granicy działki nr ew. 20 wzdłuż południowej granicy działek nr ew. 21 i 161 KM 50), Placem Wolności, wzdłuż Brzeskiej (do południowej granicy działki nr ew. 56/2 KM 45), Wojska Polskiego (od zachodniej granicy działki nr ew. 55/5 KM 45), Placem Kopernika, Wyszyńskiego, Gdańską oraz brzegiem rzeki Wisły na odcinku od ulicy Gdańskiej do ulicy Towarowej.

  Ustanowienie Specjalnej Strefy Rewitalizacji umożliwia m.in. udzielanie dotacji na prace budowlane, usprawnia prowadzenie polityki remontowej w odniesieniu do wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy, ustalenia zasad przeprowadzek i eksmisji na czas wykonywania robót budowlanych najemców lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy na obszarze Strefy, pomaga w ustalaniu stron na podstawie danych zawartych w księgach wieczystych lub katastrze nieruchomości, wspiera realizację nowego celu publicznego związanego ze społecznym budownictwem czynszowym, wprowadza też bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości położonych na terenie Strefy, w przypadku przeznaczenia ich na cele zgodne z Gminnym Programem Rewitalizacji.

  Projekt dokumentu był konsultowany z mieszkańcami Włocławka, przedsiębiorcami, przedstawicielami jednostek samorządowych i innych podmiotów zainteresowanych procesem rewitalizacji Śródmieścia. Łącznie od 26 lutego do 21 marca 2019 roku do Biura Rewitalizacji UM Włocławek wpłynęło 25 uwag, spośród których 13 zostało uwzględnionych w końcowym kształcie Uchwały.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,specjalna_strefa_rewitalizacji_ustanowiona__,419.html

 • Dziś Dzień Sapera O godz. 12.00 Stowarzyszenie Saperów Polskich organizuje uroczystość z okazji 74. rocznicy forsowania Odry i Nysy Łużyckiej przez żołnierzy 1 i 2 Armii Wojska Polskiego oraz z okazji Święta Wojsk Inżynieryjnych.

  Uroczystość odbędzie się przy Pomniku Sapera 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego, ul. Żytnia 75.

 • Uwaga, w czwartek wstrzymanie wody przez Stopień Wodny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – RZGW w Warszawie informuje, że w dniu 18.04.2019 r. przeprowadzony zostanie przegląd stanu technicznego progu stabilizującego dolne stanowisko Stopnia Wodnego we Włocławku.

  W związku z tym, w godzinach 9.00 – 12.00 nastąpi wstrzymanie przepływu wody przez stopień.

  Wstrzymanie przepływu powoduje obniżenie się poziomu wody w Wiśle o ok. 1,5 metra w rejonie Włocławka i o ok. 1 metr w rejonie Torunia. Pogorszenie się warunków do żeglugi poniżej Stopnia Wodnego będzie utrzymywało się do 12 godzin po wstrzymaniu przepływu.

  W związku z tym służby proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 54 233 93 95 wew. 25 lub 601 38 11 89.

 • Junak IntroDruk Włocławek Mistrzem Województwa W sobotę w SP nr 23 we Włocławku odbył się finałowy turniej dziewcząt z roczników 2007 i młodsze o Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej. Najlepsze w lidze okazały się podopieczne Kingi Sidwa, które pokonały kolejno MKS Brodnica 12:5, UKS Dąbrowa Chełmińska 9:2 oraz zremisowały z MKS Kęsowo 8:8 (porażka w karnych 1:2).

  Królową strzelców została zawodniczka Junaka – Zuzanna Korpowska, która zdobyła 26 bramek, druga była Gabriela Sidwa, także z Junaka (20 bramek). Srebrne medale dla MKS Brodnica, brąz dla MKS Kęsowo.

  Warto podkreślić, iż w finałowym turnieju w Junaku zagrało 6 dziewcząt urodzonych w 2010 roku. To pierwszy historyczny triumf Junaka w tej kategorii wiekowej.

 • Niezwykła wizyta w „Śródmieście Cafe” Dziś o godz. 16.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się spotkanie z… morsami.

  Organizatorzy: Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek oraz Morsy Kujawskie Włocławek zapraszają na ciekawe spotkanie i wyjątkową rozmowę o morsowaniu, zdrowiu i uprawianiu sportu innego niż wszystkie.

 • Ruszają spotkania: „Mama może wszystko” W kwietniu odbędzie się cykl spotkań informacyjnych pt. „Mama może wszystko – 3!”. Organizatorem jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku.

  Pierwsze spotkanie zaplanowano na 25 kwietnia na godz. 10.00. Drugie spotkanie odbędzie się 29 kwietnia o godz. 14:00. Miejscem spotkań będzie sala konferencyjna Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku.

  Wśród tematów są m.in.: omówienie założeń projektu opieki nad dziećmi do lat 3, projekt „Aktywna Mama, aktywny Tata” czy panel poświęcony środkom na założenie działalności gospodarczej.

  Organizatorzy zapraszają wszystkie mamy i ojców dzieci do lat 3 z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy obecnie nie pracują, wrócili już do pracy lub planują powrót.

  Formularz rekrutacyjny jest dostępny na stronie: http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=214

  Pełna informacja o spotkaniach: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2243

 • Szkolenie dla organizacji pozarządowych Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza przedstawicieli organizacji na szkolenie z zakresu nowych przepisów wykonawczych do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ze szczególnym uwzględnieniem nowych wzorów ofert, sprawozdań i umów.

  Szkolenie odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku w godzinach 15:00-180:00 w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Zgłoszenia za pomocą maila: cop.wloclawek@gmail.com oraz telefonicznie pod numerem tel.: 54 416 62 60.

  Informacja o szkoleniu: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/zaproszenie-na-szkolenie/

 • Informiada 2019 rozstrzygnięta 11 kwietnia br. odbył się finał konkursu Informiada 2019 organizowanego przez PWSZ we Włocławku.

  Etap finałowy opierał się na zagadnieniach związanych z podstawami programowania, podstawami baz danych oraz podstawami sieci komputerowych na poziomie akademickim. W ostatnim etapie konkursu Informiada 2019 wzięło udział 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i regionu.

  Zwycięzcami konkursu zostali: Filip Litwinienko – Zespół Szkół im. R. Traugutta w Lipnie – I miejsce, Mariusz Sucharski – Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku – II miejsce, Damian Mendel– Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku – III miejsce.

  Informacja na ten temat: https://www.pwsz.wloclawek.pl/8-aktualnosci/1641-informiada-2019

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa