NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Internetowy

Wiadomości z magistratu 15.01.2013

Włocławek, dn. 15 stycznia 2013 r.

  • Mandaty za jazdę „na gapę” nałożone we Włocławku na wolontariuszy WOŚP zostaną anulowane Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki przychylił się do idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podjął decyzję o polubownym rozwiązaniu kwestii mandatów za jazdę bez biletu, nałożonych na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trakcie włocławskiej edycji XXI Finału WOŚP. Przypomnijmy: w niedzielę, 13 stycznia blisko 620 wolontariuszy wyruszyło kwestować na ulicach Włocławka na rzecz najmłodszych dzieci oraz seniorów. Wolontariusze korzystali również z autobusów komunikacji miejskiej, w których nie obowiązywały żadne ulgi dla osób z identyfikatorami WOŚP. Mimo że wolontariusze zostali poinformowani na szkoleniach o obowiązku kasowania biletów w autobusach MPK, część z nich jeździła bez biletów, co przyniosło efekt w postaci nałożonych przez kontrolerów firmy „Vendo” opłat dodatkowych za jazdę „na gapę”. Biorąc jednak pod uwagę cel publicznej zbiórki i idee przyświecające wolontariuszom WOŚP, Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki zdecydował, że wolontariusze mandatów nie zapłacą.
  • We Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego pojawi się francuski inwestor Park Przemysłowo Technologiczny, objęty statusem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wzbogaci się o inwestora. Jest już decyzja środowiskowa dotycząca tego przedsięwzięcia. Trwa procedura o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. We Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego powstanie nowy zakład spółki Rhodia Polyamide Polska, który będzie wytwarzał krzemionkę dla sektora motoryzacyjnego. Wartość inwestycji to 75 mln euro, dzięki niej pojawi się co najmniej 50 nowych miejsc pracy. Z Francuzami mają wejść do współpracy także dwaj kooperanci.Przypomnijmy, że Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo Technologiczny, to obszar objęty Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, co gwarantuje inwestorom przede wszystkim zwolnienia od podatku dochodowego.
  • Modernizacja i rozbudowa Ujęcia oraz Stacji Uzdatniania Wody Krzywe Błota z systemem monitoringu sieci wodociągowej. MPWiK kończy projekt W najbliższy piątek, 18 stycznia na terenie Ujęcia i Stacji Uzdatniania Wody „Krzywe Błota” we Włocławku odbędzie się uroczystość zakończenia robót w ramach kontraktu pn. „Modernizacja i rozbudowa Ujęcia i Stacji Uzdatniania Wody Krzywe Błota z systemem monitoringu sieci wodociągowej”. Przedsięwzięcie, będące częścią projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek II etap”, zostało zrealizowane z udziałem środków Funduszu Spójności. Ponadto, 18 stycznia na terenie Ujęcia Wody ”Zazamcze” odbędzie się ceremonia wręczenia Certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji dla laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz symboliczne przekazanie do użytkowania zmodernizowanego obiektu laboratorium badania jakości wody.
  • Wykonywanie wycen nieruchomości – poszukiwany wykonawca zamówienia Urząd Miasta poszukuje wykonawcy wycen nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych oraz podziałów geodezyjnych działek. Istniejemożliwość składania częściowych ofert na poszczególne zadania, wchodzące w skład zamówienia: Zadanie nr 1: Wykonanie wycen nieruchomości gruntowych niezabudowanych (około 350 nieruchomości), Zadanie nr 2: Wykonanie wycen nieruchomości gruntowych niezabudowanych (150 nieruchomości), Zadanie nr 3: Wykonanie wycen nieruchomości zabudowanych (około 20 nieruchomości), Zadanie nr 4: Podział wstępny wraz z podziałem właściwym geodezyjnym działek (około 120 wstępnych podziałów wraz z podziałami geodezyjnymi oraz rozgraniczeniami nieruchomości). Czas trwania zamówienia – 31. marca 2014 r. Oferty należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Zielonym Rynku. Termin ich składania mija 22. stycznia o godz. 11.00. Ogłoszenie o zamówieniu dostępne jest tutaj: http://www.wloclawek.pl/zamowienia/15_387.html
  • Referat Ewidencji Gospodarczej przypomina przedsiębiorcom Referat Ewidencji Gospodarczej UM przypomina przedsiębiorcom, posiadającym ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że z dniem 31 stycznia 2013 r. upływa termin złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku minionym oraz termin wniesienia opłaty za korzystanie z wymienionych zezwoleń w roku 2013. Niezłożenie oświadczenia lub niedokonanie opłaty w podanym terminie spowoduje wygaśnięcie posiadanego zezwolenia. Opłaty po terminie nie będą przyjmowane! Przedsiębiorca, którego zezwolenie wygasło z ww. przyczyn może wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia, nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu. Przedmiotowe sprawy załatwia oraz wszelkich informacji udziela Referat Ewidencji Gospodarczej, Urząd Miasta, Zielony Rynek 11/13, pokój nr 2, tel. 54 414 42 10. Opłaty można dokonać w kasach Urzędu lub na rachunek: Urząd Miasta Włocławek Nr 521020517000001102000090084 PK BP S.A. O/Centrum Włocławek.
  • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. 18 stycznia o godzinie 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się Koncert Wielu Serc Ósma edycja imprezy będzie podsumowaniem kolejnego roku działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO. W programie koncertu znajdzie się występ podopiecznych stowarzyszenia dedykowany osobom i instytucjom wspierającym działalność tej organizacji w 2012 roku oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel OLIGO”. W części artystycznej wystąpią także uczniowie Zespołu Szkół nr 3 oraz Agata Charzewska ze swoim recitalem. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych osób niepełnosprawnych, wykonanych podczas pleneru „Włocławek sercem malowany”.
  • Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 58. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz XXII Finale Turnieju Poezji Śpiewanej Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury, z ramienia Towarzystwa Kultury Teatralnej, zachęca do udziału w imprezach miłośników literatury i polskiego słowa. Eliminacje miejskie i rejonowe odbędą się 6 kwietnia w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 marca. W kwietniu w Tucholskim Domu Kulturyodbędą się ponadto eliminacje wojewódzkie. Spotkania finałowe przeprowadzone zostaną w czerwcu we Włocławku (turniej poezji śpiewanej), Słupsku (turniej teatrów jednego aktora) i Ostrołęce (turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa). W WOEiPK-u funkcjonuje Sekretariat Miejski i Rejonowy 58. OKR. Ośrodek prowadzi w swojej siedzibie przy placu Wolności 1 punkt konsultacyjny dla recytatorów ze szkół włocławskich. Konsultacje prowadzone będą w środy w godz. 15.30 – 16.30 lub w innym terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Więcej informacji, regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie: http://wok.wloclawek.pl/aktualnosci/263.
  • Teatr Ludzi Upartych organizuje casting do przedstawienia „Sen nocy letniej” Zaproszenie kierowane jest do młodzieży od lat 15 oraz dorosłych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 stycznia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej. Organizator prosi zainteresowanych o przygotowanie krótkiego tekstu (wiersz lub fragment prozy). Teatr Ludzi Upartych jest zespołem z 60-letnią tradycją, wielokrotnie nagradzanym na festiwalach i przeglądach, regularnie wystawiającym swoje spektakle w Polsce i za granicą.
  • Zimowe Wakacje z WSHE Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna organizuje we Włocławku „Zimowe Wakacje z WSHE”. Dziś w Collegium Maius WSHE przy ul. Okrzei 94 w bezpłatnych zajęciach będą uczestniczyć dzieci spędzające ferie w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1, Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Zacisze”, Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Zefir”, Zespole Szkół nr 11 oraz klubie WCK „Łęg”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00. „Zimowe Wakacje z WSHE” będą prowadzone do czwartku, 24 stycznia. Szczegółowy harmonogram zajęć jest opublikowany na: http://www.wshe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2738:zimowe-wakacje-z-wshe-2013&catid=2:strona-gowna
  • Oddział Kujawski PTTK oraz Miejska Biblioteka Publiczna zachęcają do udziału w konkursie „Powstanie Styczniowe na Kujawach” Konkurs odbędzie się 5 lutego o godz. 13.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej. Udział w nim wezmą trzyosobowe drużyny – reprezentanci każdego typu szkół. Każda drużyna będzie wspólnie rozwiązywać jeden test. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 stycznia w Biurze Oddziału Kujawskiego PTTK przy ul. Słowackiego, tel. 54 232 33 54, mail: poczta@wloclawek.pttk.pl. Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: http://www.wloclawek.pttk.pl/zalaczniki/2013_rajd_powst_stycz.pdf
  • Dyżur radnych Dziś (wtorek) dyżur będą pełnić radni z okręgu nr 3 (Małe Południe). Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 – budynek „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy: 54 414 42 37 lub 414 44 95.
  • Otwarcie ofert w przetargu ogłoszonym przez MPK Dziś o godz. 10.30 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. przy ul. Rysiej 3 odbędzie się otwarcie ofert w postępowaniu ofertowym na dostawę ubrań roboczych szytych na miarę. Zamówienie obejmujące dostawę m.in. koszul, spodni, swetrów i bezrękawników, realizowane będzie od 31 stycznia 2013 r. do 30 stycznia 2014 r.