NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 12.02.2018

Włocławek, dn. 12 lutego 2018 r.

  • Konferencja prasowa w ratuszu Dziś o godz. 11.00 w sali nr 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona tegorocznym, lokalnym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

  • Masz pomysł na zmiany w Budżecie Obywatelskim? Czekamy na Twoje uwagi Budżet Obywatelski (BO) we Włocławku to kilka lat tradycji, kilkadziesiąt zrealizowanych inwestycji i tysiące oddanych głosów. W każdej edycji pojawiają się ciekawe, przemyślane propozycje. Ich realizacja znacząco wpływa na poprawę warunków w naszej najbliższej okolicy. Chodzi zarówno o warunki infrastrukturalne, rekreacyjne czy sportowe.

    Na przestrzeni ostatnich lat Budżet Obywatelski we Włocławku ewoluował. Kolejne edycje różniły się od pozostałych konkretnymi zapisami. Część z nich przypadła mieszkańcom do gustu, część wzbudzała mieszane uczucia. Dlatego zachęcamy włocławian do dzielenia się przemyśleniami na temat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego we Włocławku. Chodzi zarówno o uwagi dotyczące poprzednich edycji, jak i sugestie czy oczekiwania wobec najbliższej edycji BO. To będzie cenna wskazówka przy opracowywaniu regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

    Od dziś , tj. 12 lutego przez dwa tygodnie włocławianie mogą przysyłać swoje opinie czy propozycje zmian na adres budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl  Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebook’u: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu.

    Okazją do podzielenia się swoimi przemyśleniami będą również dyżury pracowników Referatu Komunikacji Społecznej. Dyżury odbędą się w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9: dziś (poniedziałek 12 lutego), 15 lutego (czwartek), 17 lutego (sobota), 19 lutego (poniedziałek), 22 lutego (czwartek) oraz 24 lutego (sobota).

    Za każdym razem dyżur będzie się rozpoczynał o 10.00 i trwał do godz. 18.00.

  • Program EKOpiec 2018: nabór wniosków o dofinansowanie Urząd Miasta przyjmuje wnioski o przyznanie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Miasto Włocławek, w ramach Programu priorytetowego EKOpiec 2018 współfinansowanego przez WFOŚiGW w Toruniu.

    Nabór potrwa do 15 marca 2018 r., z zastrzeżeniem, że termin ten może ulec skróceniu, w przypadku skompletowania wymaganej ilości wniosków (ok. 75 sztuk), z uwagi na ograniczenia środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Liczy się kolejność składanych wniosków.

    O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie Gminy Miasto Włocławek, na której planowana jest wymiana źródła ciepła, tj.: właściciele, współwłaściciele nieruchomości, stanowiący budynek mieszkalny jednorodzinny lub lokal mieszkalny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe lub użytkownicy wieczyści nieruchomości, na których posadowiony jest budynek mieszkalny jednorodzinny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe.

    Szczegóły naboru: http://www.bip.um.wlocl.pl/program-ekopiec2018/

  • Ruszyły półkolonie w szkołach Przez całe ferie, w godzinach od 8.00 do 13.00 w sześciu włocławskich szkołach tj. w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47, Szkole Podstawowej Nr 3 przy ulicy Cyganka 6/10, Szkole Podstawowej Nr 5 przy ul. Wienieckiej 46, Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Gniazdowskiego 7, szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Starodębskiej 21 b oraz Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13 odbywają się zimowe półkolonie.

    Głównym celem organizowania półkolonii jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w ferie.

    Zajęcia mają sprzyjać integracji uczniów, rozwijaniu pasji i talentów, propagowaniu idei sportu wśród dzieci jako formy aktywnego wypoczynku rozwijaniu bezpiecznych zachowań, rozwijaniu kultury fizycznej, wyrabianiu samodyscypliny, ukazywaniu wartości płynących z rozwoju własnych zainteresowań czy poznawaniu dziedzictwa kulturowego i dorobku lokalnych artystów. Dzieci będą także nabywać podstawowe umiejętności w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

  • Warsztaty dla najmłodszych w Browarze B. Od dziś, przez całe ferie, w siedzibie „Browaru B.” przy ul. Łęgskiej 28 codziennie będą odbywać się inne warsztaty. Na dzieci w wieku 6-12 lat czekać będą: tysiące klocków, kuchenne czary-mary, dzień z fotografem przyrody, teatr kamishibai – bajka estońska, obchody Międzynarodowego Dnia Kota, warsztaty plastyczne, dziennikarskie, ruchowe oraz planszówkowe zmagania.

    Zajęcia odbywają się w godz. 10.00-13.00.

    Informacje: (54) 427-02-47. Bilety w cenie 10 zł/dzień dostępne są w kasie CK „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28. Kasa jest czynna w godz. 10.00-18.00 od poniedziałku do piątku.

    Istnieje również możliwość przedłużenia sobie zajęć. W pierwszym tygodniu organizatorzy zapraszają w godz. 13.00-15.00 na dodatkowe Hocki-klocki, a w drugim tygodniu, między godz. 13.00 a 20.00 do Klubu Gier Planszowych „Taktyk”.

    Bilety: Hocki-klocki 5 zł i „Taktyk” 6 zł.

  • Mecz Polska – Albania przyznany Włocławkowi Zanosi się na kolejne prestiżowe wydarzenie sportowe we Włocławku. PZPN przyznał naszemu miastu organizację meczu eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, Polska – Albania. Mecz ma zostać rozegrany 6 kwietnia.
    Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej powierzył organizację spotkania z Albanią Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej, a ten na gospodarza wydarzenia wybrał Włocławek. Trwają procedury weryfikacyjne i wszystko wskazuje na to, że 6 kwietnia we Włocławku o godzinie 18:00 będziemy świadkami bardzo ważnego meczu polskiej kadry kobiet.

    Polki zagrają we Włocławku po raz czwarty. W maju 2002 roku pokonały Izrael 4:0, we wrześniu 2014 wygrały z Bośnią i Hercegowiną 3:1, a rok później rozprawiły się z Mołdawią (4:0). Spotkanie z Mołdawią było ostatnim meczem eliminacji mistrzostw Europy i jednocześnie debiutem Miłosza Stępińskiego w roli selekcjonera reprezentacji kobiet.

    Po trzech meczach eliminacyjnych Polska zajmuje drugie miejsce w grupie z dorobkiem sześciu punktów. Na mistrzostwa świata bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy siedmiu grup eliminacyjnych, a cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc rozegrają baraże.

    Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 53a.

  • „Elektryk” Mistrzem Włocławka w tenisie stołowym O tytuł rywalizowały: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Samochodowych, ABIS, LZK, LMK, II LO oraz Zespół Szkół Chemicznych (9 drużyn).

    Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych tj. Kacper Janowicz (II Tc), Kacper Czarniak (III Ta) zajęli pierwsze miejsce. Reprezentacja zakwalifikowała się również do rozgrywek rejonowych. Zawody odbędą się w marcu w Toruniu.

  • „Poznaj swój region z przewodnikiem” – w lutym odbędzie się niezwykła akcja Urząd Marszałkowski zaprasza do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 24 i 25 lutego. W programie między innymi: spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów.

    Zapisywać można się na rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl

    Z oferty będzie można skorzystać w 22 miejscowościach, w tym we Włocławku. W sobotę 24 lutego, za symboliczną złotówkę, będzie można zwiedzać wystawy w: gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Muzeum Etnograficznym, Zbiorach Sztuki; będzie też dostępny Park Etnograficzny w Kłóbce.

    Akcja odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

    Pełna informacja na ten temat, wraz z harmonogramem wszystkich imprez: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/32051-poznaj-region-z-przewodnikiem-zapisy-od-jutra

  • Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka angielskiego Dziś o godz. 11.30 w Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej rozpocznie się konferencja metodyczna pt. „Egzamin ósmoklasisty w teorii i praktyce”.

    W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się jak będzie wyglądała struktura egzaminu, jaki będzie jego poziom, co będzie z zadaniami otwartymi i jak pracować, aby skutecznie przygotować uczniów do egzaminu.

    Konferencję organizują: Oxford University Press oraz Studium Języków Obcych Kujawskiej Szkoły Wyższej.

  • Spotkanie z Anną Szczęsną Dziś o godz. 16.00 Filia nr 2 biblioteki przy ul. Dziewińskiej 17 rozpocznie się spotkanie autorskie z Anną Szczęsną – autorką książek m.in. „Jutro pachnie cynamonem”, „Gang różowych kapeluszy”.

    Anna Szczęsna urodziła się we Włocławku, jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miłośniczka dobrego filmu i literatury. W swoich tekstach lubi wracać do miejsc, z którymi była związana.

  • Bez prądu Energa informuje o planowanych przerwach w dostawie prądu.
    Dnia 12.02.2018 w godz. 08.00 – 15.30 stacja Kąty 1, 2, Wieniec Kąty 1, 2; w godz. 08.30 do 14.00 stacja 15/0,4 KV KRUSZYN 2 obw. 200
    Dnia 13.02.2018 w godz. 09.00 do 11.00 stacja 15/0,4 KV ŻYTNIA 6 obw. ŁANOWA
    Dnia 14.02.2018 w godz. 09.00 do 11.00 stacja 15/0,4 KV UNISŁAWICE CPN, 2, 3, 4, ELEKTROWNIA WIATROWA, A1, MOP LUBIEŃ
    Dnia 15.02.2018 w godz. 09.30 – 15.00 stacja Winduga 2, w godz. 09.00 – 14.00 stacja Bogusławice 1, w godz. 09.00 do 13.00 stacja 15/0,4 KV MODLIBÓRZ 2, 3, 4 BILNO 1, SZEWO 2, SZEWO MYSZKI A1
    Dnia 16.02.2018 w godz. 08.00 – 13.00 stacja Winduga 2 obwód 100