Opublikowano: śr, Mar 13th, 2019

Wiadomości z magistratu 13.03.2019

Włocławek, dn. 13 marca 2019 r.

 • Ulica 3 Maja woonerfem. Ruszają konsultacje Dziś o godz. 17:00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpoczną się konsultacje dotyczące projektu pn. „3 Maja woonerfem”, realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w stworzenie pierwszego „miejskiego podwórca”, łączącego w sobie funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne i pieszo rowerowe. Szczególnie liczymy na aktywny udział w spotkaniu mieszkańców ulicy 3 Maja oraz przedsiębiorców działających w tym newralgicznym dla miasta rejonie.

 • Od jutra zmiany w rozkładach 4, 8, i 19 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne publikuje rozkłady jazdy linii nr 4, 8 i 19, które – po zmianach – wejdą w życie z dniem 14 marca.

  Ze szczegółami można się zapoznać pod adresem: http://rozklad.mpk.com.pl/

 • Porady specjalistów dla rodziców dzieci 6–7 letnich. Dziś kolejny dyżur Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza rodziców dzieci z roczników: 2013, 2012 na konsultacje w zakresie przygotowania do nauki szkolnej.

  Z konsultacji mogą skorzystać sami rodzice lub rodzice z dziećmi.

  Pierwszy dyżur odbył się w lutym. Ostatni dyżur odbędzie się 27 marca.

  Porady psychologa, pedagoga i logopedy dotyczą m.in.: dojrzałości szkolnej, przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego, gotowości do nauki czytania i pisania, sprawności manualnej i graficznej czy oceny logopedycznej rozwoju mowy dziecka.

  Pełna informacja na ten temat: http://ppp.wloclawek.eu/2019/02/14/dyzury-dla-rodzicow-dzieci-6-7-letnich/#more-1083

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś są m.in.: akcja „Podaruj innym dobre słowo” w II LO im. Mikołaja Kopernika, w SP 2 wszyscy, którzy dziś wejdą do budynku szkoły, otrzymają „receptę na życzliwość”; w SP 10 dzieci utworzą „żywe serce” na boisku szkolnym, a w LZK ze szkolnego radiowęzła popłynie „Koncert życzeń dla życzliwych”.
 • Włocławek w programie SKSonTour 19 marca we Włocławku odbędzie się akcja SKSonTour, adresowana do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywności i identyfikacja talentów sportowych.

  Wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Samochodowych, w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a operatorem wojewódzkim jest Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy. Głównym organizatorem imprezy w dniu 19 marca jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Więcej o programie SKSonTour: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci

 • Rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Można się już zgłaszać Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli zrealizować projekt upamiętniający losy i działalność posła sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

  W projekcie mogą uczestniczyć dwuosobowe zespoły składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie 8 kwietnia o godzinie 23.59. Lista najlepiej ocenionych prac zostanie ogłoszona 30 kwietnia br., a ich autorzy 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

  Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

  O rekrutacji do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży informuje Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=2&item=400&page=8705

 • Słowo i muzyka w bibliotece Dziś o godz. 11.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się montaż słowno – muzyczny.

  Wykonawcami będą pracownicy i podopieczni DPS „Na Skarpie” oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena.

 • Spotkanie edukacyjne dla diabetyków Dziś o godz. 15.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się spotkanie, na które zaprasza Polskie Stowarzyszenie Diabetyków-Koło Miejskie we Włocławku.

  Pełna informacja o spotkaniu: http://cop.wloclawek.pl/2019/03/zaproszenie-10/

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Ilość miejsc jest ograniczona. Wpisanie na listę po wcześniejszym zakupie biletu.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia

MartinezFilm

Informacje

Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim

22 marca 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim została wyłączona

Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo

20 marca 2019, Możliwość komentowania Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo została wyłączona

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

Archiwa