Urząd Miasta 13 maja 2011

Wiadomości z magistratu 13.05.2011

Redakcja: Kujawianin

Włocławek, dn. 13 maja 2011 r.

  • Propozycja Prezydenta Włocławka dotycząca oświetlenia ulic Prezydent Włocławka zaproponował pobliskim samorządom wspólny zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulic. Poniżej publikujemy treść listu wysłanego do Starostwa Powiatowego we Włocławku oraz urzędów miast: Brześcia Kujawskiego, Chodcza, Izbicy Kujawskiej, Kowala, Lubienia Kujawskiego, Lubrańca oraz do urzędów gmin: Włocławka, Chodcza, Izbicy Kujawskiej, Lubrańca, Baruchowa, Boniewa, Chocenia, Fabianek, Kowala i Lubania. Gmina Miasto Włocławek rozważa przeprowadzenie procedury zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. w Sopocie stoi na stanowisku, że będąc właścicielem infrastruktury tylko ona jest władna decydować o wyborze sprzedawcy energii elektrycznej do jej punktów świetlnych, odmawiając tym samym samorządom prawa do organizacji przetargów w tym zakresie oraz, że przykłady przeprowadzonych przetargów na zakup energii elektrycznej wskazują na istnienie korelacji pomiędzy wielkością wolumenu zakupu i uzyskaną ceną, korzystne byłoby przeprowadzenie wspólnego zamówienia przez większą ilość jednostek samorządu terytorialnego, zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Prezydent Miasta Włocławek biorąc powyższe pod uwagę oraz inicjatywy niektórych samorządów z Powiatu Włocławskiego, proponuje zorganizowanie „grupy zakupowej”. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 16 maja ( poniedziałek ) we włocławskim magistracie.
  • Profilaktyka uzależnień: jeszcze tylko dzisiaj, do godziny 15.00, można uzupełnić braki formalne Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM przypomina, że jeszcze tylko dzisiaj do godziny 15.00 można uzupełniać braki formalne w dokumentach, złożonych na otwarty konkurs ofert w zakresie profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania patologiom społecznym. Komisja Konkursowa podaje do wiadomości wykaz ofert, które wymagają uzupełnienia. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?cid=52&bip_id=556 Braki można uzupełnić w Wydziale Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM przy ul. Kościuszki 12 ( pok. 22 ) u sekretarza Komisji Konkursowej, p. Joanny Kowalewskiej. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu: 54 414 43 87.
  • W poniedziałek rusza wypłata stypendiów szkolnych Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki UM informuje, że w poniedziałek, 16 maja, rozpoczną się wypłaty stypendium szkolnego za okres od stycznia do grudnia 2011r. Kwotę przysługującego stypendium wnioskodawcy będą odbierać do piątku, 20 maja, w kasie Nr 2 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Szczegółowe terminy wypłat przedstawiają się następująco: 16 MAJA 2011r. (poniedziałek) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery D, N, O, P, R, T, U, Z, Ż; 17 MAJA 2011r. (wtorek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery A, B, C, L, Ł, M; 18 MAJA 2011r. (środa) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery F, G, K; 19 MAJA 2011r. (czwartek) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery H, I, J, W; 20 MAJA 2011r. (piątek) w godzinach 10.00-13.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery S, Ś. Osobom, które podały numer konta bankowego, stypendia zostały wypłacone przelewem.
  • Włocławek promuje się na antenie TVP „Polonia” We Włocławku gościła ekipa TVP Polonia, przygotowująca program  pn. „Gra w miasta”. Jest to seria fabularyzowanych magazynów o wybranych miastach w Polsce, emitowana co niedzielę, o godz. 16.30, na antenie TVP Polonia. O turystycznych atrakcjach Włocławka, w tym o cieszących się ogromną popularnością rajdach rowerowych, opowiedział widzom prezydent Andrzej Pałucki – miłośnik aktywnego wypoczynku. Odcinek z Włocławka zostanie wyemitowany jeszcze w tym miesiącu. Fotoreportaż z nagrania można obejrzeć na stronie Włocławskiej Informacji Turystycznej, pod adresem: http://www.it.wloclawek.pl/?p=761 oraz na www.wloclawek.pl w dziale „Galeria”.
