Opublikowano: czw, Wrz 13th, 2018

Wiadomości z magistratu 13.09.2018

Włocławek, 13 września 2018 roku

 • Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej Dziś, tj. 13 września br. w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu odbędzie się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej.

  Podczas Forum Miastu Włocławek wręczony zostanie Znak „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”.

  Celem Forum jest upowszechnianie idei ekonomii społecznej jako jednego z narzędzi w zakresie integracji społecznej i zawodowej grup defaworyzowanych.

  Tegoroczna edycja Forum poświęcona jest sytuacji ekonomii społecznej na świecie i w Polsce oraz budowaniu współpracy pomiędzy ekonomią społeczną a światem biznesu.

  W ramach prezentacji dobrych praktyk, w roli ekspertów wystąpią współpracujący ze sobą partnerzy z dziedziny biznesu oraz ekonomii społecznej.

  Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z produktami i usługami świadczonymi przez lokalne organizacje i przedsiębiorstwa społeczne podczas Targów Podmiotów Ekonomii Społecznej.

  Forum Ekonomii Społecznej organizowane jest w ramach projektu „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim”.

  Otwarcie konferencji odbędzie się o godz. 10.00.

 • Będzie się działo w Kawiarence Obywatelskiej! Telewizja sąsiedzka, spotkanie otwarte oraz malowanie ławek i sadzenie kwiatów

  W piątek i sobotę warto odwiedzić „Śródmieście Cafe”.  Nowy operator Kawiarenki Obywatelskiej przygotował kilka atrakcji.

  W piątek (14 września) o 17.00 rozpocznie się spotkanie otwarte ze stowarzyszeniem Teatr Nasz. Warto poznać zespół, który od niedawna prowadzi kawiarenkę, dowiedzieć co się zmieni i zaproponować własne zmiany.

  Godzinę później, o 18.00, rozpocznie się pierwsza emisja telewizji sąsiedzkiej.

  Natomiast w sobotę (15 września) o 11.00 zapraszamy na malowanie ławek i sadzenie kwiatów. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

 • Otwarcie Szlaku Męczeństwa Rodziny Migdalskich W najbliższą sobotę, 15 września o godz. 12.00 odbędzie się otwarcie Szlaku Męczeństwa Rodziny Migdalskich na terenie Miejsca Pamięci Narodowej Migdalszczyzna.

  Po oficjalnych uroczystościach zapraszamy do odwiedzenia Miejsca Pamięci Narodowej „Wieniec Zdrój” – miejsca egzekucji członków rodziny Migdalskich.

 • Rajd Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na Rajd Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich.
  Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września o godz. 11.00 i wyruszy z Przystani na Zalewie Włocławskim Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Udział w rajdzie jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu.

  Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w rajdzie oraz zapisywania się w Informacji Turystycznej we Włocławku w godzinach pracy, tj. poniedziałek – piątek: 8.00-17.00. Zgłoszenia przyjmowane są do dziś, 13 września do godz. 15.00 również drogą elektroniczną poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskienarowery.pl.

  Rajd odbędzie się w ramach akcji Ku Niepodległej! Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyprawa ma na celu propagowanie idei niepodległościowych oraz historii regionu Kujaw i Pomorza w zakresie walk o niepodległość. Rajd będzie symbolicznym otwarciem „Szlaku Męczeństwa Rodziny Migdalskich”, który jest upamiętnieniem wydarzeń w podwłocławskiej wsi Telążna Leśna, gdzie przed wyzwoleniem Polski miała miejsce tragiczna pacyfikacja wsi przez hitlerowców.

  Organizator zapewnia pakiet startowy w skład którego wejdzie: numer startowy, posiłek regeneracyjny, a dla pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników dodatkowo pamiątkowa koszulka.

 • Próba bicia patriotycznego rekordu Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy miasta Włocławek podejmą się rekordowej próby.

  Jej celem będzie ustanowienie nowego Rekordu Polski polegającego na zgromadzeniu w jednym miejscu największej liczby osób wymachujących flagami Polski jednocześnie.

  Bicie patriotycznego rekordu odbędzie się w środę, 19 września 2018 roku na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym we Włocławku, przy ulicy Leśnej.

  Początek rekordowej próby zaplanowano na godzinę 11:00.

  Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który zweryfikuje ilość uczestników oraz stopień ich zaangażowania w bicie rekordu.

  Poza oficjalnym biciem rekordu, na wszystkich uczestników wydarzenia, czeka w tym dniu sporo atrakcji. Między innymi wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSS, która podczas bicia rekordu zagra hymn Polski.

  Za organizację próby odpowiedzialny jest Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej przy współpracy z Urzędem Miasta Włocławek i Biurem Rekordów. 

  Więcej informacji dostępnych jest pod adresem:  https://biurorekordow.pl/event/najwiecej-osob-wymachujacych-flaga/.

 • Spotkanie dla przedsiębiorców „Fundusze Europejskie na rozwój firm i innowacje” Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza  przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy na spotkanie, które odbędzie się  w dniu 27 września w godz. 10.00 – 14.00  w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości KPFP we Włocławku, ul. Toruńska 30, (sala konferencyjna).

  Fundusze Europejskie są ogromną szansą przyśpieszenia rozwoju dla firm. Inwestycje realizowane przez przedsiębiorstwa wymagają zaangażowania niekiedy nawet znacznego kapitału. Trudno jest rozbudować hale produkcyjną, zakupić maszyny, otworzyć nowe punkt usługowy wyłącznie w oparciu o posiadane własne zasoby. Pomocą mogą służyć bardzo atrakcyjne pożyczki europejskie. Przedsiębiorca nie ma obowiązku wykazania się innowacyjnością, nie ma obowiązku tworzenia nowych miejsc pracy, nie trzeba spełniać wielu wymogów stawianych w przypadku dotacji.

  Wsparcie dotacyjne kierowane jest do firm, które mają pomysły na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w produktach, usługach czy sposobie ich wytwarzania. Wsparcie to może dotyczyć samego opracowania innowacyjnego rozwiązania, pomocy doradczej we wdrożeniu jak i stworzenia  niezbędnego zaplecza do produkcji nowego produktu czy świadczenia innowacyjnej usługi. Wdrożenie innowacji jest procesem trudniejszym jednak jest  szansą na wyprzedzenie konkurencji, zdobycie nowych rynków i uznania konsumentów, zwiększenie dochodów firmy.

  Zainteresowanych prosimy o zarejestrowanie się za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21.

 • W Teatrze –  casting… Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza wszystkich   chętnych w wieku 8-16 lat na casting do nowego przedstawienia Teatru „Skene” pt: Przedstawienia opartego na motywach książki Justyny Bednarek opowiadającej historię dobrotliwej czarownicy Babcochy, odmieniającej życie mieszkańców mocno zacofanej wsi Grajdołek.

  Casting odbędzie się w czwartek, 13 września 2018 r.  o godz. 17.00  w sali Teatru Impresaryjnego, ul. Wojska Polskiego 13 we Włocławku.

 • Ratusz pyta włocławian o zdanie w kwestii reklam i obiektów małej architektury społeczeństwo  Przypominamy, że Urząd Miasta Włocławek udostępnił ankietę dotyczącą reklam i obiektów małej architektury w przestrzeni miejskiej. To jeden z elementów realizacji uchwały Nr XXXVIII/5/2018 Rady Miasta Włocławek z dnia 6 lutego 2018r. w sprawie wyznaczenia kierunków działań w zakresie ochrony krajobrazu miejskiego.
  Ankieta jest dostępna na domenie http://ankieta-estetyka.wloclawek.eu/

  Celem sondażu w formie ankiety jest poznanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie reklam i małej architektury, co może w konsekwencji skutkować podjęciem działań w zakresie stworzenia standardów reklam i małej architektury na terenie miasta Włocławek.

  Ankieta w formie on-line będzie aktywna do dnia 15 września 2018.

 • Wykład „Na progu niepodległości. Włocławek w latach 1914–1918”. W dniu 15 września, o godzinie 16.00, w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. J. Słowackiego 1a odbędzie się spotkanie, na którym Tomasz Wąsik, kierownik Muzeum Historii Włocławka, wygłosi prelekcję pt. „Na progu niepodległości. Włocławek w latach 1914–1918”.

  Wykład ten wpisuje się w ramy tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Jego celem jest zaprezentowanie wydarzeń, które sto lat temu miały miejsce we Włocławku i zapisały się w lokalnej historii walk o niepodległość Polski. Lata 1914–1918 były ciężkim okresem dla włocławian. W wyniku trzydniowej bitwy pod Włocławkiem (11–13 listopada 1914 r.) miasto znalazło się pod okupacją niemiecką. W jej trakcie udziałem mieszkańców stały się liczne represje i ograniczenia wprowadzone przez zaborcę. Szczególnie dotkliwie odczuwane były braki zaopatrzenia w żywność, opał i medykamenty. Ale jednocześnie był to czas licznych demonstracji i manifestacji patriotycznych, które jednoczyły i wzmacniały ducha narodowego Polaków. W listopadzie 1918 r. włocławianie – wzorem innych miast – z bronią w ręku wywalczyli wolność, przekreślając ostatecznie 123 lata zaborów.

  Ważną częścią wykładu będzie multimedialna prezentacja licznych fotografii i dokumentów ze zbiorów muzeum, obrazujących wydarzenia z okresu I wojny światowej.

  Koszt wstępu wynosi 1 złoty. Serdecznie zapraszamy.

 • Przerwa w dostawie energii Energa Operator S.A. Rejon Dystrybucji we Włocławku informuje, że 13 września w godz. 8.30 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej – stacja osiedle Stopień Wodny 2 OBW.600 Linia Napowietrzna Płocka.

  Natomiast w dniu 14 września w godz. 8.00-9.00 i 14.00-15.00 – stacja Żytnia ZSS.

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa