Opublikowano: wt, Mar 13th, 2018

Wiadomości z magistratu 13.03.2018

Włocławek, dn. 13 marca 2018 r.

 • Włocławek w akcji „Godzina dla ziemi” 24 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła na symboliczną godzinę, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety.

  W Polsce, w tym roku, akcja odbędzie się pod hasłem: „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej.

  Włocławek, jak co roku, również przyłączy się do akcji i na godzinę zostanie wygaszona iluminacja mostu im. Marszałka Rydza-Śmigłego.

  Więcej na temat akcji: http://karpaty.wwf.pl/kto-zgasi-swiatlo/

 • Będą dotacje dla mikro, małych i średnich firm Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiły konkurs w ramach działania 3.2.1 POIR “Badania na rynek”, w ramach którego wyasygnowana jest kwota 500 mln zł.

  Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnich przedsiębiorcom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami.

  Nabór wniosków rozpocznie się 20 marca i będzie trwał do 5 grudnia br. Wnioski przyjmowane będą w rundach – pierwsza runda potrwa do 9 maja br.

  Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.

  Regulamin konkursu oraz warunki wsparcia dostępne są pod adresem: http://poir.parp.gov.pl/miasta-srednie-2018/dokumentacja-do-poddzialania-3-2-1-badania-na-rynek-i-nabor-2018-miasta-srednie

 • Projekt „Rodzina w Centrum” – w świetlicach środowiskowych rozpoczęły się warsztaty „Moje emocje” Każdy z warsztatowych cykli składać się będzie z sześciu dwugodzinnych spotkań, podczas których dzieci pod czujnym okiem trenera socjoterapeuty poznawać będą świat emocji oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

  Uczestnikami warsztatów są wychowankowie świetlic: „Zachęta”, „Zacisze”, „Zorza” i „Zefir”.

  Więcej na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1851

 • W Browarze B. – Teatr Nasz: „Dopóki sił” Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się widowisko teatralno-muzyczne inspirowane życiem i twórczością Edwarda Stachury.

  Twórcy spektaklu pt. „Dopóki sił” oparli scenariusz na prawdziwych wspomnieniach osób mieszkających do dziś w Aleksandrowie Kujawskim i okolicach, które znały Edwarda Stachurę od momentu, kiedy po powrocie z Francji osiedlił się wraz z rodziną w tamtym rejonie. Widowisko przybliża sylwetkę poety skupiając się przede wszystkim na jego niezwykłej wrażliwości i specyficznym sposobie percepcji rzeczywistości.

  Scenariusz i reżyseria: Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, aranżacje muzyczne: Paweł Modrzejewski. Wystąpią aktorzy teatru NASZ.

  Informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/teatr-nasz-dopoki-sil/

 • Inwentaryzacja w bibliotecznej filii W dniach od 19 do 23 marca w Filii nr 1 przy ul. Grodzkiej 2F będzie prowadzona inwentaryzacja.

  W związku z tym biblioteka będzie nieczynna.

  Informacja na ten temat: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

 • LMK w Programie Partnerskim British Council III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku przystąpiło do  współpracy z British Council  w ramach Programu Partnerskiego dla Szkół i Instytucji – Addvantage. Oznacza to, że uczniowie LMK mogą przygotowywać się i przystępować do międzynarodowych egzaminów Cambridge English.

  Egzaminy i testy pozwalają zdającym rozwijać swoją wiedzę i umiejętności oraz umożliwiają pozyskanie kwalifikacji przydatnych w trakcie ubiegania się o miejsce na zagranicznych uczelniach, a także na rynku pracy w Polsce i za granicą.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.lmkwloclawek.pl/aktualnosci-lmk/213-2014/236-rok-2017-2018/marzec-2018/868-program-partnerski-british-council.html

 • „Wyprodukowali” telefon i przeszli do finału 5 marca na Uniwersytecie Gdańskim odbyły się półfinały konkursu „Młody Lean Lider”. Drużyna z Zespołu Szkół Elektrycznych wygrywając rozgrywki półfinałowe, zapewniła sobie miejsce w finale.

  Projekt rozpoczął się w październiku 2017 roku. Pierwszy etap polegał na wyprodukowaniu „telefonu klasy Commando”. Zadaniem grupy było zaprojektowanie telefonu według wytycznych oraz wyprodukowanie go w jak największej ilości. Grupa musiała udokumentować swoją prace filmem bądź pokazem slajdów, w którym zaprezentowane miały być przebieg i wyniki gry. Zespół z Włocławka zdecydował się na produkcje filmową i zakwalifikował się do półfinałów z 2 miejsca spośród 73 drużyn z całej Polski.

  W rozgrywkach półfinałowych zadaniem grup było zrealizowanie całego procesu zamówienia, zaczynając od klienta poprzez obsługę klienta, fabrykę i magazyn po fakturowanie oraz realizacje przelewu. Grupa C++ z Włocławka okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce i pokonując 19 innych szkół.

  Finał konkursu odbędzie się 28 maja.

  Pełna informacja na ten temat:  http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/lean_awans.php

 • Wycieczka plus lekcja w parkach krajobrazowych, również w Gostynińsko-Włocławskim Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych.

  Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Szansę na „zielone lekcje” ma młodzież ze wszystkich podstawówek w regionie, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć oraz wyżywienie.

  Rekrutacja została otwarta i trwać będzie do wyczerpania miejsc wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej i formularza zgłoszeniowego.

  Szczegółowe informacje na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32188-wycieczka-plus-lekcja-zapraszamy-podstawowki

 • W kwietniu odbędzie się policyjna akcja znakowania rowerów Komenda Miejska Policji we Włocławku od kilku już lat w ramach realizacji zadań z zakresu prewencji kryminalnej znakuje rowery.

  Po tegorocznym sezonie zimowym najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się 10 kwietnia.

  Rejestrowanie roweru trwa kilkanaście minut. W tym celu należy przyjść do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25. Trzeba też mieć przy sobie dokument tożsamości i dokument potwierdzający własność roweru.

  Znakowanie w jednostce policji odbywa się w godz. 12.00 – 16.00. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść wraz z opiekunem. Znakowanie roweru jest bezpłatne.

  Wszelkie pytania dotyczące oznakowania roweru można uzyskać w Wydziale Prewencji tel. 54 414 -53-59.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/porady/znako/639,ZNAKOWANIE-ROWEROW.html

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

21 września 2018, Możliwość komentowania Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym została wyłączona

Koncert Piotra Krępecia w Browarze B.

20 września 2018, Możliwość komentowania Koncert Piotra Krępecia w Browarze B. została wyłączona

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018

20 września 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018 została wyłączona

Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati

20 września 2018, Możliwość komentowania Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati została wyłączona

V Włocławski Targ Z Darami Lata

19 września 2018, Możliwość komentowania V Włocławski Targ Z Darami Lata została wyłączona

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

Archiwa