  • Robot, wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych, wygrał turniej! Dwie drużyny z Zespołu Szkół Elektrycznych brały udział w Turnieju Robotów miniSumo, zorganizowanym dla uczniów szkół województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Do udziału zarejestrowało się 85 drużyn. Turniej polegał na wystawieniu do rywalizacji samodzielnie poruszającego się robota  o wymiarach nieprzekraczających 10 x 10 cm i wagi 500 g na ringu o średnicy około 70 cm. Celem robota umieszczonego na polu walki było zlokalizowanie przeciwnika za pomocą specjalnych czujników, a następnie zepchnięcie go z ringu. Skonstruowany przez jedną z drużyn „Elektryka” robot wygrywał walki grupowe,   półfinałowe oraz  walkę finałową. Tym samym  został zwycięzcą IV edycji Turnieju Robotów miniSumo. W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdalnie sterowane modele śmigłowców. Szkoła  otrzymała zestaw Lego Mindstorms, wartości ponad 1,000 zł, służący do budowy zaawansowanych konstrukcji robotów programowalnych za pomocą komputera klasy PC. Skład drużyny zwycięskiej: Paweł Troszyński, Błażej Walczak i Adrian Wójcik  uczniowie klasy  III TB – technik elektronik. Skład II drużyny: Artur Łącki, Mateusz Witkowski i Szymon Romanowski, uczniowie klasy II TF – technik teleinformatyk.Przy tworzeniu oprogramowania robota pomocą służył Jarosław Dąbrowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Opiekunami uczniów na zawodach byli: Andrzej Aftański i Sławomir Grzegorzewski.
  • Podróże Plastyczne: finał turnieju wiedzy o sztuce Dziś o godz. 10.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpocznie się finał trzeciej edycji  Turnieju  Wiedzy  o Sztuce pn. „Podróże plastyczne”.  Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Dzieci zmierzą się z podstawową wiedzą z różnych dziedzin plastyki, a także z wiadomościami o twórczości regionalnych i lokalnych artystów  plastyków. W turnieju będzie uczestniczyć sześć trzyosobowych reprezentacji szkolnych z Włocławka. W tym roku w finale wezmą udział: SP nr 7, 10, 18, 22, 23 oraz Prywatna Szkoła Podstawowa Zespołu Edukacji „WIEDZA”.
  • Muzyczna Majówka z WCK Jutro ( sobota, 14 maja br. ) od godziny 16:00 do 20:00 Włocławskie Centrum Kultury zaprasza na muzyczną majówkę na Zielonym Rynku. Na scenie wystąpią: włocławska formacja GUMA i zespół bydgoskich muzyków SIELSKA. Zobaczymy i usłyszymy również zespół HAMAK ANTI-AGE, złożony z doświadczonych muzyków gitarowych. Gwiazdą wieczoru będzie grupa POPARZENI KAWĄ TRZY, stworzona przez zapalonych muzyków – na co dzień dziennikarzy największych polskich rozgłośni RMF FM, RADIA ZET oraz telewizji TVN. W zespole grają: Roman Osica, Krzysztof Zasada i Marian Hilla, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski oraz Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret. W przerwach między muzycznymi prezentacjami, na scenie pojawią się m.in. instruktorzy fitness oraz tai chi, a także specjaliści z firmy ZDROVIT.
  • Będzie ładniej we włocławskich lasach Wydział Gospodarki Komunalnej UM informuje, że jeszcze w tym miesiącu, w ramach umowy na pielęgnację i oczyszczanie lasów komunalnych i terenów zadrzewionych Włocławka, zostaną naprawione oraz pomalowane ławki (180 szt.) i kosze (80 szt.) stanowiące wyposażenie terenu lasu komunalnego. Dotyczy to głównie terenów w rejonie al. K. Wielkiego, terenu stadionu  na Zazamczu, parku w Michelinie, lasu na Świechu i na Zawiślu.
  • Jak wygrać Euro 2012 Jak wygrać Euro 2012? – to temat debaty z gośćmi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku: Antonim Piechniczkiem, polskim trenerem piłkarskim, szkoleniowcem reprezentacji Polski oraz senatorem RP, Andrzejem Personem (dziennikarzem sportowym). Spotkanie odbędzie się dziś (piątek) o godz. 11.00 w budynku dydaktycznym PWSZ  przy ul. 3 Maja 17. Goście zmierzą się z jednym z najbardziej żywych i emocjonujących tematów czyli Euro 2012, przybliżą różne aspekty tego wielkiego dla Polski wydarzenia.
  • Nauka nordic walking: kolejne, sobotnie spotkanie Jutro ( sobota, 14 maja ) na skwerze przy ul. Willowej odbędzie się kolejne spotkanie miłośników nordic walking: o godz. 11.30 – grupa zaawansowana, o 12.30 – grupa początkująca. Sztuki chodzenia uczy instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking Kazimierz Sikorski. Wpisowe w wysokości  5 zł należy uiścić bezpośrednio u instruktora w dniu spotkania.
  • Jakość wody na stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku w trosce o zdrowie mieszkańców nieustannie monitoruje jakość wody. Na stronie internetowej spółki www.mpwik.wloclawek.pl w dziale: jakość wody, dostępne są bieżące wyniki badań jakości wody uzdatnionej za miesiąc kwiecień 2011 r. Jakość wody uzdatnionej spełnia wymagania określone Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 29 marca 2007 roku (Dz. U. Nr 61, poz. 417 z późn. zm.) oraz Dyrektywy Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia.

NA ANTENIE
Łączenie...
Aplikacja Nasz Włocławek Zainstaluj na ekranie głównym