Opublikowano: śr, Maj 15th, 2019

Wiadomości z magistratu 15.05.2019

Włocławek, dn. 15 maja 2019 r.

 • Judocy mają nowe miejsce do treningów Dziś, tj. 15 maja 2019 roku o godz. 12.00 nastąpi otwarcie nowej sali treningowej Miejskiego Klubu Sportowego „OLIMPIJCZYK” Włocławek.

  Sala mieści się w budynku basenu „Delfin” przy al. Chopina.

 • 23 maja Włocławek będzie gospodarzem Startup Poland Camp Spotkanie odbędzie się 23 maja 2019 roku o godz. 17:00 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148.

  Startup Poland Camp będzie okazją do wysłuchania prelekcji najlepszych ekspertów z branży marketingu i nowych technologii, jak również szansą do nawiązania relacji biznesowych. Campy odbywają się w kilkunastu największych miastach Polski.

  Do Włocławka przyjadą eksperci branżowi. Wśród zaproszonych gości pojawią się: Sebastian Schabowski (Leaware), Łukasz Darka (Torqway), Michał Organiściak (Copernicus Computing).

  Wydarzenie organizuje Fundacja Startup Poland przy partnerskim wsparciu Urzędu Miasta Włocławka.

  Wstęp na Startup Poland Camp jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się poprzez stronę:  https://camp2.evenea.pl/

  Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/134760723290584/posts/1839463686153604/

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja, konkurs już teraz Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory by wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego, ale chcieliby też własnym przykładem zachęcić innych, Urząd Marszałkowski ma specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji – elektrycznych hulajnóg.

  Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”

  Pełna informacja o konkursie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34262-wybory-do-pe-26-maja-nasz-konkurs-juz-teraz

 • Młodziczki WTS Włocławek czwartą drużyną w Polsce Jest to największy sukces w historii klubu w rozgrywkach młodzieżowych.

  W turnieju finałowym Mistrzostw Polski młodziczek w Giżycku Zespół Młodziczek WTS Włocławek zajął IV miejsce . WTSki wygrały swoją grupę A z dorobkiem 6 pkt (wszystkie mecze wygrane w tym z późniejszym Mistrzem Polski #Volley Wrocław) i po zaciętym niestety przegranym przez nasz zespół  3-setowym meczu w półfinale z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin podopieczne trenerki Angeliki Górskiej zameldowały się w meczu o brązowy medal MP.

  Rywalem tego pojedynku była drużyna KS Metro Warszawa (wraz z kilkoma reprezentantkami Polski –  m.in. Wiktoria Zagumny, Karolina Staniszewska) która była uważana za faworyta do Złotego medalu MP. Siatkarki z Włocławka ostatecznie zakończyły rywalizację w MP na IV miejscu.

 • Rozstrzygnięcia konkursów i rodzinne warsztaty dziś w bibliotece Dziś, tj. 15 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Filii nr 9 biblioteki przy ul. Sielskiej 6 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Sleeveface – mój portret z książką”. Zostanie też otwarta wystawa prac konkursowych.

  O godz. 16.00 w Filii nr 3 przy ul. Toruńskiej 87, pod hasłem: „Przygoda w bibliotece”, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego realizowanego w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką II” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

  Również o godz. 16.00 w Sali Kameralnej biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się „Językowe leporello”, czyli rodzinne warsztaty twórcze prowadzone przez rękodzielników z Pracowni Velin z Torunia.

 • Dyżur MOPR i warsztaty urody w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 15 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 “Zazamcze”. Początek o godz. 12:00.

  Natomiast o godz. 14.00 w Śródmieście Cafe rozpoczną się warsztaty urody “Bądź piękna na wiosnę” prowadzone przez kosmetyczkę, Paulinę Polak.

 • XXVIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. Harmonogram koncertów opublikowany Od 27 lat Włocławek jest gospodarzem najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. Finał odbywa się w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne w naszym mieście.

  W czwartek 6 czerwca 2019 roku odbędą się warsztaty i próby z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim

  W piątek 7 czerwca o godz. 17.00 i 19.00 odbędą się dwa koncerty konkursowe 28. FTPŚ. Młodych wokalistów z całej Polski oceniać będzie jury w składzie: Teresa Drozda, Lech Śliwonik, ojciec Wacław Oszajca, Marcin Partyka, Paweł Ruszkowski. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w „Browarze B.”.

  Sobota 8 czerwca o godz. 21.00 to „Dobry koncert”! na dziedzińcu Browarzu B. Wystąpią laureaci Finału oraz Magda Umer i Mumio w teatralno-muzycznym spektaklu “Przybora na 102”!

  Gospodarzem wieczoru będzie Sambor Dudziński.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/xxviii-final-turnieju-poezji-spiewanej/

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa