Opublikowano: śr, Mar 13th, 2019

Wiadomości z magistratu 13.03.2019

Włocławek, dn. 13 marca 2019 r.

 • Ulica 3 Maja woonerfem. Ruszają konsultacje Dziś o godz. 17:00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpoczną się konsultacje dotyczące projektu pn. „3 Maja woonerfem”, realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w stworzenie pierwszego „miejskiego podwórca”, łączącego w sobie funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne i pieszo rowerowe. Szczególnie liczymy na aktywny udział w spotkaniu mieszkańców ulicy 3 Maja oraz przedsiębiorców działających w tym newralgicznym dla miasta rejonie.

 • Od jutra zmiany w rozkładach 4, 8, i 19 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne publikuje rozkłady jazdy linii nr 4, 8 i 19, które – po zmianach – wejdą w życie z dniem 14 marca.

  Ze szczegółami można się zapoznać pod adresem: http://rozklad.mpk.com.pl/

 • Porady specjalistów dla rodziców dzieci 6–7 letnich. Dziś kolejny dyżur Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza rodziców dzieci z roczników: 2013, 2012 na konsultacje w zakresie przygotowania do nauki szkolnej.

  Z konsultacji mogą skorzystać sami rodzice lub rodzice z dziećmi.

  Pierwszy dyżur odbył się w lutym. Ostatni dyżur odbędzie się 27 marca.

  Porady psychologa, pedagoga i logopedy dotyczą m.in.: dojrzałości szkolnej, przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego, gotowości do nauki czytania i pisania, sprawności manualnej i graficznej czy oceny logopedycznej rozwoju mowy dziecka.

  Pełna informacja na ten temat: http://ppp.wloclawek.eu/2019/02/14/dyzury-dla-rodzicow-dzieci-6-7-letnich/#more-1083

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś są m.in.: akcja „Podaruj innym dobre słowo” w II LO im. Mikołaja Kopernika, w SP 2 wszyscy, którzy dziś wejdą do budynku szkoły, otrzymają „receptę na życzliwość”; w SP 10 dzieci utworzą „żywe serce” na boisku szkolnym, a w LZK ze szkolnego radiowęzła popłynie „Koncert życzeń dla życzliwych”.
 • Włocławek w programie SKSonTour 19 marca we Włocławku odbędzie się akcja SKSonTour, adresowana do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywności i identyfikacja talentów sportowych.

  Wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Samochodowych, w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a operatorem wojewódzkim jest Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy. Głównym organizatorem imprezy w dniu 19 marca jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Więcej o programie SKSonTour: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci

 • Rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Można się już zgłaszać Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli zrealizować projekt upamiętniający losy i działalność posła sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

  W projekcie mogą uczestniczyć dwuosobowe zespoły składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie 8 kwietnia o godzinie 23.59. Lista najlepiej ocenionych prac zostanie ogłoszona 30 kwietnia br., a ich autorzy 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

  Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

  O rekrutacji do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży informuje Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=2&item=400&page=8705

 • Słowo i muzyka w bibliotece Dziś o godz. 11.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się montaż słowno – muzyczny.

  Wykonawcami będą pracownicy i podopieczni DPS „Na Skarpie” oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena.

 • Spotkanie edukacyjne dla diabetyków Dziś o godz. 15.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się spotkanie, na które zaprasza Polskie Stowarzyszenie Diabetyków-Koło Miejskie we Włocławku.

  Pełna informacja o spotkaniu: http://cop.wloclawek.pl/2019/03/zaproszenie-10/

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Ilość miejsc jest ograniczona. Wpisanie na listę po wcześniejszym zakupie biletu.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa