Opublikowano: pon, Kwi 15th, 2019

Wiadomości z magistratu 15.04.2019

Włocławek, dn. 15 kwietnia 2019 r.

 • Konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań z dojściem do własności Dziś w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a odbędą się pierwsze konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań z dojściem do własności w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

  Od godziny 16.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jakie należy spełnić warunki, aby móc ubiegać się o kupno jednego z około 280 lokali mieszkalnych, które powstać mają przy ul. Tumskiej oraz Stodólnej.

  Program kupna mieszkań z dojściem do własności dedykowany jest szczególnie dla osób lub rodzin średnio sytuowanych, które regularnie opłacają czynsz i inne opłaty związane z najmem.

 • MOPR zakończył warsztaty dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą W Centrum Wsparcia Rodziny odbyły się cztery warsztaty dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą.

  Spotkania nosiły tytuły: „Ja – przyszły pracownik”, „Zarządzanie budżetem domowym”, „Młody rodzic”, „Kreowanie wizerunku i autoprezentacja”. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a młodzież uczestnicząca w nich chętnie podejmowała dyskusję z prowadzącym i wykonywała zadania tematyczne.

  Każde ze spotkań trwało po sześć godzin i poprowadzone zostało z wykorzystaniem różnych metod dydaktycznych. Uczestnicy spotkań otrzymali materiały edukacyjne w postaci notatników, skryptów, książek oraz plecaków. Zapewniony został Im również bufet obiadowy oraz deserowy.

  Informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2244

 • Po posiedzeniu Komitetu Monitorującego Komitet Monitorujący nasz Regionalny Program Operacyjny zajął się na swoim ostatnim posiedzeniu (12 kwietnia) kryteriami wyboru projektów w kolejnych, zaplanowanych na najbliższe miesiące konkursach o dofinansowanie. Chodzi m.in. o inwestycje w zakresie opieki długoterminowej, infrastrukturę mieszkań chronionych i modernizację oświetlenia ulicznego, a także wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz wojewódzkich instytucji kultury. Obradom przewodniczył marszałek Piotr Całbecki.

  Chodzi m. in. o granty dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na działalność badawczo-rozwojową, środki dla instytucji otoczenia biznesu i centrów obsługi inwestorów i eksporterów. Wśród planowanych konkursów są też przedsięwzięcia inwestycyjne zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych świadczących usługi w zakresie opieki długoterminowej, w tym dla dzieci i młodzieży, uruchomienie środków na utworzenie mieszkań chronionych oraz projekty związane z budową i adaptacją budynków, w których działać będą przedszkola specjalne lub oddziały specjalne w zwykłych przedszkolach.

  Komitet wysłuchał raportu o aktualnym stanie wdrażania RPO i poziomie certyfikacji środków programu.

  Informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34161-posiedzenie-komitetu-monitorujacego-rpo-10

 • „Elektryk” ma Mistrza Polski w lutowaniu W kategorii uczniów i studentów tytuł Mistrza Polski w lutowaniu uzyskał Adam Troszyński – uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Kolejne miejsca zajęli studenci Politechniki Łódzkiej, Białostockiej oraz Warszawskiej.

  Adam Troszyński jest tegorocznym maturzystą włocławskiego „Elektryka” i kształci się w zawodzie technik elektronik. Włocławską szkołę reprezentowali jeszcze dwaj uczniowie: Michał Kaczmarek  i Jakub Wysocki.

  Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu jest czwartą edycją imprezy i cieszy się coraz większym zainteresowaniem branży elektronicznej. Organizatorem wszystkich edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu jest firma Renex – jedna z największych i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej.

 • Stowarzyszenie „Wiślak” zaprasza Od wielu lat w poniedziałek przed Świętami Wielkiej Nocy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. W tym roku dzień ten przypada 15 kwietnia.

  Z tej okazji Kujawskie Stowarzyszenie Abstynenckie „Wiślak”- Włocławek zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie prezentujące cele i misje stowarzyszenia oraz przedstawienie informacji o chorobie alkoholowej i możliwości jej leczenia i rehabilitacji. W ramach spotkania organizatorzy zapraszają na projekcję filmu profilaktycznego o uzależnieniu od alkoholu.

  Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 17:30 w lokalu Stowarzyszenia przy ulicy Żytniej 65.

  Informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/ogolnopolski-dzien-trzezwosci/

 • Bratki, pelargonie, begonie… można kupić w „Saniko” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” rozszerzyło wiosenną ofertę sprzedażową kwiatów.

  Już nie tylko bratki, ale również pelargonie i begonie można kupić w siedzibie włocławskiej spółki.

  Ceny zostały ustalone na poziomie detalicznym i hurtowym.

  Kwiaty można zakupić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 14.30, przy siedzibie PGK Saniko, ul. Komunalna 4.

  Komunikat o sprzedaży kwiatów jest opublikowany: http://www.saniko.com.pl/bratki-ponownie-w-ofercie/

 • Włocławek przygotowuje się do V Konfrontacji Tańca Współczesnego Organizator – Centrum Kultury Browar B. – zachęca zespoły taneczne i teatry tańca do udziału w V Konfrontacjach Tańca Współczesnego CODA.

  Konfrontacje odbędą się 25 maja.

  Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat i powyżej 17 lat. Ocenie podlegać będzie choreografia i technika tańca, ogólny wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów.

  Jury przewodniczyć będzie Jacek Przybyłowicz – wybitny tancerz i choreograf współpracujący z teatrami i zespołami tańca na całym świecie.

  Termin przysyłania zgłoszeń upływa 8 maja 2019 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/v-konfrontacje-tanca-wspolczesnego-coda/

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa