NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 12.10.2018

Włocławek, dn. 12 października 2018 r.

  • Szkoła Podstawowa nr 5 dostanie nowy autobus Dziś o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wienieckiej nastąpi przekazanie placówce 15-osobowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach.

Pojazd został zakupiony z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

  • Rocznica bitwy pod Lenino Dziś o godz. 12.00 przy Pomniku Sapera (ul. Żytnia) rozpoczną się uroczystości z okazji 75. rocznicy bitwy pod Lenino, stoczonej przez żołnierzy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

    W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz Włocławka.

  • Zapraszamy do wypełniania ankiety na temat Budżetu Obywatelskiego Pod koniec września poznaliśmy zwycięskie propozycje Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2019 rok. Przypomnijmy: prawie 24 tysiące głosów przekuło się w 11 zwycięskich projektów. Pod względem frekwencji była to bardzo udana, rekordowa edycja. Dziś chcemy zapytać: jak oceniacie Budżet Obywatelski Włocławka i jakich zmian oczekujecie w kolejnych edycjach?

    Dlatego prosimy o uzupełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej, która pozwoli nam wyciągnąć odpowiednie wnioski. Bardzo nam zależy na ciągłym udoskonalaniu formuły Budżetu Obywatelskiego, a jest to możliwe tylko przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

    Ankieta ewaluacyjna dostępna jest na stronach: https://bo.wloclawek.eu/jak-oceniacie-budzet-obywatelski-i-co-chcielibyscie-zmienic-w-kolejnych-edycjach-3614 oraz http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/264/ankieta-ewaluacyjna  Uwagi możecie przesyłać również na adres mailowy: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl. Czekamy przez miesiąc, do 6 listopada.

  • „PRAWO DLA NGO” oraz „ABC księgowości dla NGO” – szkolenia dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na szkolenia z zakresu prawnych aspektów tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz ABC księgowości w organizacjach pozarządowych.

    Szkolenia odbędą się 13 października we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

    Podczas szkolenia prawnego uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tworzenia organizacji pozarządowych (szczególnie stowarzyszeń i fundacji) oraz poznać  w jaki sposób dostosować funkcjonowanie organizacji, aby działała zgodnie z obowiązującymi przepisami.

    Na szkoleniu z zagadnień księgowych dotyczących sektora ngo dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego zostaną m.in. przedstawione takie zagadnienia, jak: co to jest sprawozdanie finansowe, jak zrobić bilans, rachunek zysków i strat, skąd bierzemy dane, spójność wszystkich elementów sprawozdania; jak powiązać rachunkowość z realizowanymi projektami aby łatwo zrobić sprawozdania, co to znaczy wyodrębniona ewidencja księgowa w umowie o dotację.

    Szczegółowa informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/10/prawo-dla-ngo-oraz-abc-ksiegowosci-dla-ngo-szkolenia-dla-organizacji-pozarzadowych-z-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/

  • II Włocławski Festiwal Modelarski w Starej Remizie W dniach: 13 października (sobota godz. 13.00-18.00) i 14 października (niedziela godz. 10.00-14.00) na dwóch poziomach zabytkowego gmachu Starej Remizy przy ul. Żabiej zaprezentowanych zostanie kilkaset kartonowych i plastikowych modeli w kategoriach: lotnictwo, broń pancerna, statki i okręty, pojazdy, figurki.

    W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie utworzona specjalna kategoria z tym związana. Ekspozycji towarzyszyć będzie giełda modelarska.

    Inicjatorem Festiwalu jest Włocławskie Koło Modelarskie „Iskra” działające przy Klubie „Stara Remiza”.

    Wstęp na imprezę jest wolny.

    Informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/ii-wloclawski-festiwal-modelarski/

  • Rusza Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” Dziś o godz. 17.00 w Pałacu Bursztynowym odbędzie się koncert, w którym zaprezentują się młodzi adepci śpiewu operowego – w tym roku studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wieczór zakończy się wręczeniem statuetek w konkursie o  „Bursztynową Strunę”.

    Jutro o godz. 17.00 w Hali Mistrzów rozpocznie się koncert galowy, w którym artystom towarzyszyć będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Marka Czekały.

    Wystąpią: Antonella De Chiara, Anna Dytry, Kaludi Kaludov, Armando Rizzo, Dariusz Stachura oraz laureat głównej nagrody z dnia poprzedniego. Koncert uświetnią dwa wspaniałe tria,  SOPRANISSIMO  w składzie: Agnieszka Adamczyk, Agnieszka Sokolnicka, Joanna Horodko oraz TRE VOCI w składzie: Mikołaj Adamczyk, Wojciech Sokolnicki, Miłosz Gałaj.

  • Festyn: „Jesień na Zazamczu” 13 października o godz. 11:00 w Klubie „Zazamcze” przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się impreza pt. „Jesień na Zazamczu”.

    Zaplanowano m.in.: głośne czytanie książki „Drzewa” Pawła Sochy, jesienne zagadki i teatrzyk, warsztaty plastyczne – jesienne drzewo. Tego dnia odbędzie się również kiermasz i wymiana książek.

    W programie również: występy artystyczne, warsztaty florystyczne, konkurs na przetwory i wiele innych atrakcji.

  • Zagrają siatkarki 14 października o godz. 13:00 w Hali Mistrzów zostanie rozegrany mecz 1 ligi siatkówki kobiet. Zagrają: WTS KDBS Bank Włocławek i MKS Dąbrowa Górnicza.

    Wstęp wolny.

  • „Przygoda z ogrodnikiem” 13 października o godz. 16.00 na scenie Centrum Kultury Browar B. zagości „czarna komedia” w gwiazdorskiej obsadzie.

    „Przygoda z ogrodnikiem” to zabawna sztuka z zaskakującą puentą, wybitnego kanadyjskiego autora – Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: „Między Łóżkami”, „Ostra Jazda”, „Old Love”, czy „Randka w Ciemno na dwie pary”.

    „Przygoda z ogrodnikiem” to wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk,  Anna Oberc, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, oraz Michał Sitarski! Love”, czy „Randka w Ciemno na dwie pary”.

    Pełna informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/przygoda-z-ogrodnikiem/

  • W Browarze B. planszówkowe Mistrzostwa Polski 2018 14 października o godz. 11.00 Centrum Kultury Browar B. stanie się areną gier planszowych. Odbędą się: całodzienny festiwal gier, dwa turnieje o tytuł Mistrza Polski 2018 oraz mnóstwo atrakcji dla sympatyków planszówek.

    Na ponad 60 stołach znajdą się tytuły zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Można będzie pograć w klasyki, jak Speed Cups czy Halli Galli, poznać planszówkowe przeboje, np. Klask oraz nagrodzoną przez MENSA grę 6. bierze. Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież – turnieje i loterie nagród.

    Atrakcją festiwalu będzie rywalizacja najlepszych graczy z Polski o udział w Mistrzostwach Świata w gry Sabotażysta i Wizard.

    Pełna informacja na ten temat: http://ckbrowarb.pl/sabotazysci-i-czarodzieje-planszowek-2-goraczka-gier-nad-wisla/

  • Niedzielny spektakl familijny 14 października o godz. 11.00 w Teatrze Impresaryjnym zostanie zaprezentowany spektakl pt.: „Przygody Kubusia i Ancymona”. To rodzinne przedstawienie będzie można zobaczyć w ramach cyklu: Niedzielne Spektakle Familijne.

    Wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka przeniesie widzów w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom, dzieci w zabawny sposób poznają świat matematyki, dowiadują się jak cenna jest nauka…

    Więcej informacji o spektaklu: http://teatrwloclawek.pl/przygody-kubusia-i-ancymona/

  • „Meduzy” – rodzinne warsztaty twórcze 14 października o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze.

    Będą to zabawy z papierem – materiałem wdzięcznym i dającym ciekawe możliwości. Inspiracją działań będzie prezentowana w Galerii wystawa łódzkiej artystki Magdaleny Soboń oraz meduzy – niezwykłe wodne zwierzęta.

    Uczestnicy zajęć z papieru i sznurka będą kształtować meduzy i tworzyć ruchome przestrzenne formy.

    Informacja o warsztatach: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/695-meduzy-rodzinne-warsztaty-tworcze

  • Muzealne warsztaty z techniki scrapbookingu 14 października o godz. 11.00 w Muzeum Etnograficznym odbędą się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach”.

    Uczestnicy warsztatów poznają technikę scrapbookingu, czyli manualnego zdobienia i wykonywania albumów. Warsztaty mają pokazać, jak pięknie i z pomysłem zaprojektować i wykonać album na fotografie. W tej technice nie ma określonych reguł, im bardziej kreatywne podejście do tematu, tym lepsza zabawa i ciekawszy efekt końcowy.

    Informacja o warsztatach: http://muzeum.wloclawek.pl/scrapbooking-czyli-album-zdjecia-recznie-robiony-2/