Opublikowano: wt, Maj 14th, 2019

Wiadomości z magistratu 14.05.2019

Włocławek, dn. 14 maja 2019 r.

 • Sesja Rady Miasta Dziś, tj. 14 maja 2019 roku o godz. 9.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się X Sesja Rady Miasta Włocławek.

  Przedmiotem obrad będą m.in. projekty uchwał w sprawie: zasad Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego; ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych na terenie Miasta Włocławek; przyznania w roku 2019 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków; wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Miasto Włocławek do Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

  Radni podejmą również uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji „Rocznego Programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”.

  Szczegółowy porządek obrad sesji dostępny jest pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl/posiedzenie/3f122dd1-35b9-4

 • Alternatywa dla alei Jana Pawła II. Dziś konsultacje, zapraszamy do udziału
  Dziś, tj. 14 maja 2019 roku o godz. 17.00 Urząd Miasta zaprasza mieszkańców osiedla Michelin oraz wszystkich zainteresowanych na pierwsze konsultacje dotyczące budowy i rozbudowy ulic, mających stanowić alternatywę dla alei Jana Pawła II.

  Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13.

 • 21 maja konsultacje dotyczące przedłużenia ul. Kraszewskiego Urząd Miasta zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy nowej drogi, będącej przedłużeniem ul. Kraszewskiego na odcinku od ul. Traugutta do ul. Okrężnej.

  Ulica ta ma przebiegać w bliskiej odległości parku Łokietka, dlatego urzędnicy chcą zasięgnąć opinii nie tylko mieszkańców okolicznych nieruchomości, ale i wszystkich włocławian, którzy na co dzień z tego miejsca korzystają. W planach przewidziana jest zmiana organizacji ruchu wraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Spotkanie odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 14, mieszącej się przy ul. Bukowej 9. Na spotkanie serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.

 • Przy ul. Okrężnej powstanie nowy chodnik Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Okrężnej. Zakres planowanego zadania to przebudowa chodnika na odcinku od pl. Kolanowszczyzna do ul. Reymonta. Zostaną też przebudowane istniejące zjazdy.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 27.05.2019.

  Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wykonanie prac.

 • Dziś w kawiarni obywatelskiej Dziś, tj. 14 maja 2019 roku o godz. 14.00 kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

  Natomiast o godz. 16:00 rozpoczną się zajęcia z socjoterapeutką dla rodziców z dziećmi.

 • W „Saniko” pełnia kwietnego sezonu Po wiosennych bratkach, teraz pelargonie, surfinie, różne gatunki begonii, ale także gipsówka, niecierpek, bakopa czy wilec dostępne są w sprzedaży detalicznej i hurtowej.

  Rośliny można zakupić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.30 przy siedzibie PGK Saniko (ul. Komunalna 4).

  Informacja na ten temat: http://www.saniko.com.pl/bratki-ponownie-w-ofercie/

 • ZST współpracuje w branży mechanicznej W Zespole Szkół Technicznych we Włocławku podpisano umowę o współpracy szkoły z trzema zakładami pracy z branży mechanicznej i mechatronicznej.

  Umowę partnerską szkoła podpisała z: Zakładem Ślusarsko-Produkcyjno-Usługowym „ANDUR” S.C. z siedzibą w Dobrzyniu n/W, Kreatywnym Centrum Budowy Maszyn Jan Komorowski z siedzibą w Kruszynie oraz firmą FABER CNC Marcin Winnicki z siedzibą we Włocławku.

  Przedmiotem umowy jest nawiązanie ścisłej współpracy szkoły w obszarze kształcenia zawodowego teoretycznego i praktycznego, adresowanego głównie do uczniów z klas technikum mechatronicznego, technikum mechanicznego i klas branżowej szkoły I stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających CNC. Uczniowie będą mogli skorzystać z nowoczesnego wyposażenia zakładów pracy, najnowszej generacji obrabiarek skrawających i systemów mechatronicznych, ale również realizować część zajęć zawodowych i praktyk zawodowych czy odbywać staże.

  Pełna informacja na ten temat: http://zst.com.pl/pl,news2,,269.html#tresc_strony

 • Ekoedukacja w parkach krajobrazowych. Korzystają też uczniowie z Włocławka Wyjazdy do 8 parków dla 60 szkół rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca maja. Skorzystają z nich 40-osobowe grupy uczniów z klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami.

  Zajęcia poświęcone są tematyce proekologicznej oraz przybliżają uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Organizatorem wyjazdów jest Urząd Marszałkowski.

  Z „ekolekcji” w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym skorzystają m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 z Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34269-ekoedukacja-w-parkach-krajobrazowych

 • Grafika dla dorosłych. Wypukłodruk barwny Dziś, tj. 14 maja 2019 roku o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się zajęcia z cyklu: „Grafika dla dorosłych”.

  Będą to warsztaty kreacji obrazu graficznego przy użyciu najprostszych metod. Uczestnicy, łącząc elementy paramonotypii i kolażu, stworzą barwne prace wypukłodrukowe.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/732-grafika-dla-doroslych-wypuklodruk-barwny

 • Teatr na placu Wolności. Podejście drugie W sobotę, tj. 18 maja 2019 roku o godz. 20.00 na placu Wolności będzie można obejrzeć teatralizowane widowisko pt.: „Konstytucja dla Europy 1831”, które zostanie zaprezentowane włocławskim widzom z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski w poczet państw tworzących Unię Europejską.

  Widowisko plenerowe nie odbyło się w poprzednim planowanym terminie (niedziela, 12 maja, godz. 20.00). Przeszkodził w tym rzęsisty deszcz. Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda do 18 maja poprawi się na tyle, że przygotowane przez Olgierda Łukaszewicza i aktorów Teatru Ludzi Upartych widowisko będzie mogło odbyć się bez przeszkód.

MartinezFilm

Informacje

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS! została wyłączona

Archiwa