Opublikowano: pt, Kwi 13th, 2018

Wiadomości z magistratu 13.04.2018

Włocławek, dn. 13 kwietnia 2018 r.

 • Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dziś o godz. 12.00, z udziałem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, na placu Wolności odbędzie się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

  Organizatorem wydarzenia jest Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

 • Rozstrzygnięcie konkursu: „Poznajemy Ojcowiznę” Dziś o godz. 10.30 w sali nr 4 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 nastąpi rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu: „Poznajemy Ojcowiznę”.

  Konkurs organizowany jest od początku lat 90. XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej.

 • Sesja Rady Miasta Dziś o godz. 13.13 w sali nr 4 ratusza odbędzie się XLI Sesja Rady Miasta Włocławek.

  Przedmiotem obrad będą projekty uchwał w sprawie: upoważnienia do zaciągania zobowiązań finansowych związanych z realizacją przedsięwzięć ujętych w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2028 oraz upoważnienia do zaciągania zobowiązań wykraczających poza rok 2018.

  Projekty uchwał pod obrady dostępne są pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/projekty-uchwal-pod-obrady-xli-sesji-rady-miasta-wloclawek/

 • W najbliższy poniedziałek rusza cykl spotkań Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 17.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr II przy ul. Uroczej 3.

  Kolejne spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami odbędą się: 17 kwietnia o godz. 17.00 w Kawiarni Obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9, 18 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29, 19 kwietnia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13, 23 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Wyspiańskiego 3, 24 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej 8, 25 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47.

  Podczas spotkań będzie dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

 • Od 16 kwietnia ul. Długa będzie zamknięta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od dnia 16.04.2018r. od godz. 8:30 na czas budowy przyłącza ciepłowniczego zostanie zamknięta dla ruchu ulica Długa.

  Z uwagi na brak możliwości przejazdu ul. Długą ulega zmianie trasa przejazdu dla linii nr 2, 6, 15, 16A, 21: – linia nr 2 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętli Wiejska kursuje ulicami: Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska dalej bez zmian. – linia nr 6, 15 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętla Fredry kursuje ulicami: Kapitulna, Miła, Węglowa, Wiejska dalej bez zmian. – linia nr 16A i 21 jadące ul. Wysoką w kierunku pętli Fredry/Wiejska, kursują ulicami : Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska, dalej bez zmian.

  Na trasie objazdu obowiązuje przystanek zastępczy przy ul. Miła-Kapitulna.

  Koniec objazdu planuje się na dzień 18.04.2018r.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.mpk.com.pl/?id=2&news=939

 • Projekty z Włocławka walczą o granty Dwa włocławskie projekty: Gwoździarnia Stowarzyszenia Ładowarka i nowo powstające kino samochodowe Stara Zajezdnia WIRu zostały zakwalifikowane przez jury programu grantowego Lechstarter do etapu finałowego, tj. głosowania internautów. Projekty opiewają na 50 tys. złotych każdy.

  Gwoździarnia ma okazję otworzyć przed włocławianami dotychczas nieznane zakątki kompleksu przy Szpichlernej. Nie tylko kino może wkrótce królować w wakacje w przyjaznych murach tego miejsca.

  Stara Zajezdnia to projekt nowy, który – choć związany z tą samą sztuką, co Gwoździarnia czy Kino na Przystani – oferuje zupełnie nowe wrażenia. Letnie wieczory, gwieździste niebo i setki samochodów w blasku srebrnego ekranu – już 1 czerwca taki scenariusz może stać się faktem.

  Stara Zajezdnia i Gwoździarnia biorą udział w programie Lechstarter w różnych kategoriach, zatem nie konkurują ze sobą. Każdy mieszkaniec Polski może codziennie oddać po jednym głosie na oba włocławskie projekty.

  Głosowanie odbywa się na stronie: https://lechstarter.urbanforms.org/

 • „Krajanie na krańcach”. Nowy cykl spotkań w „Starej Remizie” Dziś o godz. 18.00 w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej rozpocznie się na pierwsze z nowego cyklu, spotkanie: „Krajanie na krańcach”.

  Gościem będzie urodzona we Włocławku Małgorzata Domagała, absolwentka LMK, uczestniczka wypraw rowerowych przez: Azję, Afrykę i Amerykę Łacińską.

  Pełna informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/krajanie-na-krancach/

 • Maciej Maleńczuk – solo Dziś o godz. 19.00 w Centrum Kultury Browar B. wystąpi Maciej Maleńczuk. Koncert składający się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych utworów, będzie retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty.

  Więcej informacji o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/maciej-malenczuk-solo/

 • Sobotnie zajęcia plastyczne w „Śródmieście Cafe” Kwiecień w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” upływa pod znakiem warsztatów artystycznych.

  Tuż przed świętami odbyły się zajęcia zorganizowane przez Stowarzyszenie Starówka, a już jutro odbędą się kolejne warsztaty, tym razem z Małgtorzatą Waszkiewicz. To nie pierwszy raz, kiedy włocławska artystka w „Śródmieście Cafe” zaprezentuje swoją technikę malarską i poprowadzi zajęcia plastyczne.

  Organizatorzy zapraszają do Kawiarni Obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 od godz. 13.00.

  Informacja jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,warsztaty_plastyczne_,250.html

 • Kolejna premiera Teatru Skene: „Chłopcy z Placu Broni” 15 kwietnia o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny zaprasza całe rodziny na przedstawienie pt.: „Chłopcy z Placu Broni”, które będzie zarazem 83. premierą Teatru Skene.

  „Chłopcy z Placu Broni” to adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Forenca Molnara. Kanwę akcji stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach…

  Szczegóły spektaklu: http://teatrwloclawek.pl/chlopcy-z-placu-broni-niedzielny-spektakl-familijny/

 • „W garderobie”. Rodzinne warsztaty twórcze w Galerii 15 kwietnia o godz. 11.00 Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej organizuje kolejne rodzinne warsztaty twórcze, tym razem pod tytułem: „W garderobie”.

  Uczestnicy wcielą się w rolę kreatorów mody. Kierując się trendami sezonu wiosna-lato oraz własną wyobraźnią i pomysłowością, zaprojektują i wykonają ubrania z różnego rodzaju folii. Spotkanie zakończy wspólna prezentacja prac.

  Kolejne warsztaty odbędą się 22 kwietnia.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/648-w-garderobie-rodzinne-warsztaty-tworcze

 • Warsztaty rodzinne pt. „Malujemy fajansowe wzory kwiatowe” Organizatorem warsztatów jest Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 11.00 w gmachu głównym przy ul. Słowackiego 1a.

  Uczestnicy ozdobią w fajansowe wzory papierowe talerzyki, a także spróbują pomalować ceramikę. Częścią spotkania będzie zwiedzanie wystawy stałej fajansu włocławskiego oraz projekcja filmu instruktażowego: „Malowane wzory kwiatowe”.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/warsztaty-rodzinne-pt-malujemy-fajansowe-wzory-kwiatowe/

 • Akademia WioliMisia 15 kwietnia o godz. 12.00 maluchy i ich rodzice po raz kolejny odwiedzą „Akademię Wiolimisia” w Centrum Kultury Browar B.

  „Akademia Wiolimisia” to koncerty realizowane przez Filharmonię Pomorską, przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 6 roku życia.

  W niedzielnym koncercie wystąpią: Dorota Borowicz-przygotowanie i prowadzenie oraz Triumphal Brass Quintet: Tomasz Gluska-trąbka, Janusz Bobiński-trąbka, Paweł Kalicki-puzon, Jarosław Klekotko-waltornia, Robert Bartoszewicz-tuba.

  Informacja na ten temat: http://ckbrowarb.pl/akademia-wiolimisia-instrumenty-dla-wiolimisia/

 • Piłka nożna kobiet 15 kwietnia o godz. 12.00 na stadionie OSiR zostanie rozegrany meczu 17 kolejki III Ligii Kobiet K-PZPN.

  W piłkarskim pojedynku zmierzą się drużyny: Włocławskiej Akademii Piłkarskiej i KS Legia Chełmża.

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp

18 września 2018, Możliwość komentowania 22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp została wyłączona

Szkoła w Chmurze Microsoft

18 września 2018, Możliwość komentowania Szkoła w Chmurze Microsoft została wyłączona

w CK “Browar B.”

18 września 2018, Możliwość komentowania w CK “Browar B.” została wyłączona

Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej

18 września 2018, Możliwość komentowania Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej została wyłączona

ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści

16 września 2018, Możliwość komentowania ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści została wyłączona

Archiwa